Dita 7: Rishikoni dhe forconi detyrat

Pershendetje vajza! Passed Kanë kaluar shtatë ditë që kur kemi filluar Sfidën tonë 21-ditore për të jetuar një jetë gjithnjë e më të shëndetshme, si fizikisht ashtu edhe mendërisht. Si keni qenë në 6 ditët e fundit?

1) A keni pirë shumë ujë?

2) A keni ngrënë shumë fruta?

3) A keni zhvilluar një planifikim javor të vaktit?

4) A keni ju flinte sa duhet?

5) A jeni përmbajtur duke kritikuar dhe gjykuar të tjerët me kaq gëzim? Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja,

6)Ju u zgjuat herët?

Kanë kaluar 6 ditë dhe ka qene e veshtire apo jo? Me siguri që jeni ndjerë më energjik. Në rastin tim, kam vërejtur se çfarë ndodh është që unë duhet ta kanalizoj atë energji të tepërt sepse nëse nuk stresohem: S Në ditët në vijim do të vendos disa detyra për ta kanalizuar ose kontrolluar atë energji.

Detyra për këtë 7 janar përbëhet nga rishikoni detyrat e 6 ditëve të para (përmendur më lart) dhe forcimi i tyre. Sfida jonë është planifikuar për 21 ditë, por ne duhet ta mbështesim atë me kalimin e kohës, pa marrë parasysh se çfarë.

Ju mund ta keni ndjekur këtë sfidë për një ose dy ditë, dhe më pas jeni kthyer në zakonet tuaja të vjetra të sjelljes. Ne duhet të përpiqemi t'i bëjmë detyrat e lartpërmendura Zakonet Në mënyrë që t'i bëni ato me më pak përpjekje, në një mënyrë më të natyrshme.

Normalshtë normale që të kemi ndërprerje në dietën tonë, zakonet e gjumit, dhe mënyrat e të menduarit ose të sjellurit. Nëse ndiheni sikur keni "rënë" nga rruga e përshkruar në këtë Sfidë, unë dua që ju ta dini se nuk ka rëndësi. Ajo që ka rëndësi është se ju keni mësuar nga gabimet tuaja dhe se keni identifikuar veprimet kryesore që plani juaj të jetë i suksesshëm.

Sot, ne do të rishikojmë javën tonë të fundit të kësaj Sfida 21 ditore.

Mendoni për përvojat tuaja të këtyre 6 ditëve në lidhje me këtë Sfidë, qëllimet tuaja kur jeni përkushtuar ndaj saj dhe gjendjen tuaj aktuale:

1) Në shkallën 1-10, sa i kënaqur do të ishit me shëndetin dhe palestrën tuaj gjatë javës së kaluar?

2) A ka pasur ndonjë kohë kur nuk keni ndjekur udhëzimet e treguara?

3) Nëse po, çfarë ndodhi në ato momente që ju ndryshuat kurs? Çfarë mund të mësoni nga këto anime?

4) Çfarë mund të bëni për të rifilluar angazhimin tuaj për të jetuar një jetë më të shëndetshme?

Siç do ta shihni, sot është një ditë pauzë, e rimarrë dhe forcuar angazhimin tonë me forcë me jetën që duam. Nëse keni rënë, çohuni dhe vazhdoni me përpjekjet tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)