Në moshën 5 vjeç, vendosni të gjitha vendet në një hartë

Arden Hayes mund të jetë vetëm pesë vjeç, por ai e do gjeografinë, deri në njohjen dhe gjetjen në hartë të 196 vendeve në botë, megjithëse këto të dhëna janë paksa relative.

Intervista e tij televizive fillon shkëlqyeshëm: tregon për prezantuesin një gabim të vogël që përmban një hartë në të cilën janë shënuar të gjitha vendet. Sudani i Jugut nuk shfaqet në këtë hartë, po i mungon një vend! Fundi i intervistës është gjithashtu fantastik. Fëmija kalon olimpik nga një tabletë dhe preferon të qëndrojë me një enigmë të një globi:

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Arden, i cili filloi të lexojë në moshën dy vjeç, është gjithashtu një historik i tmerrshëm. Ju mund të recitoni 44 presidentët e Shteteve të Bashkuara nga kujtesa. Ai zhvilloi një interes në degën ekzekutive pasi mësoi se ditëlindja e tij përkoi me atë të Presidentit Franklin Roosevelt, më 30 janar.

"Mendoj se pasioni i Ardenit për presidentët u ndez kur po mësonim se kush lindi në ditëlindjen e tij."nëna e saj i tha Times.

Ai i njeh të gjitha faktet dhe gjërat e vogla të të gjithë udhëheqësve të Shteteve të Bashkuara, duke përfshirë duke memorizuar të gjitha fjalët nga Adresa e Presidentit Lincoln në Gettysburg.

Pavarësisht moshës së tij të re, tashmë ka zhvilluar disa mendime politike:

"Unë jam një republikan dhe një demokrat", deklaroi në gazetë Los Angeles Times. "Presidenti im i parë, George W. Bush, ishte një Republikan dhe presidenti im i ardhshëm ishte një Demokrat"ai tha duke deklaruar të besonte në dypartiak.

Pa dyshim që po përballemi me një fëmijë me kapacitete të larta që shpresojmë se ata dinë t'i trajtojnë mirë në shkollë.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.