Unë prezantoj rutinën time të përditshme

Një ndryshim në rutinën tuaj nuk është i mirë

Mund të minojë produktivitetin tuaj personal dhe ditët tuaja do të jenë më pak fitimprurëse.

Unë prezantoj rutinën time të përditshme
Shtë e rëndësishme të vendosni një rutinë ditore që është produktiv si në vendin e punës ashtu edhe në atë personal. Unë ju jap një shembull të rutinës time të përditshme:

7: 50. Tingëllon alarmi. Sipër! Ju duhet të ngriheni papritmas (shënim i rëndësishëm: mund ta bëni këtë vetëm nëse keni respektuar orët tuaja të gjumit, domethënë nëse keni shkuar në shtrat kur duhet).

7: 50-8: 00. Unë i bëj vetes një lëng portokalli dhe shtrihem pak.

8: 00-8: 10 Shikoj llogaritë e mia të ndryshme të postës elektronike dhe një vështrim të shpejtë në twitter.

8: 10-9: 45 Përpunimi i një artikulli për blogun.

9: 45-10: 15 Drekë mëngjes

10: 15-10: 30 Kërko për lidhje dhe përmirëso blogun tim.

10: 30-11: 30 Duke lexuar nje liber.

11: 30-12: 00 Dush dhe dhëndër veten siç duhet

12: 00-13: 30 Unë jam duke shkuar për të shpejtë përpara, ndërsa duke dëgjuar një libër auditor të mirë motivues.

13: 30-14: 00 Hani

14: 00-15: 00 Unë vazhdoj me postat elektronike që kam në pritje në mëngjes, rishikoj bloget që ndjek dhe eksitoj.

15: 00-16: 00 Rregulloni shtëpinë.

16: 00-21: 00 Unë eci me fëmijët e mi dhe gruan time.

21: 00-21: 30 Ha darke

21: 30-00: 00 Krijimi i ideve të reja për blogun tim, marrja e kontakteve nga blogerët e tjerë, pjesëmarrja në rrjetet sociale.

00: 00 Sweetndrra të ëmbla dhe, shpresoj, të qeta.

Po, e di që jetoj si mbret. Por gjithashtu vuaj nga dy sëmundje kronike që më komplikojnë jetën e përditshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Silvi dijo

  Faleminderit për ndarjen e rutinës tuaj! nga cilat sëmundje vuani?
  pershendetje

  1.    Daniel dijo

   Përshëndetje Silvi. Ato janë dy sëmundje autoimune: spondiliti ankilozues dhe sëmundja e Chron.

bool (e vërtetë)