Ndryshimet që meditimi shkakton tek ju

1) Po bëheni gjithnjë e më të relaksuar.

Effectshtë efekti i menjëhershëm që lind tek personi që praktikon meditimin. E mira për të është se me praktikën e përditshme, relaksimi shtrihet në të gjitha detyrat tuaja të jetës së përditshme.

Unë ju rekomandoj që të shkoni në këtë lidhje për të parë një video shumë relaksuese: një kënaqësi për shqisat

meditacion

"E vërteta në vetvete mund të arrihet vetëm brenda një përmes meditimit dhe ndërgjegjësimit më të thellë." Buda

2) Ju zhvilloni një kapacitet më të madh për përqendrim.

Praktika e meditimit përfshin ushtrimin e përqendrimit. Përqendrohuni në frymëmarrjen tuaj ose në pjesët e ndryshme të trupit tuaj. Kjo aftësi për t'u përqendruar përfshin të mësosh të zotrosh mendimet e tua dhe të përqendrohesh në mendime më të këndshme.

3) Ju përjetoni ndjesi të reja.

Ju mund të filloni të vëreni gjëra të çuditshme si një ndjenjë e shkëlqyer e ritmit në frymëmarrje ose mënyra sesi trupi juaj lëviz me hollësi në përgjigje të rrahjeve të zemrës suaj. Këto janë shenja që po zhvilloni përqendrim më të madh.

4) Ju miratoni një qëndrim më të mirë të trupit.

Ndonjëherë do ta gjeni pjesët e trupit tuaj në mënyrë spontane relaksoheni dhe si pasojë e kësaj, një problem i veçantë që keni pasur me qëndrimin e trupit tuaj përfundon duke u korrigjuar.

5) Ju i kushtoni më shumë vëmendje botës së jashtme.

Ashtë një shenjë shumë e mirë kur fillon t’i marrësh gjërat më me qetësi, ju ecni me ngadale dhe ju filloni të kuptoni bukurinë në botë.

6) Ju jeni më të vetëdijshëm për veprimet tuaja.

Ju jeni shumë më të vetëdijshëm për çdo veprim të vogël që bëni, të tilla si diçka si çdo ditë si larja e dhëmbëve.

7) Perceptimi juaj për kohën ndryshon.

Koha kalon më shpejt. Kur jeni duke shijuar diçka shumë, koha kalon më shpejt. Commonshtë e zakonshme të vërehet se koha kalon më shpejt në meditime të caktuara.

Vlerësimi i artikullit

4.19/ 5 - 218 Shqyrtime

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.