Një vështrim i faktorëve biotikë

Etimologjia e fjalës "biotik" i referohet pa dyshim prefiksit me origjinë greke "bio", që do të thotë "jetë", dhe është nën këtë fakt të thjeshtë që sqarohet kuptimi i këtij termi shumë atipik. Një "faktor biotik" është, pra, një faktor që i referohet jetës, asaj që është e gjallë, duke qenë kështu që në ekologji i referohet të gjitha llojeve të organizmave që zhvillohen në një mjedis të caktuar, që e modifikojnë atë dhe bashkëveprojnë me organizmat e tjerë ose me vetë mjedisin. Ekziston një përbërës i caktuar i vullnetit, ku këta faktorë shmangin thjesht marrjen nga forcat natyrore, dhe kështu, megjithëse nuk posedojnë inteligjencë në një shkallë njerëzore, ata ushtrojnë ndikim të vetëdijshëm në mjedisin e tyre.

Ne flasim sigurisht për "florën" dhe "faunën", bimët, kafshët dhe të gjitha krijesat e ngjashme, por me një emër pak të njohur për ata që nuk janë disi të përfshirë në botën e shkencës, ose që janë thjesht kuriozë. Në këtë mënyrë, një pyll dhe të gjithë pemët e tij janë faktorë biotikë, ketrat, farat dhe arrat që mbledhin, zogjtë grabitqarë që fshihen nga lart, lulet zbukuruese, frutat, madje edhe kërpudhat e sythave dhe spore që mbushin zonat e lagura. Ose, pa shkuar më tej, kafshët shtëpiake dhe pleshtat e tyre, ushqimi, vetja jonë, duket shumë sepse është shumë për t'u marrë parasysh, por nuk është gjithçka.

faktorët biotikë

Agjentët e ndryshimit

Këto qenie të ndryshme të gjalla duhet të kërkojnë mbijetesën e tyre, dhe përmes ndërveprimit me të tjerët të llojeve të tyre, të riprodhohen, për të cilat ata kanë një larmi të madhe të karakteristikave fiziologjike dhe të sjelljes që i ndihmojnë ata të konkurrojnë për ato burime të nevojshme për jetesën e tyre.

Faktorët biotikë mund të kuptohen si agjentë të ndryshimit brenda një sistemi, subjektet veprimet e të cilave fillojnë mjedisin, por çfarë veprojnë ato? Çfarë burimesh përdorin ata për të mbijetuar? faktorë "abiotikë". Parashtesa "a" i shtohet fjalës për të treguar një cilësi të mungesës, ose me fjalë të tjera, për të treguar se nuk i përket biologjisë, se është e huaj për të. Kjo është mënyra se si gjërat si ajri, toka, uji, drita dhe temperatura vendosin fazën ku zhvillohet flora dhe fauna, një medium ku jeta nuk ekziston në vetvete, por që siguron ushqim për të.

Klasifikim

Nga njëra anë, në varësi të rolit të tyre në ciklin e ndërveprimeve organike / inorganike në të cilën përmblidhet jeta, faktorët biotikë kanë tre nënndarje kryesore:

- Prodhuesit ose Autotrofet: Lidhja e parë në një zinxhir kompleks, ky lloj faktori përbëhet nga ato organizma që marrin lëndë inorganike dhe e shndërrojnë atë në ushqimin që ata vetë konsumojnë. Kjo nënkupton që ndërveprimi i tij me qeniet e tjera të gjalla është i kufizuar në krahasim me speciet e tjera pasi nuk varet nga konsumi i drejtpërdrejtë i faktorëve të tjerë biotikë. Bimët natyrshëm hyjnë në këtë klasifikim. Për më tepër, duke përfituar nga elementët që shpesh janë mbeturina të qenieve të tjera (të tilla si dioksidi i karbonit nga frymëmarrja dhe ure nga urina), ato kontribuojnë në ripërdorimin e përbërjeve, një praktikë që e mban mjedisin të pastër.

- Konsumatorët ose Heterotrofet: hallka e dytë hipotetike në zinxhirin ushqimor. Ky faktor përbëhet nga ato organizma, kapacitetet dhe aftësitë e të cilëve nuk i lejojnë ata të prodhojnë ushqimin e tyre, për të cilin ata i marrin lëndët ushqyese përmes konsumit të drejtpërdrejtë të qenieve të tjera, ose Prodhuesit ose Konsumatorët e tjerë. Kafshët janë të gjitha shembuj idealë të këtij klasifikimi. Pavarësisht nëse janë ata që hanë bimë, mishngrënës që vrasin kafshë të tjera, ose pastrues që përfitojnë nga vdekje të ndryshme, asnjë kafshë nuk është e aftë të prodhojë të gjithë lëndët ushqyese të nevojshme brenda trupit të saj, për të cilat ata përdorin konsumimin e qenieve që në një në një mënyrë apo tjetër ata kanë pasur sukses. Kjo është arsyeja pse qenia njerëzore, edhe nëse "rrit" perime dhe "rrit" kafshë, teknikisht është një konsumator.

- Zbërthuesit ose detritofagët: Ashtu si Prodhuesit përfituan nga lënda organike nga mjedisi ose nga jashtëqitjet e qenieve të tjera të gjalla për të ushqyer veten e tyre, kjo hallkë e tretë dhe e fundit në zinxhir (të paktën në një nivel bazë) përdor lëndën organike që gjendet në indet dhe zbërthehet përbërje., qofshin këto gjethe të rëna, kufoma, lëkura të derdhura ose të ngjashme. Ndër dekompozuesit më të zakonshëm janë krimbat e tokës dhe kërpudhat.

Ky lloj i tretë i faktorit biotik cPërdor një funksion të ngjashëm riciklimi dhe ripërdorimi në parim me atë të Prodhuesve kur marrin përsipër sigurimin e progresit korrekt të procesit jetësor të mjedisit dhe ekuilibrit të tij, por e bën këtë në një nivel më të thellë, kompleks dhe simbioz kur në të njëjtën kohë mbyllet dhe rinis një cikël. Lënda organike e zbërthyer shndërrohet në substanca që ushqejnë Prodhuesit dhe procesi rifillon.

Për më tepër, ka klasifikime të dhëna në lidhje me numrin e organizmave që do të grupohen: individi (një njësi e vetme), popullsia (grup individësh nga një vend i caktuar) dhe komuniteti (grup interaktiv i popullatave). Nga ana tjetër, faktorët biotikë kanë një grup marrëdhëniesh ndërubjektive sipas llojit të ndërveprimit që ata kryejnë me njëri-tjetrin, në mënyrë që ato të ekzistojnë: grabitja (një qenie e gjallë ushqehet drejtpërdrejt me një tjetër, me vdekjen si pasojë), konkurrenca ( kur dy specie përdorin të njëjtin burim), parazitizmi (kur një qenie e gjallë përfiton nga një tjetër pa ofruar ndonjë përfitim në këmbim) dhe reciprokizmi (një marrëdhënie ku të dy palët përfitojnë nga ndërveprimi.

faktorët biotikë në mjedis

Faktorët biotikë në ushqimin njerëzor

Thënë kjo, ka mbase fusha të padyshimta ku shfaqen faktorët biotikë. Dieta Makrobiotike, për shembull, është një lloj diete e nxjerrë nga ide nga kultura orientale dhe e riorganizuar nën ide moderne, këtu, proporcionet dhe llojet e ushqimit të gllabëruar trajtohen me shumë kujdes nën idenë e krijimit të një ekuilibri adekuat të Përbërjet kimike në trup pasi këto ushqime të treten, duke bashkëpunuar kështu me procesin e asimilimit, i cili ndihmon në parandalimin e sëmundjeve duke shmangur lodhjen e pësuar nga trupi kur i duhet të përpunojë sasi joproporcionale të ushqimit.

Për më tepër, një trend në industrinë ushqimore dhe në modelet e konsumit të shoqërive të ndryshme është futja e elementeve "probiotikë" në dietë. Ata janë thjesht ushqime të ndryshme (zakonisht suxhuk ose qumështore) të cilave u janë shtuar varietete të veçanta të baktereve që, kur konsumohen, i sjellin dobi trupit në një farë mënyre. Një shembull shumë i zakonshëm do të ishin varietetet e kosit që përmirësojnë procesin e tretjes dhe thithjen e lëndëve ushqyese në zorrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.