Një histori që na tregon për zhvillimin e marrëdhënieve me të tjerët

Titulli i kësaj të shkurtër të animuar emocionuese është "Ndryshimi i Baterive" ('Ndryshimi i Baterisë'). Shtë një prodhim i bërë në Universiteti i Multimedias nga Malajzia.

Historia tregon për një grua të moshuar që jeton vetëm dhe merr një dhuratë nga djali i saj. Kjo histori na tregon për zhvillimin e marrëdhënieve me njëri-tjetrin me kalimin e kohës.

Ky film i shkurtër i shkurtër u krijua nga një grup studentësh për projektin e tyre të fundvitit.

Isshtë historia e një gruaje të moshuar që jeton vetëm dhe e cila ajo merr një robot të dërguar nga djali i saj sepse ai nuk mund të vijë ta vizitojë. Ajo që ndodh midis plakës dhe robotit na bën të reflektojmë në marrëdhëniet tona, pasi nivelet e tyre të marrëdhënieve bëhen gjithnjë e më të thella.

Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutemi merrni parasysh ta ndani me ata që janë pranë jush. Ju falënderoj shumë për mbështetjen.[shpërndarje mash]

5 mënyra për të ndërtuar marrëdhënie më të mira me të gjithë.

1) Mësoni të dëgjoni dhe kuptoni.

Të gjithë duan të ndajnë historinë e tyre të re; ideja e mrekullueshme që sapo kishit; mendimet dhe këshillat tuaja. Shumica prej nesh dëshiron të monopolizojë bisedat. Kjo nuk ndihmon në nxitjen e një marrëdhënie të fortë.

2) Besoju të tjerëve.

Shpesh e kemi të vështirë t’u besojmë të tjerëve sepse jemi lënduar në të kaluarën.

3) Jini të sinqertë në lidhje me dëshirat tuaja.

Ne nuk arrijmë t'u tregojmë të tjerëve atë që duam dhe pastaj t'i fajësojmë ata që nuk na lexojnë mendjet.

4) Siguroni diçka me vlerë për njerëzit përreth jush.

Ne gjithmonë jemi duke kërkuar një mënyrë për të fituar diçka nga njerëzit e tjerë: emocione pozitive, njohuri, dhurata ... Qeniet njerëzore janë egoiste nga natyra.

5) Lëreni nevojën për të qenë të drejtë.

Përfundim

Në botën aktuale, gjithmonë ka të bëjë me "mua, mua, mua". Kjo është arsyeja pse marrëdhëniet tona me miqtë, familjen dhe partnerët romantikë janë të dobëta. Ju nuk mund të lidheni me njerëz të tjerë nëse jeni duke menduar për veten tuaj gjatë gjithë kohës. [Mashshare]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.