Fraza të yogës që ju inkurajojnë ta praktikoni

35 citate motivuese për yogën

Me këto fraza motivuese në lidhje me yogën, do të kuptoni se është shumë më tepër sesa një disiplinë, çfarë tjetër ju sjell? Zbuloni!

40 fraza rreth zilisë

Zilia është një emocion që na bën të vuajmë, prandaj është thelbësore që ta menaxhojmë atë. Këto fraza do t'ju ndihmojnë ta arrini atë.

dedikime të shkurtra dashurie për të përcjellë dashurinë

Dedikime të shkurtra dashurie

Nëse dëshironi të surprizoni partnerin ose personin tuaj të veçantë, mos i humbisni këto dedikime të shkurtra dashurie, ata do t'i duan!

fraza që do t'ju shtyjnë të paketoni valixhen tuaj dhe të udhëtoni më shumë

Fraza për ata që duan të udhëtojnë

Nëse ju pëlqen të udhëtoni ose nëse kjo ju shkakton ndonjë pasiguri, mos harroni këto fraza për të kuptuar pse është kaq e rëndësishme ta bëni këtë.

frazat pozitive për të shijuar

36 fraza pozitive të jetës

Frazat pozitive të jetës mund t'ju japin atë nxitje që ju duhet të ndiheni më mirë. Mos i humb këto 36 për veten tënde!

fraza dashurie për ditën e babait

25 fraza për ditën e babait

Dita e Atit është një ditë e veçantë për të gjithë familjen, kushtojeni të gjithë dashurinë tuaj me një nga këto fraza të bukura! Do ta dashuroni.

E qeshura është ilaçi më i mirë

71 fraza të qeshura për t'ju thyer

Keni nevojë për dikë që t’ju ​​buzëqeshë? Ejani dhe lexoni frazat qesharake që ne kemi zgjedhur për të bërë ditën tuaj. Mos e humb atë.

frazat e punës

45 fraza rreth punës

Mos harroni këto 46 fraza në lidhje me punën në mënyrë që të gëzoni kënaqësi më të mirë me aktivitetin tuaj të punës.

Seneca ishte një filozof i madh

+30 frazat më të mira të Seneca

Seneca ishte një filozof stoik që na la fraza të mëdha në jetën e tij. Këtu janë mbledhur +30 frazat e tij më të mira që do t'ju bëjnë të reflektoni.

dashuri e pamundur

32 fraza të pamundura dashurie

Ka shumë njerëz që ndiejnë dashuri të papërgjigjur, një dashuri të pamundur ... Prandaj, ne duam të ndajmë këto fraza.

si ta zbukurojmë ditën

52 fraza për të gjallëruar ditën

Dita e gjallë nuk duhet të jetë e ndërlikuar, në fakt, nëse i shkruani këto fraza dhe i lexoni në një ditë gri, do të ndiheni shumë më mirë.

morali i kalethit

31 fraza të bukura nga Kaleth Morales

Kaleth Morales ishte i famshëm në Kolumbi dhe Peru sepse përveç studimeve për mjekësi ai ishte një këngëtar dhe kompozitor. Ne ju tregojmë disa nga frazat e tij.

Aktori Johnny Deep Amerikan

32 frazat më të mira të Johnny Deep

A e njihni Johnny Deep? Ai është një artist, regjisor, muzikant, skenarist ... Ai është një person i njohur në botën e Hollivudit. Zbuloni disa nga frazat e tij!

grupi pxndx

30 frazat më të mira të Pxndx

A e njihni grupin meksikan pop-rock PXNDX? Ata nuk janë më në botën muzikore, por këngët e tyre vazhdojnë të tërheqin ndjekësit e tyre, mos harroni frazat e tyre!

gera mxm

30 fraza nga Gera MxM

A e njihni rep këngëtaren meksikane Gera MxM? Nëse nuk e njihni, ne do t'ju prezantojmë disa nga frazat që shfaqen në këngët e tij ...

letra dashurie për të vdekurit

31 fraza letrash dashurie për të vdekurit

"Letrat e dashurisë për të vdekurit" është një roman për të rinjtë që kur ta lexoni nuk do t'ju lërë indiferent. Mos harroni këto fraza të nxjerra nga faqet e saj ...

citime të inxhinierëve të famshëm

41 fraza të folura nga inxhinierë të njohur

Inxhinierët gjithmonë kanë pasur dhe kanë një mënyrë të veçantë të të menduarit ... Kjo është arsyeja pse ne duam të ndajmë me ju këto citime nga inxhinierë të famshëm.

Robert Baden Pawell

45 fraza nga Robert Baden Powell

A keni dëgjuar ndonjëherë ose keni qenë në një grup "skaut"? Këto lëvizje ekzistuan falë themeluesit të tyre Robert Baden Powell.

seri seksi në New York

37 fraza të seksit në New York

Seksi në New York është një serial shumë i popullarizuar që kishte jo më pak se 94 kapituj të shpërndarë në 6 sezone ... ju do të pëlqeni linjat e tij!

te deshiroj

33 fraza nga filmi "Unë dua ty"

A e dini filmin "Unë ndjehem si ju"? Shtë një film ku dashuria dhe pasioni janë protagonistë, këto fraza do t’ju ​​magjepsin!

personazhe të historisë së lodrave

47 Fraza Story Story që do të dashuroni

Nëse i keni parë filmat e Historisë së Lodrave, ka më shumë gjasa që këto fraza tingëllojnë të njohura për ju dhe ju pëlqen të kujtoni momentet e filmit!

holmes sherlock

45 Kuotat e Sherlock Holmes

A e njihni këtë detektiv popullor? Sherlock Holmes është një detektiv i famshëm imagjinar i cili ka një ndjekës të madh. Mos i humbisni frazat e tij!

maksimal lucado

34 frazat më të mira të Max Lucado

A e dini kush është Max Lucado? Ai është një folës i krishterë që ka miliona ndjekës për mendimet që përcjell. A ju pëlqen mënyra se si ai mendon?

vizatim nuse kufome

41 fraza nga "Nusja e kufomës"

"Nusja e kufomës" është një film që nuk pëlqen vetëm fëmijët, por edhe të rinjtë dhe të rriturit. Ne ju lëmë disa fraza nga filmi.

njeri me mjekër

50 frazat më të mira të burrave

Ka fraza të shumë stileve, por ka disa fraza burrash që nuk do t’ju ​​lënë indiferentë, sepse ato tregojnë thelbin mashkullor!

mbulesa sheldon cooper

30 Citate të Sheldon Cooper

Nëse e keni parë ndonjëherë serialin "The Big Bang Theory" do të dini kush është Sheldon Cooper. Ne ju lëmë disa nga frazat e tij më të mira.

fraza për shpirtin

50 fraza të shpirtit për të reflektuar

Këto 50 fraza nuk do ju lënë indiferentë, sepse secila prej tyre do të prekë shpirtin tuaj në një farë mënyre dhe do t'ju bëjë të reflektoni për jetën.

imazhi i pullës

45 fraza nga "Sekreti" nga Rhonda Byrne

A e keni lexuar Sekretin? Isshtë një libër që flet se si mund të krijoni atë që mendoni ... Ne ju lëmë disa fraza që do t'ju bëjnë të ndryshoni vizionin tuaj ...

Arritjet e kompanisë

51 fraza të arritjeve

Arritjet gjithmonë shkojnë pas përpjekjesh dhe për këtë arsye, është e rëndësishme që ju të gjeni motivimin e mjaftueshëm për të arritur suksesin ...

goku

40 fraza të Gokut

Nëse e njihni serinë anime Dragon Ball, do ta dini kush është Goku. Tjetra do të njihni disa fraza mitike të thëna nga personazhi.

forrest gump filmin

25 Kuotime të Forrest Gump

Nëse ka një film që bën një ndryshim mbi të gjithë të tjerët, ai është Forrest Gump. Mos i humbisni këto fraza nga filmi.

fotografi anne frank

40 fraza të Anne Frank

Shtë e vështirë të lexosh reflektimet e një vajze 13-vjeçare që vdiq si rezultat i Luftës së Dytë Botërore. Frazat e tij nuk do ju lënë indiferentë ...

Alejandro Jodorowsky duke menduar

31 fraza nga Alejandro Jodorowsky

Mënyra e të menduarit të Alejandro Jodorowsky nuk do t’ju ​​lërë indiferentë ... mbase do t’ju ​​ndihmojë të shihni gjërat në jetë ndryshe!

ndjehen me zemër

45 fraza që do të prekin zemrën tuaj

Zemra është e nevojshme për të jetuar dhe gjithashtu për të ndjerë. Mos i humbisni këto 45 fraza që do të prekin zemrën tuaj dhe do t'ju bëjnë të perceptoni jetën ndryshe.

Abraham Lincoln dhe nënshkrimi i tij

45 citate madhështore nga Abraham Lincoln

Abraham Lincoln ishte presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara dhe shfuqizoi skllavërinë. Ai ishte ndryshe në mendimet dhe veprimet e tij ... fjalitë e tij e vërtetojnë atë!

Monumenti i Nezahualcoyotl

30 fraza të Nezahualcoyotl

Ndoshta ju nuk e dini historinë dhe gjithçka që Nezahualcoyotl kontribuoi me frazat dhe poezitë e tij që kur ai lindi në 1402 ... Sot do t'ju tregojmë për këtë.

foto grupi i La 25

25 fraza nga La 25

Nëse e njihni grupin muzikor argjentinas La 25, këto fraza që ata thonë në këngët e tyre do t'ju tërheqin dhe do t'ju bëjnë të reflektoni ...

john lennon bardh e zi

30 fraza të John Lennon

John Lennon ishte një bashkëthemelues i The Beatles, por kur grupi u shpërbë ai vazhdoi të ishte model për shumë tifozë për shkak të ideologjive të tij.

frida kahlo me sfond të gjelbër

50 fraza të Frida Kahlo

Frida Kahlo kishte një jetë të komplikuar kështu që tregon vuajtjet e saj në veprat e saj të artit ... Megjithëse këto fraza që tha ajo do t'ju bëjnë të reflektoni sot.

forca e brendshme dhe vlerat në futboll

30 citate motivuese të futbollit

Nëse ju pëlqen futbolli, atëherë këto citate motivuese të futbollit mund t'ju ndihmojnë të ndryshoni botën tuaj dhe të ndjeni potencialin tuaj të plotë të brendshëm.

rëndësia e miqësisë në jetë

Frazat e miqësisë

Këto 40 fraza miqësie do t'ju bëjnë të kuptoni se kushdo që ka një mik ka një thesar ... Dhe gjithashtu mund t'ia thoni atë dikujt special!

festoni një parti me karta ditëlindje qesharake

Urime qesharake per ditelindje

Përshëndetjet qesharake të ditëlindjes janë një mundësi për t'i treguar dikujt në ditëlindjen e tij, gjithë sensin tuaj të humorit.

53 fraza për të bërë paqe në botë

53 frazat më të shquara të paqes të shqiptuara nga njerëz nga të gjitha sferat e jetës të shkruara nga autorë të ndryshëm dhe njerëz të njohur nga kohë të ndryshme

Fraza sarkastike për të ndarë

Fraza sarkastike për të ndarë

Ne kemi përgatitur një listë me fraza të përsosura sarkastike për ju për të ndarë me miqtë tuaj, familjen dhe që ju mund të përdorni ...

fraza qesharake

Frazat më të mira qesharake

Këto janë disa nga frazat më qesharake qesharake që ne kemi gjetur dhe klasifikuar për ju, me qëllim që të shijoni humorin më të mirë

frazat e humorit

Mbledhja e frazave inkurajuese

Ne kemi përgatitur një koleksion frazash inkurajimi që ju këshillojmë që gjithmonë të keni pranë për të përballuar çdo situatë në jetë.

fraza për WhatsApp

Frazat thelbësore për WhatsApp

Ne kemi përgatitur një listë të plotë me shumë fraza për WhatsApp që gjithmonë mund t’i keni në majë të gishtave për t’i përdorur kur të doni.

frazat e suksesit

Frazat më të mira të suksesit

Nuk është e lehtë për të arritur suksesin, kjo është e qartë, pasi kërkon shumë përpjekje dhe mbi të gjitha ato që japim ...

Frazat më të njohura Ghandi

Frazat më të njohura Ghandi

Ghandi është një figurë historike e njohur mirë sot për filozofinë e tij të jetës, dhe gjatë gjithë luftës së tij ...

+150 Fraza për të menduar ose reflektuar

Nëse jeni duke kërkuar fraza për të menduar, në faqen tonë do të gjeni listën më të madhe dhe më të larmishme për të qenë në gjendje të reflektoni në shumë aspekte të jetës.

100 frazat më të mira për Instagram

Nëse jeni duke kërkuar fraza për Instagram që dëshironi të vendosni në botimet tuaja, këtu do të gjeni listën më të mirë të temave të ndryshme.

35 mendime për kohë të vështira

Para se të shikoja këto 35 mendime për kohë të vështira, do të doja të shihje një përmbledhje emocionale rreth depresionit midis ...

Salvador Dali

Salvador Dalí: fraza dhe kuriozitete

Në këtë ditë, Salvador Dalí, piktori, skulptori dhe shkrimtari çuditshëm katalanas, lindi. Këtu janë 5 kuriozitetet për të dhe 7 frazat e tij më të mira.