Ata i thanë se nuk mund të fluturonte dhe ai e vërtetoi botën të gabuar

Vicente de Antonio është 68 vjeç dhe ai na e tregon këtë Ai lindi me pasionin për të fluturuar, por edhe me një defekt të lindur të zemrës. Në moshën 12-13 vjeç, ky defekt kongjenital filloi të shfaqej dhe i prishi ëndrrën e tij për t'u bërë aviator ... për momentin

Në shkollën e aviacionit ushtarak ata i mohuan lejet e nevojshme për të qenë në gjendje të fluturonte dhe ai, as i shkurtër dhe as dembel, një aeroplan filloi të ndërtohej në dhomën e ndenjes së shtëpisë së tij. Më vonë ai duhej të mbaronte ndërtimin e tij në një vend më të madh dhe më në fund ishte në gjendje të fluturonte me të.

Por gjëja nuk mbaroi këtu. Gruaja e tij donte të fluturonte me të kështu që Vicente vendosi të ndërtonte një aeroplan me dy vende. Në 15 muaj dy-vendëshi kishte mbaruar dhe ai ishte në gjendje të fluturonte nëpër qiell me gruan e tij. Kjo histori duket si diçka nga një skenar Pixar:

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Hobi i Vicente nuk është i kufizuar në fluturim. Ai gjithashtu pëlqen të shkruajë histori. Specifike ka shkruar katër histori. Me historinë e parë ai shiti më shumë se 2000 kopje.

Dhe a e keni gjetur tashmë pasionin tuaj? Ndonjëherë duhen shumë vite për të kuptuar se çfarë është ajo që ne vërtet e duam, gjë që bën që orët të kthehen në minuta. Thjesht duhet të eksploroni dhe të jeni kurioz derisa të gjeni pasionin tuaj.

[Do të interesoheni Vitaliteti i pabesueshëm i këtij parashutori 81-vjeçar]

Siç thotë Vicente, të gjithë kemi një pasion ose ëndërr për të luftuar. Kryesorja është që të mos mposhteni pavarësisht rrethanave. Ndonjehere Ju duhet të dilni nga zona juaj e rehatisë në mënyrë që të arrini atë që dëshironi.


Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   TEREZA E JEZUSIT dijo

    ISSHT IN E PREKRENDUESHME Ky Zoti është një Shembull i Madh për Njerëzimin Sepse Pasi Problemi i Tij nuk I lejon T'I Realizojë Endrrën e Tij LUFTN P AR TA ARRITUR DHE I ARRITA URIME