Ju kurrë nuk do t’i harroni këto 10 foto “të rralla” nga e kaluara

Kur ta shihni këto foto "të rralla" nga historia Ju do të zbuloni se dini më pak nga sa keni menduar, edhe nëse e konsideroni veten një tifoz historie.

Këto fotografi unike historike tregojnë një këndvështrim krejtësisht të ndryshëm nga ai që njihni tashmë. Ju do të jeni në gjendje të shihni Charlie Chaplin, Osama Bin Laden, Elvis Presley, Sheshi Tiananmen dhe ngjarje të tjera historike në një mënyrë tjetër.

1) Në 1972, si pjesë e misionit Apollo 16 në hënë, astronauti Charles Duke la një foto të tij, gruas së tij dhe dy fëmijëve të tyre të mbështjellë me plastikë në sipërfaqen e hënës. Fotoja mbetet në sipërfaqen e Hënës sot.
foto historike

2) Bëhet fjalë për Statujën e Lirisë në ndërtim në Paris (1884).
foto historike

3) Lordi i drogës Pablo Escobar dhe djali i tij që qëndronin para Shtëpisë së Bardhë në fillim të viteve 1980.
foto historike

4) Charlie Chaplin në moshën 27, 1916.
foto historike

5) Kjo është një pamje krejtësisht e ndryshme e njeriut që qëndroi përpara tankeve në Sheshin Tiananmen.
foto historike

6) Ndërtimi i Murit të Berlinit, 1961.
foto historike

7) Forcat aleate tallen me Hitlerin nga maja e Kancelarisë së Rajhut në fund të Luftës së Dytë Botërore.
foto historike

8) Një kameraman regjistron ulërimën e luanit për logon e MGM.
foto historike

9) Bëhet fjalë për një të ri Osama Bin Laden me familjen e tij në Suedi gjatë viteve 1970. Bin Laden është i dyti nga e djathta, i veshur me një këmishë jeshile dhe pantallona blu.
foto historike

10) Elvis në Ushtri, 1958.
foto historike

Fuente: Imgur

Nëse ju pëlqejnë këto foto, ndani ato me miqtë tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.