40 fraza të Gokut

goku

Ka miliona njerëz në të gjithë botën që kanë parë të gjithë kapitujt pa pushim të Dragon Ball dhe ka shumë të ngjarë që ju e dini kush është Goku. Madje është e mundur që nuk e keni parë serialin por që e dini kush është Goku sepse personazhi është mitik nga anime.  Possibleshtë e mundur që edhe krijuesi i anime-së të rezonojë në kokën tuaj edhe nëse nuk e dini plotësisht se kush është ai: Akira Toriyama.

Tjetra do t'ju tregojmë disa nga frazat më mitike të Gokut që shfaqen në seri. Sepse përveç se është një serial anime, transmeton vlera të tilla si lufta, këmbëngulja, qëndrueshmëria, familja, dashuria ...

Fraza Goku që do ju bëjnë të luftoni në jetë

Frazat që do të njihni më poshtë, nëse nuk i keni njohur më parë, tani e tutje mund t’i shkruani dhe t’i lexoni sepse ato do t'ju japin motivim të mjaftueshëm për të ecur përpara në jetë.

 1. As ti, as unë e as dikush tjetër nuk godet aq fort sa jeta. Por nuk ka rëndësi sa e vështirë e bën. Ka rëndësi se sa reziston.
 2. Unë mund të kem humbur gjithçka, por kurrë nuk do të pushoj së luftuari për atë që besoj.
 3. Unë tashmë jam i kënaqur. Krenaria juaj është thyer, ju sfiduar dhe humbur kundër një luftëtar superiore se ju dhe më e keqja nga të gjitha, ai është vetëm një majmun.
 4. Më mirë të jem një majmun i pamend se sa një përbindësh i pashpirt.
 5. Duket se ata vetëm më duan mua. Nëse po, është saktësisht kush do të ketë.
 6. Nivelet tuaja të energjisë ulen me çdo goditje, në fakt, ju nuk jeni më një sfidë për mua. Nuk do të ishte e drejtë të vazhdoni të luftoni me ju.
 7. Nuk ka kuptim të vazhdoni të luftoni me ju, ju keni shumë frikë dhe turp. Jetoni me atë frikë. Lëreni të qëndrojë i mbyllur me ju në heshtje. Lamtumirë Freeza, mos bëj kurrë më keq, mund të jetosh pjesën tjetër të jetës tënde në paqe.
 8. Tani kam një familje time për t'u kujdesur, dy fëmijë dhe një grua. Një grua shumë e zemëruar që duhet të dëshirojë të më vrasë tani. lufta midis vegjetës dhe gokut
 9. Ju duhet të jeni Freeza, ai që është përgjegjës për gjërat e tmerrshme që i kanë ndodhur këtij planeti. Të gjitha problemet që mund të keni pasur me Vegeta, mund t'i rregulloni me mua.
 10. Lamtumirë Vegeta, nuk jeni aq i pamëshirshëm sa keni menduar. Dikush me zemër guri nuk derdh lot si ti. Ju duhet të keni qenë duke duruar me ta tërë jetën tuaj.
 11. Trueshtë e vërtetë, Vegeta kishte të drejtë, ju nuk keni nder. Për të dhe të tjerët që ti ke vrarë, unë do të të mposht.
 12. Chi-Chi mund të jetë mbrojtës i tepërt kur bëhet fjalë për Gohan. Ai e bën atë të studiojë tërë ditën dhe i thotë se artet marciale janë humbje kohe.
 13. Thjesht mendova se do t'i lëmë mënjanë ndryshimet tona, për një herë, dhe të punojmë së bashku! Këtë ua kemi borxh shokëve tanë të familjes, familjes dhe miqve tanë Vegeta!
 14. Ju gjithmonë keni folur për garën Saiyajin dhe se si ne jemi të fundit të popullit tonë. Timeshtë koha të pranojmë që po fillojmë një garë të re, që do të jetë aq e fortë dhe kaq krenare!
 15. Ju duket se kënaqeni duke parë njerëzit e tjerë që vuajnë. Ju mendoni se jeta nuk vlen për asgjë. Ju shkatërroni shtëpitë, merrni jetën e njerëzve të pafajshëm që e duan paqen. Ju madje vrisni fëmijë, të gjitha për argëtimin tuaj personal. Tani është radha juaj. goku i ri në transformim
 16. Më dëgjo Vegeta! Ju nuk mund ta luftoni vetë Majin Buu! Ka vetëm një gjë për të bërë! Nuk e di pse jeni mërzitur kaq shumë por po na mbaron koha! Ju duhet të bëni bashkimin e Vegeta!
 17. Ajo që është qesharake është që krijesa nuk beson në respekt. Ka disa gjëra që nuk bëhen dhe disa gjëra që kuptohen. Ju nuk duhet të ngatërroheni me familjen e një burri.
 18. Merre lehtë, nuk kam ardhur të flas për të. Jam kurioz, çfarë mendoni për atë Whis tha, që nëse ne luftojmë si një ekip kundër njerëzve si Freeza ata nuk do të kishin një shans kundër nesh. A duhet të praktikojmë të luftojmë së bashku? Në rast se na duhet?
 19. Mos e bëj Krillin. E di që duket si drejtësi por nuk është e drejtë. Nëse e vret, do të tregosh se nuk jemi më të mirë se ai. Do të tregojë se ata fituan. Ai është i fortë Krillin, mos harroni, unë jam një Saiyan si ai.
 20. Hej mos u shqetëso Gohan. Unë nuk mund të kthehem në tokë, por ju mundeni. Veryshtë shumë e thjeshtë, mund ta bësh bir. Mund të duhet pak sakrificë, a mund t’i thuash të dashurës tënde Videl që ta bëjë atë?
 21. Nuk mund ta besoj, mendova se isha stërvitur vërtet shumë në botën tjetër por isha gabim. Nuk e imagjinoja se kishte dikë që kishte të njëjtën forcë si unë.
 22. Më mirë qetësohu, ti vrasës i përgjakshëm! ke guxuar të vrasësh njerëz të pafajshëm njëri pas tjetrit, ke guxuar të vrasësh Krillin Unë jam Frizë e tërbuar!
 23. Të gjithë thonë se gjithçka ka një kufi. Por pak e thyejnë këtë kufi dhe më shumë tejkalohen.
 24. Jeta na largon të gjithëve diku. Secili vendos nëse keni qëndruar në tokë, apo ngrihuni dhe përballeni me të.
 25. Pavarësisht se ku jeni, unë gjithmonë do ta ndiej Ki-në tuaj.
 26. Duhet të jeni të gatshëm të ecni vetëm. Jo gjithçka që fillon me ju do të qëndrojë pranë jush.
 27. E vetmja mënyrë për të marrë atë që dëshironi është të punoni shumë.
 28. Ju nuk duhet të përqendroheni në atë që po bëni gabim, ekziston gjithmonë një mënyrë për t'i kthyer gjërat mbrapsht. fraza goku
 29. Përulësia: vlera më e bukur e qenies njerëzore, por edhe më e pakta.
 30. Unë dua të jem afër saj, sepse të qenit pranë saj më bën një person më të mirë.
 31. Qenia njerëzore është e aftë të tejkalojë gjithmonë vetveten.
 32. Vjen një kohë kur asgjë nuk ka më shumë rëndësi për ju sesa të ecni përpara.
 33. Më vjen keq, por të heqësh dorë pa provuar më të mirën nuk është për mua.
 34. Kurrë mos u dorëzo. Gjërat e mëdha duan kohë.
 35. Dhe papritmas ai person vjen së bashku, dhe sjell anën tuaj të butë që gjithmonë jeni përpjekur ta shmangni.
 36. Kur fjalët nuk mjaftojnë, përqafimet i thonë të gjitha.
 37. Pavarësisht nga sa plagë të shkakton jeta, duhet të vazhdosh të ngrihesh për të luftuar.
 38. Kam pritur muaj të tërë duke u përgatitur për ditën kur do të përballesha me ty në formën tënde perfekte. Unë kam trajnuar shumë Cell.
 39. Nëse dikush si Piccolo mund të ndryshojë, unë mendoj se dikush mundet. Vegeta meriton të ketë të njëjtën mundësi. Nëse i tregojmë se njerëzit në tokë kanë dhembshuri, mbase edhe ai mund ta mësojë atë.
 40. Gohan, merr Piccolo dhe kthehu në Tokë. Ai është akoma gjallë, shkoni tani, ndërsa mua më mbetet pak durim.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andres dijo

  A e di dikush se kur (kapitulli) tha fjalinë 8?