40 frazat e faljes që do t'ju çlirojnë nga zinxhirët e inatit

fal

Vetëm kur di të falësh është kur mund të ecësh përpara në jetë. Rancor ose krenaria vetëm do t'i bëjë njerëzit të ndiejnë se janë mbërthyer në një realitet të errët që u shkakton vetëm dëme emocionale. Falja është e aftë të shërojë edhe plagët më të thella.

Falja është e lidhur me mirësinë dhe dashuria është mënyra e vetme që na ndihmon të kapërcejmë çdo pengesë në jetë. Dashuria na ndihmon të heqim qafe inatin që mund të mundojë zemrën tuaj.

Fraza faljeje që do të shkojnë mirë në jetë

Edhe pse falja nuk është gjithmonë e lehtë, është e domosdoshme pasi që është një veprim i rëndësishëm dhe i domosdoshëm. Falja dhe falja ka shumë përfitime personale dhe emocionale dhe gjithashtu do të demonstrojë sinqeritet dhe përulësi, diçka që rrit ndjeshmërinë dhe pranimin ndaj vetes dhe të tjerëve.

fal

Meqenëse nuk është gjithmonë e lehtë për të gjetur fjalët e duhura për falje, ne duam që ju të frymëzoheni nga disa prej këtyre frazave për të qenë në gjendje të kërkoni falje ose thjesht për të kuptuar më shumë rreth këtij veprimi të rëndësishëm për njerëzit.

 1. Të kërkosh falje nuk do të thotë gjithmonë që ke gabuar dhe se personi tjetër ka të drejtë. Thjesht do të thotë që ju e vlerësoni marrëdhënien tuaj më shumë sesa egon tuaj.
 2. Unë nuk jam perfekt, bëj gabime, lëndoj njerëzit. Por kur them keq, e kam fjalën.
 3. Falja nuk është gjithmonë e lehtë. Ndonjëherë falja e atij që e shkaktoi atë ndihet më e dhimbshme sesa lëndimi që pësuat. E megjithatë nuk ka paqe pa falje.
 4. Vetëm ata shpirtra vërtet të guximshëm e dinë mënyrën e faljes. Një qenie e ndyrë nuk fal kurrë sepse nuk është në natyrën e tij.
 5. Duke falur shumë atë që gabon, padrejtësia i bëhet atij që nuk gabon.
 6. Të falësh mësohet në jetë vetëm kur nga ana tjetër kemi nevojë të falemi shumë.
 7. E di që një veprim vlen një mijë fjalë, por prapë ju dërgoj faljet e mia. E di që kam gabuar dhe shpresoj që gabimi im të mos shkatërrojë atë që kemi ndërtuar për kaq gjatë.
 8. Dështimi më i madh në jetë është thyerja e zemrës së një miku të ngushtë. Unë kurrë nuk do të jem në gjendje të shpreh sa keq ndihem. Na vjen keq për të gjitha gjërat e këqija.
 9. Unë kam bërë shumë gabime në jetën time. Por asnjë prej tyre nuk më ka bërë kurrë të ndihem aq keq sa kjo. Më vjen keq që të kam shkaktuar kaq shumë dhimbje. Te lutem me fal. fal
 10. Më shumë njerëz duhet të kërkojnë falje dhe më shumë njerëz duhet të pranojnë këto falje kur ato bëhen sinqerisht.
 11. Na vjen keq, nëse do të kisha të drejtë, do të pajtohesha me ty.
 12. Fal nuk harron. Por ndihmon të heqësh dhimbjen.
 13. Faljet më të thella nuk dëgjohen kurrë nga veshët, ato ndihen përmes zemrës. Vendos dorën në zemrën time dhe vetëm ndjeje atë, unë jam duke qarë nga keqardhja.
 14. Le të mësojmë të falim; por le të mësojmë gjithashtu të mos ofendojmë. Do të ishte më efikase.
 15. I dobët nuk mund të falë. Falja është një atribut i të fortit.
 16. Nuk ka asgjë të keqe të kërkosh falje, por të thuash më vjen keq është e padobishme nëse vazhdon të bësh të njëjtat gabime.
 17. Falja është një parfum i bukur; Mund ta shndërrojë momentin më të ngathët në një dhuratë të hirshme.
 18. Të thuash keq për dikë është e vështirë ... por ulja e krenarisë së dikujt është më e vështira.
 19. Budallenjtë thonë se njerëzit e mençur do të pendohen për të treguar se janë të penduar.
 20. Ajo që urrej më shumë është se ata kërkojnë falje para se të më shkelin.
 21. Zemra e një nëne është një humnerë e thellë në fund të së cilës gjendet gjithmonë falja.
 22. Gjërat që bëhen midis dy personave mbahen mend. Nëse ata qëndrojnë së bashku, nuk është për shkak se ata harrojnë; është sepse ata e falin njëri-tjetrin.
 23. Të vetmet veprime të sakta janë ato që nuk kërkojnë asnjë shpjegim ose falje.
 24. Ne kurrë nuk falim më shumë sesa ata që jemi të interesuar të falim.
 25. Unë mund të mos jem aq i zgjuar sa ti. Por unë jam aq i zgjuar sa të shoh dëmin që i kam bërë miqësisë sonë. Me vjen shume keq.
 26. Ju më keni mbushur me dashuri dhe dashuri dhe unë e kam mbushur zemrën tuaj me shqetësime dhe lot. Me falni
 27. E di që duket se të urrej. E di që duket sikur dua të bëj gjithçka që më thua të mos e bëj. Por thellë brenda vetes e di që ti dëshiron më të mirën për mua dhe në zemrën time e di që sado të luftojmë, unë do të të dua përgjithmonë. Me vjen keq.
 28. Pendohem për gabimet e mia, por nuk do t'i lejoj të gjenerojnë keqardhje në zemrën tuaj. Me vjen keq.
 29. Me vjen keq. Unë vazhdimisht dua të flas me ju. Më vjen keq kur kërkon kohë të përgjigjesh, ndjehem i trishtuar. Më fal nëse them gjëra që mund të të zemërojnë. Më fal nëse nuk dëshiron të flasësh me mua aq sa unë dua të flas me ty. Na vjen keq nëse ju tregoj për dramën time të padobishme kur nuk ju intereson vërtet. Më fal nëse shfryj, por thjesht më mungon. fal
 30. Zemra ime është bllokuar nga keqardhja dhe ka nevojë për faljen tënde për ta liruar. Unë të dua.
 31. Krenaria dhe egoja përqeshin në një ndjesë. Përulësia pranon faljen pa diskutim ... kështu që vendos vetë!
 32. Falja nuk është justifikim i sjelljes së shkelësit, është heqja dorë nga inati dhe shikimi i tjetrit si qenie njerëzore pavarësisht nga ajo që ata kanë bërë.
 33. Falja njeh dobësinë e njeriut dhe është se të gjithë mund të lëndojnë të tjerët.
 34. E rrëfej se ajo që thashë është gënjeshtër, por kjo nuk më bën gënjeshtare. Vetëm se po kalojmë një kohë të vështirë nuk do të thotë që dashuria jonë ka mbaruar. Unë do të hap zemrën time për ju në ditët e ardhshme, në mënyrë që ju të shihni se si pendimi po më thyen nga brenda në çdo mënyrë të mundshme. Me vjen keq.
 35. Unë kam bërë gabime të tmerrshme që kanë lënduar njerëzit që më interesojnë më shumë, dhe më vjen shumë keq. Jam thellësisht i turpëruar nga gjykimi dhe veprimet e mia të tmerrshme.
 36. E vetmja gjë e mirë për mungesën e përpikmërisë është se zakonisht ju ofron një falje.
 37. Falja mund të shpëtojë jetën tuaj. Unë kurrë nuk kam gjetur diçka aq efektive sa falja në shërimin e plagëve të thella. Falja është një ilaç i fuqishëm.
 38. Një falje e thjeshtë mund të rregullojë një miqësi që nuk duhet të kishte përfunduar në radhë të parë. Mos lejoni që egoja juaj t’ju ​​ndalojë të bëni gjërat e duhura.
 39. Harro dhe fal. Nuk është e vështirë nëse e kuptoni. Kjo do të thotë të falësh bezdi dhe të falësh veten për të harruar. Me shumë praktikë dhe vendosmëri, do të jetë më lehtë.
 40. Të thuash 'Më fal' është të thuash 'Të dua' me një zemër të plagosur në njërën dorë dhe krenarinë tënde të mbytur në dorën tjetër.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.