31 fraza letrash dashurie për të vdekurit

letra dashurie për të vdekurit

Letrat e Dashurisë për të Vdekurit është një roman i të rinjve i vitit 2014 i shkruar nga Ava Dellaira. Bëhet fjalë për Laurel, një vajzë gjimnaziste motra e së cilës sapo vdiq dhe tregon si është jeta e tij dhe si dhe pse u shkruan letra njerëzve të vdekur. Një libër rinor, por i përshtatshëm për këdo që i pëlqen kjo temë.

Nëse ju pëlqen romani i ri për të rritur ose mendoni se mund t’ju ​​pëlqejë, atëherë mos harroni këto fraza të marra nga versioni spanjoll i librit “Letrat e dashurisë për të vdekurit”. Frazat e tij nuk do të ju lënë indiferentë pasi ndoshta Ata do t'ju fitojnë nga leximi i romanit për të rinj dhe shtimi i tij në bibliotekën tuaj të shtëpisë.

Letra dashurie për të vdekurit: disa fraza që do t'ju pëlqejnë

 1. Ne plakemi, por qëllimi im është që kurrë të mos i braktisim parimet tona. Le të mos jemi kurrë aq të moshuar sa të kujtojmë se kush jemi tani, së bashku.
 2. Të jesh një yll roku është kryqëzimi midis asaj që je dhe atij që dëshiron të jesh.
 3. Sepse pasi të keni frikë nga një gjë, mund të keni frikë nga shumë gjëra. letra dashurie për të vdekurit
 4. Unë e di që është shumë e vështirë për të kuptuar dashurinë e madhe që dikush mund të ndiejë për ne, veçanërisht kur kemi frikë të jemi vetvetja ose kur as nuk e dimë me siguri kush jemi. Shtë e vështirë të besosh se personi tjetër nuk do të na braktisë.
 5. Shumë përvoja njerëzore sfidojnë kufijtë e gjuhës.
 6. Unë i dua traditat sepse ato mbajnë gjallë kujtimet për të kaluarën.
 7. Unë do të doja të di ku jeni tani dhe pse u larguat. Veryshtë shumë e vështirë për mua të jem vetvetja, pasi nuk mbaj mend saktësisht kush jam. Por tani, unë duhet ta kuptoj atë sa më shpejt të jetë e mundur, sepse përndryshe unë mund të fundosem në një humnerë.
 8. Unë e di që është shumë e vështirë për të kuptuar dashurinë e madhe që dikush mund të ndiejë për ne, veçanërisht kur kemi frikë të jemi vetvetja ose kur as nuk e dimë me siguri kush jemi.
 9. Do të doja ta dija ku je. Unë e di që ju keni vdekur, por unë besoj fort se qeniet njerëzore nuk mund të zhduken plotësisht. letra dashurie për të vdekurit
 10. A mendoni se ne e vendosim veten në rrezik me qëllim që dikush të na shpëtojë? A e dini se çfarë është të njohësh me të vërtetë një person më shumë se kushdo tjetër në botë, sepse ke ndarë gjithçka dhe e kupton atë në thellësi? Dhe pastaj e zgjatni dhe papritmas… zhduket. Keni menduar se ishte vepër e fatit dhe se ju takonte juve, por keni gabuar. Ju doni ta mbroni atë, por nuk mundeni.
 11. Unë mendoj se shumë njerëz duan të jenë dikush, por kemi frikë se nëse përpiqemi, nuk do të jemi aq të mirë sa të gjithë imagjinojnë se mund të jemi.
 12. Por të qëndrosh së bashku nuk është gjithmonë më e mira kur nuk mund të jemi të mirë për njëri-tjetrin. Jo gjithmonë gjithçka funksionon saktësisht ashtu siç e duam ne.
 13. Unë ende nuk e kam zbuluar kuptimin prapa botës. Ndoshta është më mirë nëse mbulon më shumë sesa mund të konceptojmë. Besoj se koncepti i bukurisë nuk reduktohet në atë që është e bukur, por në diçka tjetër, e cila është ajo që na përcakton neve si qenie njerëzore.
 14. Pasi në të vërtetë ndodh diçka e keqe, gjëja tjetër më e keqe është që njerëzit të ndihen keq për këtë. Likeshtë si konfirmimi se diçka është tmerrësisht e gabuar.
 15. Ndoshta ajo që do të thotë të rritesh në të vërtetë është se nuk ke nevojë të jesh vetëm një personazh që shkon atje ku i tregon historia. Isshtë e ditur që ju në të vërtetë mund të jeni autori.
 16. A e dini atë ndjenjë, si kur mendoni se njihni dikë, më shumë se kushdo tjetër në botë? Ti e di që i njeh sepse i ke parë përgjithmonë. Pastaj përpiqesh të kontaktosh me ta dhe papritmas ata janë zhdukur. Keni menduar se ata i përkasin së bashku (). Ju doni t'i mbroni ata dhe nuk mundeni. letra dashurie për të vdekurit
 17. Unë dua që njerëzit të më njohin, por nëse dikush mund të shohë brenda meje, nëse dikush do të shihte se gjithçka që ndiej nuk është ajo që supozohet të jetë, unë nuk e di se çfarë do të bëja.
 18. Nëse dyert e perceptimit do të pastroheshin, gjithçka do të dukej ashtu siç është, e pafund.
 19. Nuk mund te te ringjall ty. Por unë e fal veten. Dhe ju fal. Maj, të dua me gjithë qenien time. Për kaq gjatë kam dashur gjithmonë të jem si ti. Por duhet të kuptoja që edhe unë jam dikush, dhe tani mund të të sjell me mua, zemrën tënde me timen, kudo që të jetë.
 20. Nirvana do të thotë liri. Liria nga vuajtjet. Them se disa njerëz thonë se vdekja është vetëm ajo. Prandaj ju përgëzoj për lirinë, me mend. Ne të tjerët jemi akoma këtu, duke luftuar gjithçka që është thyer në ne.
 21. Kur mund të tregojmë histori, sado të këqija të jenë ato, ne nuk i përkasim më atyre. Ata kthehen nga ne.
 22. Unë nuk mendoj se dikush ka një familje të përsosur për të filluar. Dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se kjo është arsyeja pse ne ndërtuam tonat. Një top mesatar i çuditshëm. Kështu ndihem me miqtë e mi.
 23. E vërteta është e bukur, pa marrë parasysh se çfarë është ajo. Edhe nëse është rrënqethëse ose e keqe. Beautyshtë bukuri për faktin e thjeshtë të të qenit i vërtetë. Dhe e vërteta është e ndritshme. E vërteta të bën më shumë se veten tënde.
 24. Kur themi gjëra, ndonjëherë dëgjojmë heshtje, ose jehonë. (…) Dhe kjo është me të vërtetë e vetmuar. Por kjo ndodh vetëm kur nuk po dëgjonim. Kjo do të thotë që ne nuk jemi gati të dëgjojmë akoma. Sepse sa herë që flasim ka një zë. Theshtë bota që përgjigjet.
 25. Universi është më i madh se gjithçka që mund të përshtatet në mendjen tuaj.
 26. E di që u kam shkruar letra njerëzve që nuk kanë më adresë në këtë botë, e di që ata kanë vdekur. Por unë i dëgjoj ata. Unë ju dëgjoj të gjithëve. Ne jemi këtu. Jetët tona kanë rëndësi.
 27. Kur vendosni një qëllim, mund të krijoni transformim.
 28. Unë do t'i kisha dhënë atij çdo pjesë të time nëse ai do ta donte kështu.
 29. Ne u puthëm dhe ndjeva se nëse hija ime mund të qëndronte brenda tij, atëherë ai mund të linte në hije gjithçka që nuk donte të mbante mend.
 30. Miku është dikush që të jep liri totale për të qenë vetvetja, sidomos për t’u ndjerë apo për të mos u ndjerë. Çfarëdo që po ndieni në çdo moment, është mirë me ta. Kjo është ajo që dashuria e vërtetë zbehet, duke e lënë një person të jetë ai që është në të vërtetë.
 31. Kur jemi të dashuruar, të dy jemi plotësisht në rrezik dhe plotësisht të shpëtuar.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.