22 fraza nga filmi: Your Name (Kimi no na wa)

film japonez emri yt

Jo të gjithë e dinë filmin "Kimi no No wa", i njohur gjithashtu si "Emri juaj". Isshtë një film i vitit 2016 që është krijuar me një atmosferë romantike dhe drejtohet nga animatori dhe regjisori japonez Makoto Shinkai.

Filmi flet për të riun Taki që jeton në Tokio dhe të riun Mitsuha jeton në një fshat në male. Kur shkojnë të flenë, trupat e të dy protagonistëve shkëmbehen dhe ata ndiejnë se janë në trupin e huaj, por ata fillojnë të komunikojnë. Ky film ka triumfuar në arka japoneze ... por edhe në të gjithë botën.

anime filmi me emrin tuaj

Ai ka qenë në Japoni për 12 fundjava jo-radhazi dhe në janar 2017 e uli Spirited Away si filmin më të suksesshëm anime. Kishte të ardhura jo më pak se 281 milion dollarë dhe madje muzika e filmit u prit shumë mirë nga publiku. Filmi në fillim duket konfuz, por është bërë me qëllim për ta mbajtur publikun të interesuar. Edhe pse arsyeja për këtë artikull nuk është të flasësh për filmin, por më tepër të të bëjë të shohësh se si është falë frazave të tij. Ju do të jeni në gjendje të krijoni lidhje të komplotit të tij me frazat që janë marrë prej tij dhe ndoshta, dëshironi ta shihni për të ditur se si është ky film që ka qenë kaq i suksesshëm kudo.

Evenshtë edhe më shumë se e mundshme që këto fraza të ju ndihmojnë të kuptoni disa aspekte të jetës ose të njiheni më mirë me veten tuaj. Varet nga mënyra se si i ndjeni ose i brendësoni frazat, nëse ju shërbejnë apo jo ... Por ajo që është e qartë është se këto fraza do t'ju bëjnë të doni ta shihni këtë film sa më shpejt të jetë e mundur ...

film anime japoneze emri yt

Fraza të Emrit tuaj

 1. Telat paraqesin vetë kohën. Telat përdredhen, tunden, zbërthehen dhe lidhen përsëri. Kjo është koha. Taki tachibana
 2. E vetmja gjë që mbetet kur zgjohem është një ndjenjë e humbjes që zgjat për një kohë të gjatë. Mitsuha Miyamizu
 3. Ne ndalojmë ndryshimin e trupave. Mesazhet dhe thirrjet e mia nuk u përgjigjën më kurrë. Kështu që vendosa të shkoj ta shoh Mitsuha personalisht. Taki tachibana
 4. Cfare duhet te bej? A do të shqetësohesh me mua? A do të ishte e çuditshme për të? Apo do të ishit të paktën pak i lumtur të më shihnit? Mitsuha Miyamizu
 5. Se kometa do të copëtohet dhe më shumë se 500 do të vdesin? Si guxon të thuash marrëzira të tilla? Nëse me të vërtetë mendoni për biznes, atëherë duhet të jeni të sëmurë. Do të kem dikë që të çojë në spital për të të kontrolluar. Deri atëherë do të të dëgjoj. -Toshiki (babai i Mitsuha).
 6. Tre vjet më parë, para se të takohesha me ty. Tre vjet më parë keni ardhur të më shihni. -Taki duke qenë Mitsuha.
 7. Ju qani kur jeni të lumtur dhe qeshni kur jeni të trishtuar sepse zemra juaj ju tejkalon. Nandemonaiy
 8. Vlerësoni përvojën, ëndrrat zhduken kur zgjoheni. Hitoha
 9. Para gjithë kësaj jeta ime ishte një faqe e zbrazët. Unë i moshuari që qaja tani do të ishte shumë i lumtur të më shihte. Taki tachibana
 10. Takimi i dy personave që nuk janë takuar kurrë. Ingranazhet e fatit fillojnë të lëvizin. Taki tachibana
 11. Kam frikë se një ditë do të harroj gjithçka… Dhe kjo sepse tani kam shumë gjëra të rëndësishme për mua. Taki tachibana
 12. Para gjithë kësaj, jeta ime ishte një faqe e zbrazët. Unë i moshuari që qaja, tani do të ishte i lumtur të më shihte. Taki tachibana
 13. Ju qani kur jeni të lumtur dhe qeshni kur jeni të trishtuar, sepse zemra juaj ju tejkaloi. Nandemonaiya
 14. Gjithmonë jam duke kërkuar diçka, një person, një vend ... Nuk mbaj mend se çfarë është apo ku është, por e di që është e rëndësishme për mua ... Taki Tachibana
 15. Atë ditë kur ranë yjet. Ishte pothuajse sikur të ishte një skenë direkt nga një ëndërr. Taki tachibana
 16. Gjithmonë jam duke kërkuar diçka, një person, një vend ... Nuk mbaj mend se çfarë është apo ku është, por e di që është e rëndësishme për mua ... Taki Tachibana
 17. Unë ju premtoj… Pavarësisht se ku jemi në këtë botë… Unë ju premtoj se do të takohemi përsëri. Mitsuha Miyamizu
 18. Më thuaj si e ke emrin ?. Mitsuha dhe Taki
 19. Kjo ndjenjë më ka kapur, mendoj, që nga ajo ditë. Mitsuha Miyamizu.
 20. Me këtë kam ndryshuar trupat me Mitsuha-n e tre viteve më parë? Afatet kohore nuk u porositën. Taki tachibana
 21. Thendrrat që kishin Miyamizu ishin vetëm për sot. Gjyshja më dëgjo. Një kometë do të godasë Itomori dhe të gjithë do të vdesin! -Taki duke qenë Mitsuha
 22. Kjo ndjenjë më konsumon. Mitsuha Miyamizu

Siç mund ta shihni, këto fraza nuk janë fraza transcendentale ose që ju bëjnë të ndryshoni perspektivën tuaj për jetën. Ato janë fraza nga një skenar i një filmi që është pëlqyer shumë në të gjithë botën. Shtë një film që nëse e shihni në tërësinë e tij, atëherë po mund të mendoni se diçka ka ndryshuar brenda jush.

emri yt film

Në fillim të filmit mund të ndiheni pak të hutuar, por është normale ... ndjenja e konfuzionit kur filloni ta shihni këtë film është ajo që ndodh zakonisht, por ju do të ndiheni të fiksuar që nga minuta e parë kur fillon. Alsoshtë gjithashtu e mundur që kur të mbaroni së shikuari filmin të ngatërroheni disi me komplotin, por kjo është magjia e këtij filmi artistik. Pyetjet që do të mbeten në mendjen tuaj kur shikoni filmin do të marrin përgjigje, sepse të gjitha përgjigjet janë brenda jush. Brendësia juaj dhe njohuritë tuaja pas shikimit të filmit janë ato që do t'ju japin përgjigjet për ato që keni parë.

Pra, nëse nuk e dini cilin film të shikoni sonte dhe doni të shihni anime dhe gjithashtu e dini paraprakisht që do t'ju pëlqejë, atëherë ju tashmë e dini se cilin të shikoni. Ju do të jeni në gjendje të shijoni një film ndryshe nga pjesa tjetër, ku një regjisor japonez dhe të gjithë njerëzit që kanë bërë filmin artistik kanë vënë të gjitha energjitë e tyre të mira për të krijuar një film që nuk do të skadojë me kalimin e viteve. Edhe pse filmi është i ri sepse ka lindur në vitin 2016, ne jemi të sigurt se edhe 50 vjet më vonë, Do të vazhdojë të jetë një film i dashur për të gjithë ... do ta humbisni?

Artikulli i lidhur:
55 fraza nga "Djali nga yjet"

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.