Fraza nga libri Sekreti

libri sekret

Sekreti është një libër i shkruar nga autorja Rhonda Byrne, i cili u bë një best seller i vërtetë pasi u botua në vitin 2006. Libri i famshëm i referohet ligjit të tërheqjes dhe shpjegon për lexuesit si të arrihen qëllime dhe objektiva të caktuara falë fuqisë së mendjes.

Në artikullin e mëposhtëm ne detajojmë frazat më të mira në libër në mënyrë që t'i mbani ato në mendje dhe reflektime mbi to.

Frazat më të mira nga libri Sekreti

 • Nuk ka diçka të tillë si një situatë e pashpresë. Çdo rrethanë në jetën tuaj mund të ndryshojë.
 • Jeta juaj është në duart tuaja. Pavarësisht se ku jeni tani, pavarësisht se çfarë ka ndodhur në jetën tuaj, ju mund të filloni të zgjidhni me vetëdije mendimet tuaja dhe mund të ndryshoni jetën tuaj.
 • Ekziston një e vërtetë thellë brenda jush që ka pritur që ju ta zbuloni dhe e vërteta është kjo: ju meritoni gjithçka që jeta ka për të ofruar.
 • Ju bëheni ato për të cilat mendoni më shumë. Por ju gjithashtu tërheqni atë për të cilën mendoni më shumë.
 • Ajo që po mendoni tani është krijimi i jetës suaj të ardhshme.
 • Gjithçka që jemi është rezultat i asaj që kemi menduar.
 • Mendimet tuaja janë fara, dhe ajo që korrni do të varet nga farat që mbillni.
 • Nëse mendoni për atë që dëshironi dhe sigurohuni që të jetë mendimi juaj dominant, do ta tërheqni atë në jetën tuaj.
 • Fuqia juaj është në mendimet tuaja, ndaj qëndroni zgjuar. Me fjalë të tjera, mos harroni të mbani mend.
 • Jini mirënjohës për të gjitha gjërat. Ndërsa filloni të mendoni për të gjitha gjërat në jetën tuaj për të qenë mirënjohës, do të befasoheni nga mendimet e pafund që ju kthehen për më shumë gjëra për të qenë mirënjohës.
 • E vërteta është se universi ju është përgjigjur gjatë gjithë jetës tuaj, por ju nuk mund të merrni përgjigje nëse nuk jeni zgjuar.
 • Mos harroni se mendimet tuaja janë shkaku kryesor i gjithçkaje.
 • Nëse ndiheni mirë, kjo është për shkak se po mendoni mendime të mira.
 • Jeta nuk të ndodh vetëm ty; ju merrni gjithçka në jetën tuaj bazuar në atë që jepni.
 • E qeshura sjell gëzim, çliron negativitetin dhe çon në kura të mrekullueshme.
 • Pritja është një forcë e fuqishme tërheqëse.
 • Ligji i tërheqjes është një ligj i natyrës. Ai është po aq i paanshëm dhe jopersonal sa ligji i gravitetit.
 • 95% e asaj që jeni është e padukshme dhe e paprekshme.
 • Universi është një kryevepër e bollëkut.
 • Bëni një listë të të gjitha gjërave që doni.
 • Për të tërhequr para, duhet të përqendroheni te pasuria.
 • Për të tërhequr gjërat që duam duhet të transmetojmë dashuri dhe ato gjëra do të shfaqen menjëherë.
 • Ju keni aftësinë të zgjidhni atë që dëshironi të përjetoni.
 • Mirënjohja është absolutisht mënyra për të sjellë më shumë në jetën tuaj.
 • Ju mund të ndryshoni jetën tuaj dhe mund të shëroni veten.
 • Gëzimi juaj qëndron brenda jush.

mendo pozitivisht

 • Do të tërhiqni gjithçka që dëshironi.
 • Kur nuk e trajtoni veten ashtu siç dëshironi që të tjerët t'ju trajtojnë, nuk mund të ndryshoni mënyrën se si janë gjërat.
 • Të pyeturit është hapi i parë në procesin krijues, prandaj bëjeni zakon të pyesni.
 • Koha për të përqafuar madhështinë tuaj është tani.
 • Kur dëshironi të ndryshoni rrethanat tuaja, së pari duhet të ndryshoni mendimet tuaja.
 • Imagjinata juaj është një mjet jashtëzakonisht i fuqishëm.
 • Pasuria juaj ju pret në të padukshmen dhe për ta tërhequr atë në të dukshmen, mendoni për pasurinë.
 • Kur vizualizoni, materializoheni.
 • Filloni duke treguar historinë e jetës suaj emocionuese dhe ligji i tërheqjes do të sigurojë që ta merrni atë.
 • Ju jeni energji dhe energjia nuk mund të krijohet ose shkatërrohet. Energjia thjesht ndryshon formën.
 • Ligji i tërheqjes funksionon gjithmonë, besoni apo jo.
 • Të pyesni universin se çfarë dëshironi është shansi juaj për të qenë i qartë për atë që dëshironi.
 • E vetmja arsye që njerëzit nuk kanë atë që duan është sepse ata mendojnë më shumë për atë që nuk duan sesa atë që duan.
 • Ndjenja e dashurisë është frekuenca më e lartë që mund të lëshoni.
 • Të gjithë jemi të lidhur dhe të gjithë jemi një.
 • Sëmundja nuk mund të ekzistojë në një trup që ka mendime harmonike.
 • Të gjithë kanë fuqinë për të vizualizuar.
 • Ne tërheqim atë që ndodh në jetën tonë.
 • Shkurtorja për çdo gjë që dëshironi në jetë është të jeni dhe të ndiheni të lumtur tani.
 • Nuk ka kufij për atë që mund të krijoni për veten tuaj, sepse aftësia juaj për të menduar është e pakufishme.
 • Trajtojeni veten me dashuri dhe respekt dhe do të tërhiqni njerëz që ju tregojnë dashuri dhe respekt.

fraza libri sekret

 • Sekreti është brenda jush.
 • Sekreti i vërtetë i pushtetit është vetëdija për fuqinë.
 • Forca e dashurisë do të ndryshojë jetën tuaj aq shpejt sa vështirë se do ta besoni.
 • Jeni njeri, do të bëni gabime dhe kjo është një nga gjërat më të bukura të qenieve njerëzore, por duhet të mësoni prej tyre ose jeta juaj do të ketë shumë dhimbje të panevojshme.
 • Në vend që të përqendroheni në problemet e botës, jepni vëmendjen dhe energjinë tuaj për besim, dashuri, bollëk, arsim dhe paqe.
 • Gjithmonë ka diçka për të cilën duhet të jeni mirënjohës.
 • Çelësi janë mendimet dhe ndjenjat tuaja, dhe ju e keni mbajtur çelësin në duart tuaja gjatë gjithë jetës.
 • Mos harroni se ju jeni një magnet, duke tërhequr gjithçka drejt jush.
 • Pyesni një herë, besoni se keni marrë dhe gjithçka që duhet të bëni për të marrë është të ndiheni mirë.
 • I gjithë stresi fillon me një mendim negativ.
 • Mendimet tuaja janë mjetet tuaja më të mira për t'ju ndihmuar të krijoni jetën tuaj.
 • Nëse keni më shumë gjëra negative sesa pozitive në jetën tuaj, atëherë diçka në jetën tuaj është e gabuar dhe ju e dini këtë.
 • Arsyeja e vetme që njerëzit nuk kanë para të mjaftueshme është sepse ata po i bllokojnë ato nga mendimet e tyre.
 • Ju jeni ai që e quani ligjin e tërheqjes për veprim dhe e bëni atë përmes mendimeve tuaja.
 • Është e pamundur të sillni më shumë në jetën tuaj nëse nuk jeni mirënjohës për atë që keni.
 • Duhet të ndjesh dashurinë për të shfrytëzuar fuqinë e saj.
 • Mendimet tuaja përcaktojnë frekuencën tuaj, dhe ndjenjat tuaja ju tregojnë menjëherë se në cilën frekuencë jeni.
 • Është po aq e lehtë të manifestosh një dollar sa është të manifestosh një milion dollarë.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.