33 fraza ngushëllimesh për të ngushëlluar

jepni ngushëllime në një funeral

Asnjëherë nuk është e lehtë për askënd të thotë fjalët e duhura kur një mik apo anëtar i familjes vdes dhe ju duhet t'u bëni ngushëllime të dashurve tuaj. Askush nuk pëlqen të merret me vdekjen ose të flasë për të, ose të paktën, ata zakonisht nuk e duan atë shumë. Unknownshtë e panjohur dhe dihet që kur një i dashur vdes, ata janë zhdukur përgjithmonë. Kjo shkakton një dhimbje aq të thellë në zemër sa është e vështirë të gjesh ngushëllim me fjalë.

Në të vërtetë nuk ka fjalë që janë të drejta ose të gabuara për momentin ... por gunga në fytin tuaj mund ta bëjë më të vështirë për ju të artikuloni një fjalë që të jeni në gjendje të thoni atë që ndjeni pa lënduar zemrën e lënduar të personit në para jush

Megjithëse nuk ka fjalë ngushëllimi, ka fjalë inkurajuese dhe megjithëse dhimbja vazhdon të ndihet në zemër, ndjenja e fjalëve të afërta nga të dashurit do ta bëjë personin që Ju keni humbur njeriun tuaj të dashur. Ndiheni të sigurt në këto kohë të vështira.

Nëse jeni një nga njerëzit që e kanë të vështirë të artikulojnë një fjalë në këto momente delikate, atëherë, vazhdoni të lexoni sepse do t'ju tregojmë disa fraza në mënyrë që t'i mësoni ato dhe t'i përdorni ato sa herë që duhet të kaloni nëpër ato momente të vështira për shkak të vdekjes së një të dashur ose të një anëtari të familjes. Megjithëse mbani mend se kur shkoni t'i bëni ngushëllime personit nuk duhet të dukeni sipërfaqësore, por përkundrazi, e natyrshme dhe e ngushtë ... Në këtë kohë dashuria që i transmetoni personit është më e rëndësishme sesa fjalët që ju thoni. Ju duhet të jeni të natyrshëm në ndjenjat tuaja dhe të shkurtër në fjalët tuaja.

trishtim për humbjen e një të dashur

Fraza për të dhënë ngushëllime dhe ngushëllime për vdekjen e një të dashur

 1. Ju dhe familja juaj jeni në zemrën dhe mendjen time. Ngushëllimet e mia për humbjen tuaj.
 2. Sapo kam dëgjuar për vdekjen e anëtarit të familjes suaj dhe jam thellësisht i trishtuar për humbjen tuaj. Ju lutemi pranoni ngushëllimet e mia.
 3. Ngushëllimet e mia mund t'ju sjellin ngushëllim dhe lutjet e mia le të lehtësojnë dhimbjen tuaj për këtë humbje.
 4. Ju dërgoj ngushëllimet e mia. Përshëndetni ata që janë më afër jush me dashuri dhe ju e dini që tani, më shumë se kurrë, ju mund të mbështeteni në miqësinë time besnike dhe të sinqertë.
 5. Terribleshtë e tmerrshme të dëgjosh për humbjen tënde. Ju shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta për ju dhe familjen tuaj.
 6. Megjithëse sot është e vështirë të shohësh përtej mundimit tënd, bekimet e dashurisë mund të derdhen mbi ty, paqja të gjejë një shtëpi tek ju dhe thelbi i saj të ndriçojë zemrën tuaj, sot dhe përgjithmonë.
 7. Vdekja është një piruetë e hidhur që nuk mbahet mend nga të vdekurit, por nga të gjallët.
 8. Trishtimi është barra më e rëndë që mund të mbani, veçanërisht nëse është e mbushur me shumë kujtime të lumtura.
 9. Njerëzit vdesin vetëm kur të dashurit e tyre pushojnë t'i kujtojnë ata. Ai ishte një person i jashtëzakonshëm që do të mbetet gjithnjë në kujtesat tona.
 10. Nuk do të guxoja të them se e kuptoj dhimbjen tuaj, por ju mund të mbështeteni tek unë që t'ju mbështes në këto kohë të vështira.
 11. Desha t'ju njoftoj se më vjen shumë keq për humbjen e anëtarit tuaj të familjes. Pusho në paqe. njeri i trishtuar duke menduar ngushëllime
 12. Nuk ka fjalë për të përshkruar sa më vjen keq për humbjen tuaj.
 13. Unë ju ofroj mendimet, lutjet dhe urimet e mia gjatë këtij momenti të errët në jetën tuaj.
 14. Ne kemi ndarë shumë momente në jetë, dhe në këto momente të vështira dua që ju të dini që unë ndaj ndjenjat tuaja dhe se do të jem afër jush nëse keni nevojë për mua.
 15. Pas lotëve dhe lamtumirave, do të mbesin vetëm momentet e mira që keni ndarë me të. Në ndërkohë, ju keni mbështetjen time të plotë.
 16. Sa nder dhe çfarë bekimi që e takova. Ai ishte një bekim i vërtetë në jetën time dhe do të më marrë malli për të. Ngushëllimet e mia.
 17. Unë jam në dispozicion të familjes tuaj, sot dhe gjithmonë.
 18. Ngushëllimet e mia të sinqerta për humbjen e anëtarit tuaj të familjes. Zemra ime është me ty në këto momente të ankthit më të madh.
 19. Unë madje as nuk mund ta kuptoj se çfarë jeni duke kaluar tani, por unë do të doja të bëja lutjet dhe ngushëllimet e mia për ju dhe familjen tuaj.
 20. Pasi lotët të jenë tharë dhe lamtumirët janë thënë, ne duhet të mbajmë kujtimet e lumtura që kemi ndarë me të dashurit tanë që tashmë janë larguar. Kjo është ajo që i mban ata gjallë në mendjet dhe zemrat tona. Ngushëllimet e mia.
 21. Megjithëse nuk mund të them se e kuptoj dhimbjen tuaj, unë mund t'ju them se më vjen shumë keq për humbjen tuaj dhe për atë që po kaloni. Mos hezitoni të mbështeteni tek unë kur keni nevojë për të, sa herë që e keni të nevojshme.
 22. Më vjen keq që nuk mund të isha pranë jush në këto momente të vështira të jetës suaj. Nga larg ndiej dhimbjen tuaj dhe kjo është arsyeja pse ju lutem të pranoni ngushëllimet e mia. ngushëllime në një varrim
 23. Njerëzit më të mirë gjithmonë shkojnë të parët ... veryshtë shumë e padrejtë kur njerëzit aq të mirë sa xxx largohen pa e pritur askush. Me vjen shume keq.
 24. Deri vonë nuk e dija që i afërmi juaj ndërroi jetë. Ndërsa e di që thjesht fjalët nuk mund të të ngushëllojnë, unë dua të të bëj të ditur se unë jam këtu për ty nëse ke nevojë për ndonjë gjë. Unë do të jem në kontakt me ju.
 25. Vdekja merr me vete një dhimbje që askush nuk mund ta shërojë dhe dashuria lë një kujtim që askush nuk mund ta vjedhë kurrë.
 26. Unë mbeta pa fjalë kur mësova se çfarë ndodhi, ngushëllimet e mia të sinqerta.
 27. Më vjen shumë keq për humbjen tuaj, nëse keni nevojë për ndonjë gjë, mos hezitoni të më pyesni.
 28. Nuk mund ta imagjinoj si mund të ndiheni tani, por unë po ju telefonoj për t'ju bërë të ditur se jam larg nga një telefonatë për gjithçka që ju nevojitet. Ngushëllimet e mia më të thella.
 29. Terribleshtë e tmerrshme që xxx është zhdukur, ju lutem ta dini se unë jam këtu për gjithçka që ju nevojitet. Kujtesa juaj do të jetë gjithmonë në zemrën time dhe energjia ime është këtu për t'ju ndihmuar.
 30. E di që nuk ka fjalë ngushëllimi përballë kësaj humbjeje, por mos harroni se unë ju dua dhe se kujdesem për ju.
 31. Shpirtrat tanë kanë shumë dhimbje kur dëgjojnë humbjen e padrejtë dhe të parakohshme të këtij personi. Ne e njihnim, vlerësonim dhe admironim atë. Ajo do të mbetet përgjithmonë në kujtimet tona. Ngushëllimet e mia më të thella.
 32. Ka mungesa që janë shumë të vështira për t’u mbushur, por ju e dini që keni mbështetjen time të plotë për të kapërcyer këtë moment të vështirë.
 33. Nuk mendoj se ka fjalë adekuate për t'ju ngushëlluar tani. Mendoni se si keni pasur mundësinë të ndani momente të mrekullueshme me një person fantastik dhe se të gjithë miqtë tuaj janë këtu për t'ju ndihmuar ta kaloni atë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.