52 fraza për të gjallëruar ditën

si ta zbukurojmë ditën

Të gjithë kemi ato ditë kur ndihemi të ulët në humor dhe se nuk është keq që ato të na japin një nxitje të gëzimit për të qenë më të mirë. Nuk është keq të kesh ditë gri për aq kohë sa Le të mësojmë se si ta gjallërojmë ditën për tu ndjerë mirë pavarësisht se kemi emocione disi më negative.

Ju jeni ai që keni fuqinë e emocioneve tuaja dhe keni fuqinë që gjendja juaj shpirtërore të mos bjerë më shumë sesa duhet. Për tu ndjerë më mirë do të duhet të bëni pjesën tuaj, dhe një mënyrë për tu ndjerë më mirë është duke lexuar disa fraza për të gjallëruar ditën tuaj.

Fraza për të gëzuar ditën

Ndonjehere Njerëzit mund të besojnë se ne nuk mund të bëjmë gjithçka dhe se nuk do t'i arrijmë qëllimet tona. Në jetë nuk ka asgjë të pamundur për sa kohë që ju keni vullnet dhe këmbëngulje të mjaftueshme për të arritur atë që dëshironi. Këto fraza do të përmirësojnë disponimin tuaj dhe do të kenë vullnet të mjaftueshëm për të arritur dëshirat tuaja.

si ta zbukurojmë ditën

 1. Fituesit e dinë që Roma nuk u ndërtua brenda një dite dhe ata e pranojnë çdo ditë ashtu siç është.
 2. Mënyra më e mirë për të gëzuar vetveten është të provoni të gëzoni dikë tjetër.
 3. Vetëm ai është i mundur, ai që mendon se është.
 4. Jeta çdo ditë ju ofron një mundësi të re për të qenë të lumtur, quhet SOT.
 5. Dështimi nuk po bie, dështimi po refuzon të ngrihet.
 6. Mos u entuziazmoni shumë kur gjërat po shkojnë mirë dhe mos u mërzitni shumë kur gjërat shkojnë keq.
 7. Ju keni vetëm 2 mundësi në jetë: hiqni dorë ose luftoni për atë që dëshironi, prisni të mbërrijë ose vraponi për ta marrë atë.
 8. Ju mund të jetoni në mënyrë të përsosur pa ata që mund të jetojnë pa ju.
 9. Mos bëni një draft të jetës tuaj, mund të mos keni kohë ta kaloni të pastër.
 10. Një fjalë e vogël dashurie mund të jetë e mjaftueshme për të mbushur një zemër me lumturi.
 11. Sa më e fortë të jetë dhimbja, aq më e madhe duhet të jetë buzëqeshja juaj!
 12. Ne plakemi jo kur lëkura jonë rrudhet, por kur ëndrrat dhe shpresa jonë rrudhen.
 13. Ne nuk duhet të shkatërrojmë ëndrrat tona, por duhet të shkatërrojmë barrierat që na pengojnë t'i përmbushim ato.
 14. E vetmja kohë kur duhet të shikoni prapa në jetë është të shihni se sa larg kemi arritur.
 15. Hidhni hapin e parë me besim. Ju nuk keni pse të shihni të gjithë shkallën, thjesht duhet të bëni hapin e parë.
 16. Mos gjykoni çdo ditë nga të korrat që korrni, por nga farat që mbillni.
 17. Lumturia është zgjedhje. Ju mund të zgjidhni të jeni të lumtur. Do të ketë stres në jetë, por është vendimi juaj të hiqni dorë nëse ndikon tek ju apo jo.
 18. Nuk mund ta ndryshoj drejtimin e erës, por mund t'i rregulloj velat për të arritur destinacionin tim.
 19. Asnjëherë mos ndalo të buzëqeshësh, sepse ka njerëz që lëndohen, sepse i shqetëson ata që të shohin të lumtur dhe sepse ata do të vrisnin për të hequr atë buzëqeshje nga fytyra jote.
 20. Kur t'ju thonë se nuk mundeni, përgjigjuni: "Uluni dhe shikoni se si po e bëj".
 21. Buzëqesh dhe tregoju atyre se mund të jesh i lumtur, çfarëdo që të bëjnë ose çfarëdo që të thonë.
 22. Ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni asnjë problem duke menduar në të njëjtën mënyrë si kur i keni krijuar ato. si ta zbukurojmë ditën
 23. Kurrë mos prisni asgjë nga askush, përndryshe do të vdisni duke pritur.
 24. Gjithçka që keni dashur ndonjëherë është në anën tjetër të frikës.
 25. Ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni asnjë problem duke menduar në të njëjtën mënyrë si kur i keni krijuar ato.
 26. Nëse nuk luftoni për diçka, mos u ankoni se nuk e keni atë.
 27. Vetëm një gjë e bën një ëndërr të pamundur: frika e dështimit.
 28. Nëse nuk mund të fluturoni, vraponi, nëse nuk mund të vraponi, ecni, nëse nuk mund të ecni, zvarriteni, por gjithçka që bëni, vazhdoni.
 29. Nëse keni bërë gabime, qoftë edhe serioze, gjithmonë ekziston një shans i dytë. Ajo që ne e quajmë dështim nuk është të rrëzohesh, por të mos ngrihesh.
 30. Dje nuk më intereson. Nesër do të vijë. Sot do ta jetoj sikur të ishte dita e parë, e vetme dhe e fundit e jetës sime.
 31. Ndonjëherë ne mendojmë shumë për atë që ka ndodhur dhe atë që do të ndodhë, kur e rëndësishme është vetëm ajo që po ndodh.
 32. Me tre fjalë mund të përmbledh gjithçka kam mësuar për jetën. Vazhdoni përpara.
 33. Jini mirënjohës për atë që keni; do të keni më shumë. Nëse përqendroheni në ato që nuk keni, nuk do të keni kurrë aq sa duhet.
 34. Personi më i mençur nuk është ai me më pak dështime, por ai që di të kthejë dështimet e tyre në historitë më të mira.
 35. E vetmja herë që dështon është kur bie poshtë dhe nuk ngrihesh.
 36. Gëzoni. Edhe nëse jeta nuk është e lehtë tani, në fund të fundit do t’ia vlejë. Gjithçka bëhet më mirë me kohën.
 37. Mos thuaj "është e pamundur", thuaj "nuk e kam bërë akoma".
 38. Suksesi i jetës nuk është në fitimin gjithmonë, por në heqjen dorë kurrë.
 39. Kur rruga bëhet e vështirë, vetëm të vështirat vazhdojnë të ecin.
 40. Asgjë nuk zgjat përgjithmonë, madje as problemet tuaja.
 41. Gëzoni. Edhe nëse jeta nuk është e lehtë tani, në fund të fundit do t’ia vlejë. Gjithçka bëhet më mirë me kohën. si ta zbukurojmë ditën
 42. Jini të mirë. Mos mendoni për dështimet e sotme, por për suksesin që do të vijë nesër. Keni vendosur detyra të vështira, por do të jeni të suksesshëm nëse duroni dhe do të gjeni kënaqësinë për të kapërcyer pengesat.
 43. Pas çdo stuhie ka një buzëqeshje; për çdo problem ekziston një zgjidhje dhe detyra e patjetërsueshme e shpirtit është të jesh me shpirt të mirë.
 44. Jeni mërzitur me jetën? Pra, fillo në një punë në të cilën ti beson me gjithë zemër, jeto për të, vdes për të dhe do të gjesh lumturinë që nuk ke besuar kurrë se mund të jetë e jotja.
 45. Shumica e lumturisë ose fatkeqësisë sonë varet nga prirjet tona dhe jo nga rrethanat tona.
 46. Gëzoni! Fatkeqësia thyen disa burra; të tjerët thyejnë rekorde prej saj.
 47. Ju bëheni kampion duke luftuar edhe një raund. Kur vazhdimi bëhet i vështirë, ju luftoni edhe një raund.
 48. Nëse keni bërë gabime, qoftë edhe serioze, gjithmonë ekziston një shans i dytë. Ajo që ne e quajmë dështim nuk është të rrëzohesh, por të mos ngrihesh.
 49. Ne duhet të pranojmë zhgënjimin e fundëm, por kurrë mos ta humbasim shpresën e pafund.
 50. Çdo minutë që jeni i mërzitur, ju humbni gjashtëdhjetë sekonda lumturi.
 51. Shumica e lumturisë ose fatkeqësisë sonë varet nga prirjet tona dhe jo nga rrethanat tona.
 52. Unë nuk jam i dekurajuar, sepse çdo përpjekje e dështuar është një hap përpara.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.