71 fraza të qeshura për t'ju thyer

E qeshura është ilaçi më i mirë

Kujt nuk i pëlqen të qeshë? Buzëqeshja dhe qeshja janë shërimi për shpirtin në çdo kohë të jetës. Nuk ka asgjë më të shëndetshme dhe më të bukur sesa të buzëqeshësh dhe të qeshësh me të madhe me ata që duam më shumë, apo edhe vetëm! Por realiteti është se ndarja e të qeshurave është se si qesh më mirë.

Jeta nuk duhet të merret si shaka ... por duhet të merret me humor. Sepse Ju jetoni vetëm një herë dhe nuk ia vlen të jeni gjithmonë të zemëruar ose të mendoni për gjëra negative që ju heqin energjinë.

Fraza të qeshura për të kaluar një kohë të mirë

Buzëqesh një herë në një kohë

Prandaj, pasi jeta duhet jetuar që të jetë mirë dhe të ketë një humor të mirë, ne duam të ndajmë me ju disa fraza të qeshuraje në mënyrë që të paktën të fillojnë një buzëqeshje. Nëse ju pëlqejnë, mos hezitoni t’i ndani me më shumë njerëz, pasi të gjithë meritojmë të kalojmë një kohë argëtuese dhe të shijojmë të gjitha të mirat që jeta ofron. Përmirësoni disponimin tuaj me këto fraza qesharake!

 1. Mos i beso askujt në këtë botë, sepse edhe hija jote të lë kur je në errësirë!
 2. Martohuni pasdite dhe nuk do të keni humbur gjithë ditën.
 3. E qeshura është një qetësues pa efekte anësore.
 4. Më mirë vonë, sepse në mëngjes fle.
 5. Humori është arsyeja kur jeta është çmendur
 6. Nëse qan shumë, do të urinosh më pak.
 7. Çdo gjë është argëtuese ... për sa kohë që i ndodh dikujt tjetër.
 8. Unë marr përgjegjësinë për ato që them ... jo për ato që kupton.
 9. Nëse nuk mund t'i bindni t'i ngatërrojë ata.
 10. Thuaj të vërtetën mund të bëjë ndonjë idiot. Të gënjesh kërkon imagjinatë
 11. Mbillni një pemë dhe do ta bëni një qen të lumtur.
 12. E vërteta absolute nuk ekziston dhe kjo është absolutisht e vërtetë.
 13. Ka dy fjalë që do të hapin shumë dyer për ju: Tërhiqni dhe Shtyni.
 14. Injoranca juaj është enciklopedike.
 15. Duhet ta lëpish që të laget, duhet ta thithësh për ta ndaluar, duhet ta shtyn për ta futur. Sa e vështirë është ta fusësh fijen në një gjilpërë!
 16. Ruaj ujë. Mos bëni dush vetëm.
 17. Pasi bëra sporte kam një pizza. Bëj shaka, nuk ha pica, thjesht… Unë nuk bëj sporte.
 18. Kur të rritem dua të bëhem prift. Ata jetojnë si Zoti!
 19. Dikur mendoja se ishte e pavendosur, por tani nuk jam i sigurt.
 20. Të mençurit flasin sepse kanë diçka për të thënë, budallenjtë flasin sepse duhet të thonë diçka.
 21. Nëse jeni duke kërkuar një dorë ndihme ... Kërkojeni atë në fund të krahut tuaj!
 22. Në këtë jetë ata nuk ju falin nëse ndaloni të fitoni, dhe ata ju urrejnë nëse gjithmonë fitoni.
 23. Më duhet të shkoj te mjeku i syve, por nuk e shoh kurrë momentin.
 24. Ata do t'ju kritikojnë gjithçka që bëni, prandaj bëni atë që dëshironi dhe lërini të mendojnë se çfarë duan.
 25. Koha pa ty jam unë
 26. Pse do të lëkundet pelte? A do ta dijë se çfarë e pret?
 27. Një ditë pa diell është, e dini, natë. Lumturia është gjendje shpirtërore
 28. Nuk harroj kurrë një fytyrë, por me ju do të bëj një përjashtim.
 29. E urrej që flasin kur e ndërpres.
 30. Nëse e gjeni të dashurin tuaj me një grua tjetër, merrni frymë thellë dhe qëndroni të qetë në mënyrë që të mos humbisni kur qëlloni.
 31. Sa më afër një personi të arrijë në përsosmëri është dita kur plotësojnë një kërkesë për punë.
 32. Nëse bota është një shami, çfarë jemi ne?
 33. Cila kohë folje është "nuk duhet të kishte ndodhur"? Prezervativ i papërsosur?
 34. Falënderoj Zotin që jam ateist.
 35. Pse duhet të shkoni te butoni Start për të çaktivizuar Windows?
 36. Gjërat më të mira në jetë zhbëjnë flokët tuaj.
 37. Gruaja ime më tradhtoi një javë më parë dhe brirët e mi nuk kanë dalë ende ... A do të më mungojë kalciumi?
 38. Nëse kafshoj gjuhën, helmoj veten.
 39. Për fat të mirë askush nuk dëgjon atë që unë mendoj ... mendimet e mia të këqija janë të miat!
 40. Unë nuk jam dembel, jam në modalitetin e kursimit të energjisë.
 41. Pse e njëjta revistë mund të jetë në banjë për vite me radhë dhe nuk na intereson?
 42. Katër fjalët më të bukura në gjuhën tonë: Unë tashmë ju thashë.
 43. Lum ata që nuk presin asgjë pasi nuk do të zhgënjehen kurrë.
 44. Për ta bërë kohën të fluturojë, hidhni orën tuaj nga dritarja.
 45. Konfuzioni është i qartë.
 46. Nëse do të fitoja çmimin për dembelizëm, do të dërgoja dikë që ta merrte për mua.
 47. Pse ndodh që kur marrim një kuti me ilaçe, pa marrë parasysh sa kthesa i japim, gjithmonë e hapim nga ana e gabuar dhe fletëpalosja shfaqet e palosur atje?
 48. Më vjen keq për gjërat e këqija, të tmerrshme dhe të vërteta që ju thashë.
 49. Dashuria është e verbër, martesa rikthen shikimin.
 50. Nëse pijanecët do të kishin nën kontroll, do të kishim gjithçka dyfish.
 51. Parashikimi i motit për sonte: do të jetë errësirë.
 52. Në realitet, breshkat dinë të fluturojnë, ajo që ndodh është se ato janë aq të ngadalta sa nuk mund të ngrihen.
 53. Unë e urrej të qenit bipolar, është një ndjenjë e shkëlqyer.
 54. Mos mendo keq për mua, humbas, interesi im për ty është thjesht seksual.
 55. Nëse nuk duhet të hamë natën, pse ka një dritë në frigorifer?
 56. Nëse doni që zonjat t'ju ndjekin, dilni para tyre!
 57. Kandilët e detit kanë mbijetuar 500 milion vjet si specie, duke mbijetuar pa tru. Kjo u jep shpresë mjaft njerëzve.
 58. Pse njerëzit thonë "pa ofendim" pak para se t'ju ofendojnë?
 59. Për të diplomuar në një otolaringolog, gjëja kryesore është të mësoni fjalën.
 60. Kur një grua thotë “çfarë?” Nuk është se nuk ju ka dëgjuar. Po të jep mundësinë të ndryshosh atë që the.
 61. Unë nuk ju uroj ndonjë dëm ... Me atë fytyrë që keni, keni mjaft.
 62. Portofoli im është si një qepë, duke e hapur më bën të qaj.
 63. Zoti im me jep durim, por ma jep tani! Qesh një herë në një kohë
 64. Kur çmendesh, ku shkon?
 65. Një oficer policie më ndaloi dhe tha "Gazeta", kështu që unë thashë "Gërshërë, unë fitoj!" dhe unë u largova.
 66. Inteligjenca më ndjek, por unë jam më i shpejtë.
 67. Nëse të kam parë nuk mbaj mend, nëse të zhvesh ... nuk harroj!
 68. Ikni nga tundimi, ngadalë, në mënyrë që të mund t'ju arrijnë.
 69. Dashuria është si WiFi, është në ajër, por jo të gjithë e kanë çelësin.
 70. Nëse mali vjen drejt teje… vrapo, sepse po shembet.
 71. Mos u besoni atyre që zgjohen herët dhe me humor të mirë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.