Fraza për vetëvlerësim

Unë ju lë një përmbledhje të frazat për të rritur vetëvlerësimin:

1) "Vetëvlerësimi është reputacioni që marrim për veten tonë."

2) "Mendimi i të tjerëve rreth jush nuk ka pse të bëhet realiteti juaj".

Fraza për vetëvlerësim

3) "Askush nuk mund të kthehet dhe të fillojë diçka të re, por çdokush mund të fillojë sot dhe të krijojë një të ardhme të re."

4) «Vuajtjet dhe këmbëngulja mund të projektojnë jetën tënde. Ato japin një vlerë dhe vetëvlerësim që është i pavlefshëm.

5) «Kurrë mos u bë viktimë. Mos pranoni përkufizimin e jetës tuaj nga ato që ju thonë të tjerët. Përcaktoni veten.

6) «Personi më me ndikim me të cilin do të flisni gjatë gjithë ditës jeni ju. Bëni kujdes atëherë për ato që i thoni vetes. Zig Ziglar

7) "Respekti fillon me veten".

8) "Jetoni me integritet, respektoni të tjerët dhe ndiqni zemrën tuaj".

9) "Për shkak se nuk jeni i njëjtë me një qenie tjetër njerëzore, ju jeni të pakrahasueshëm".

10) "Suksesi më i madh është vetë-pranimi."

11) "Ju keni brenda vetes gjithçka që ju nevojitet për të kapërcyer sfidat e jetës".

12) «Njerëzit shpesh thonë se ky person nuk e ka gjetur veten. Por vetja nuk është gjetur. Somethingshtë diçka që ju krijoni.

13) «Unë jam gjithnjë e më e këndshme për veten time çdo ditë. Filloj të më pëlqej vetja ».


3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sarita dijo

  duajeni veten pa marrë parasysh se çfarë ju tregojnë njerëzit për veten tuaj dhe jo se si të tjerët duan që ju të jeni

 2.   victoria dijo

  Përshëndetje, unë kam probleme serioze me dëshminë tuaj dhe po i transmetoj të njëjtën vajzës time 13-vjeçare. Si mund të shëroj veten për të shpëtuar vajzën time që ajo të ketë një të ardhme të bukur?

  1.    Carmen dijo

   Unë jam gjithashtu duke punuar për të njëjtën gjë. Unë mendoj se ju duhet të filloni duke pranuar veten. Vetë vetes, duaje veten dhe shkruaj një letër dashurie që të drejtohet me virtytet dhe gjërat e mira. Ujdisni veten tuaj sa më mirë që mundeni dhe trajtojeni veten si një mbretëreshë