40 frazat më të mira të Joker

Fraza shakaxhi

Nëse ju pëlqejnë filmat aksion, me siguri i njihni filmat Batman, dhe natyrisht, zuzarin e tij të preferuar: Joker. Në filmin me fitimin më të lartë në Batman (2019), ne shohim horrin Joker me protagonist aktorin Joaquin Phoenix, i cili fitoi një Oskar për këtë rol.

Joker është një komedian që prishet për shkak të marrëzisë së tij, duke u bërë një supervilion, armiku i harkut i Batman. Ai është një gjeni kriminal me një sens të veçantë humori, ku me buzëqeshjen e tij maniake dhe stilin ekstravagant nuk mund të mbetet pa u vënë re.

Ky personazh ka qenë gjithmonë popullor si në komik ashtu edhe në ekranin e madh. Në fakt, paraqitja e tij e parë nuk ishte asgjë më pak sesa në komikët e Batman, në numrin e tij të parë, prapa në vitet 40. Që atëherë pamja e tij është përshtatur me kohën, megjithëse gjithmonë thelbi i cmendurise dhe ligësi të paskrupullt.

Fraza origjinale Joker

Sarkazma është gjithashtu pjesë e këtij karakteri ikonik. Ai është i aftë të mashtrojë, çmendë askënd ose të luajë shaka praktike që janë qesharake vetëm për të. Një personalitet që nuk harrohet dhe kjo është arsyeja pse ne duam ta kapim me fjali.

Fraza shakaxhi

Tjetra do t'ju tregojmë disa nga frazat më të famshme të Joker, sepse ato janë plot çmenduri, edhe pse nëse e shikoni nga afër ata gjithashtu kanë një pjesë të madhe të mençurisë. Kjo është arsyeja pse ndjekësve të tij u pëlqen çdo fjalë që thotë kaq shumë ky personazh ...

Fraza shakaxhi për të menduar

Secila nga frazat që do t'ju tregojmë më poshtë kërkon njohje dhe kjo është arsyeja pse ne jemi të sigurt që nëse ju pëlqen kjo supervilinë, do t'ju pëlqejnë secila prej fjalëve që do t'ju tregojmë më poshtë. Ne kemi përpiluar fraza nga filma të ndryshëm që janë bërë gjatë gjithë historisë dhe se doli ky horr.

Fraza shakaxhi nga filmat

 1. Ju dëgjoni britma të tmerrshme dhimbjeje. Dëgjoj melodi të ëmbla të lirisë.
 2. Pse kaq serioz? Le të vendosim një buzëqeshje në atë fytyrë!
 3. Ju jeni thjesht një fanatik për ta, si unë.
 4. Kur njerëzit do të vdesin, ata e tregojnë veten e tyre ashtu siç janë.
 5. Ajo që nuk të vret të bën ndryshe.
 6. Dëshironi të dini se për çfarë janë planet? Janë të padobishme, prandaj e lë jetën të më befasojë.
 7. E vetmja mënyrë e arsyeshme për të jetuar në këtë botë është pa rregulla.
 8. Si janë bebet e mia? A i mbetet ndonjërit prej jush më shumë municione për nënën?
 9. A nuk do të ishte kënaqësi nëse ata do të merrnin njëri-tjetrin për dore dhe do të fillonin të putheshin?
 10. Buzëqesh, sepse i huton njerëzit. Buzëqesh, sepse është më lehtë sesa të shpjegosh se çfarë të vret brenda.
 11. Dikur mendoja se jeta ishte një tragjedi, por tani e shoh që është një komedi!
 12. Jo klloun, Shakaxhi.
 13. Siç e dini, çmenduria është si graviteti ... gjithçka që duhet është një shtytje e vogël.
 14. Nëse jeni i mirë në diçka, mos e bëni kurrë falas.
 15. Futni pak anarki. Prishni rendin e vendosur, dhe gjithçka kthehet në kaos. Unë jam një agjent i kaosit ...
 16. Ju pinjollë nga mafia doni që të largoheni. Kështu që ata të mund të kthehen sërish si më parë. Por unë e di të vërtetën, nuk ka kthim prapa. Ju keni ndryshuar gjërat. përgjithmonë.
 17. A keni kërcyer me djallin në dritën e hënës?
 18. Murray, vetëm një gjë: kur të dalë, a mund të më prezantosh si Joker?
 19. Më parë njerëzit e donin jetën, tani ata vetëm i frikësohen vdekjes.
 20. Dëshironi të dini se për çfarë janë planet? Janë të padobishme, prandaj e lë jetën të më befasojë.
 21. Nëna ime gjithmonë më thotë të buzëqesh dhe të bëj një fytyrë të lumtur. Ajo më tha se kishte një qëllim: të sillte të qeshura dhe gëzim në botë.
 22. Bota mund të jetë e mahnitshme kur je paksa e çuditshme.
 23. Njerëzit, kur do të vdesin, e tregojnë veten e tyre ashtu siç janë.
 24. Unë përdor një thikë sepse armët janë shumë të shpejta. Përndryshe, ju nuk mund të shijoni të gjitha emocionet. Ju vërtet i njihni njerëzit në momentet e tyre të fundit.
 25. Shakaja e vërtetë është bindja juaj e thellë se disi, diku, e gjithë kjo ka kuptim.
 26. Askush nuk panik kur gjërat shkojnë sipas planit. Edhe nëse plani është i tmerrshëm.
 27. Ne pushuam së kërkuari monstra nën shtratin tonë, kur kuptuam që ishin brenda nesh.
 28. A nuk keni dëgjuar kurrë për fuqinë shëruese të të qeshurit?
 29. Çmenduria është dalja emergjente. Ju mund të dilni dhe të mbyllni derën për të gjitha ato gjëra të tmerrshme që kanë ndodhur. Ju mund t'i mbyllni ato përgjithmonë.
 30. Tani vjen pjesa ku të liroj ty, të vegjlit, nga barra e jetës tënde të dështuar dhe të padobishme. Por, siç thoshte gjithmonë kirurgu im plastik: nëse duhet të largohesh, bëje atë me një buzëqeshje.
 31. Dhe nuk do të të vras ​​sepse je shumë qesharak. Unë mendoj se ti dhe unë jemi të destinuar ta bëjmë këtë përgjithmonë.
 32. Nuk mund t’i besosh askujt këto ditë, duhet të bësh gjithçka vetë, apo jo? Mirë, erdha i përgatitur, është një botë argëtuese në të cilën jetojmë. Duke folur për cilën, a e dini se si i kam këto plagë?
 33. Sikur të jemi bërë për njëri-tjetrin ... Bukuroshja dhe Bisha. Sigurisht, nëse dikush tjetër të quan një kafshë, unë do t'i shqyej mushkëritë e tyre.
 34. Doja të shihja se çfarë do të bënit. Dhe nuk më zhgënjeu ... Ju la pesë njerëz të vdisnin. Atëherë ju lejoni që Dent të marrë vendin tuaj. Edhe për një djalë si unë, është ftohtë.
 35. Gjithë sa kam janë mendime negative.
 36. Unë thjesht po qesh nga jashtë. Buzëqeshja ime është vetëm sipërfaqësore. Nëse mund të shihni brenda, unë me të vërtetë po qaj. Mund të më shoqërosh për të qarë.
 37. Ata mund të më fusnin në një helikopter dhe të më ngrinin në ajër dhe të vinin trupat e tyre kokë e këmbë në tokë në modele të lezetshme gjeometrike si një rutinë e pafund vallëzimi e qershorit Taylor - dhe kjo kurrë nuk do të ishte e mjaftueshme. Jo, nuk mbaj gjurmë. Por ju po. Dhe unë të dua për këtë.
 38. A po ndiheni me fat sot? Le të luajmë lojën time të preferuar, ruletën ruse. Nëse ju fryn mendjen ... fitoni!
 39. Isshtë një botë argëtuese në të cilën jetojmë. Duke folur për cilën, a e dini se si i kam këto plagë?
 40. Nuk e di pse të gjithë janë kaq të vrazhdë, nuk e di pse jeni; Unë nuk dua asgjë nga ju. Mbase pak ngrohtësi, mbase një përqafim.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.