69 fraza të bukura të shkurtra, por plot emocione

fraza të shkurtra dhe të bukura

Fjalët gjithmonë kanë fuqi të madhe dhe një ngarkesë emocionale që në shumë raste ne duam ta injorojmë, por në realitet, nuk mundemi. Fjalët shihen, lexohen, dëgjohen dhe ndjehen. Ndonjëherë nuk keni pse të lexoni shumë fjalë për tu entuziazmuar, për të ndjerë çdo letër në zemër për mesazhin që përcjell.

Ndonjëherë frazat e shkurtra mund të jenë shumë të bukura ose shumë të drejtpërdrejta, kështu që mesazhi i tyre mund të prekë zemrën tuaj. Prandaj, pak fjalë mund të thonë shumë. Nëse ju pëlqejnë gjërat e drejta, atëherë mos e humbisni këtë postim për frazat e bukura të shkurtra por plot emocione, sepse do ju pëlqejnë!

Fraza të shkurtra

Ju mund t'i ruani frazat në një skedar për t'i pasur ato më vonë, ruani lidhjen për këtë postim për ta parë në një kohë tjetër që dëshironi të mbani mend ato fraza, gjithashtu mund të merrni një stilolaps dhe letër dhe të shkruani një nga një, frazat që ju pëlqyen më shumë. Tani pa vonesa të mëtejshme, Mos i humbisni këto fraza të shkurtra të lezetshme për koleksionin tuaj!

 1. Lini pas atë që nuk ju çon përpara.
 2. Kam mësuar se çfarë ishte e drejtë nga një person i gabuar.
 3. Mirënjohja është kujtesa e zemrës.
 4. Krizat nuk i heqin miqtë, ata vetëm i zgjedhin ata. fraza të shkurtra dhe të bukura
 5. Nuk ka rëndësi se çfarë vendosni. E rëndësishme është që kjo të bën të lumtur.
 6. Bëni diçka me vlerë, mundësitë nuk kthehen.
 7. Nëse do të heqësh dorë nga diçka, hiq dorë nga të qenët i dobët.
 8. Mendoni më pak dhe bëni më shumë, sepse jeta duhet të bëhet, jo të mendohet.
 9. Dhe është që në fund të jetës sonë, nuk ka rëndësi sa vjet jetojmë, por sa ndjehemi të gjallë.
 10. Gjithçka duket se është e vështirë herën e parë kur e provojmë, por me praktikë e bëjmë më të lehtë.
 11. Dhe gjëja më e bukur për mbylljen e syve është se duke bërë kështu mund të të shoh dhe të përqafoj.
 12. Të menduarit është puna më e vështirë, e cila është arsyeja e mundshme që pak njerëz e bëjnë atë.
 13. Ndaloni së menduari dhe jepni fund problemeve tuaja.
 14. Armiku më i keq që mund të kesh është vetvetja.
 15. Crazyshtë çmenduri të urresh të gjitha trëndafilat vetëm sepse dikush të shpërtheu, si të heqësh dorë nga të gjitha ëndrrat e tua thjesht sepse njëra prej tyre nuk u bë e vërtetë.
 16. Isshtë më lehtë të lëndosh një të dashur sesa një të frikësuar.
 17. Ju nuk arrini në majë duke tejkaluar të tjerët por duke tejkaluar veten. fraza të shkurtra dhe të bukura
 18. Nëse jeni nervoz ose jeni të mbingarkuar, ndaloni. Mund të duket kundërintuitive, por duke ndaluar dhe marrë frymë për 10 sekonda, do të relaksoheni dhe do t’i bëni gjërat më mirë.
 19. Asnjë person nuk ka gjithmonë të drejtë, madje as ti. Ndryshimi i mendjes është një gjë e mirë, nëse nuk ndryshon, nuk mund të japësh kurrë një version më të mirë të vetvetes.
 20. Kush kontrollon median, kontrollon mendjen.
 21. Nëse dëshironi të jeni të pasur, mos u përqëndroni në fitimin e parave, por në uljen e lakmisë tuaj.
 22. Mos u lut për një jetë të thjeshtë, lutu për forcën për të duruar një jetë të vështirë.
 23. Atë që keni, shumë mund ta kenë, por atë që jeni, askush nuk mund të jetë.
 24. A e doni të mirën? Bëni mirë dhe gjithçka do të vijë.
 25. Flisni më pak dhe vëzhgoni më shumë.
 26. Merre këtë ditë për të buzëqeshur.
 27. Jini të lumtur, pranoni jo më pak.
 28. Unë besoj se njerëzit nuk kanë lindur gënjeshtarë, të frikësuar ose intolerantë, unë mendoj se ne e mësojmë atë në botën në të cilën jetojmë.
 29. Masa e dashurisë është të duash pa masë.
 30. Me moral ne korrigjojmë gabimet e instinkteve tona, dhe me dashuri gabimet e moralit tonë.
 31. Ju nuk do të mësoni të dashuroni kur të gjeni personin e përsosur, por kur të arrini të shihni dikë të papërsosur në mënyrë të përsosur.
 32. Gjërat e mira kërkojnë kohë.
 33. Qaj litra, buzëqesh në dete.
 34. Trupi arrin atë që mendja beson.
 35. Do të jepja gjithçka që di, për gjysmën e asaj që nuk di.
 36. Ne nuk mund t'i zgjidhim problemet me të njëjtin nivel të të menduarit që i krijoi ato.
 37. Mos i gjykoni njerëzit nga mënyra se si janë, sepse në atë personalitet ka një histori prapa që e justifikon atë.
 38. Duhen dy vjet për të mësuar të flasësh dhe gjashtëdhjetë për të mësuar të heshtësh.
 39. Goodshtë mirë të jesh i mirë për dikë.
 40. Nuk ka fitore pa sakrifica.
 41. Edukoni fëmijët dhe nuk do të jetë e nevojshme të ndëshkoni burrat.
 42. Mos u merrni me dogmë, e cila është duke jetuar me rezultatet e të menduarit të njerëzve të tjerë.
 43. Nëse do të kapësh një krizë, bëje të qeshë. fraza të shkurtra dhe të bukura
 44. Me kalimin e kohës e kuptoni se në realitet gjëja më e mirë nuk ishte e ardhmja, por momenti që po jetonit në atë moment.
 45. Qeniet e gjalla janë shumë të rralla. Asnjëherë nuk kemi kërkuar të lindim, nuk kemi mësuar të jetojmë dhe kurrë nuk do të pranojmë të vdesim.
 46. Thelbi i mendjes së pavarur nuk qëndron në atë që mendon, por në mënyrën se si mendon.
 47. Duajeni veten It'sshtë falas!
 48. Jo sepse qielli është me re yjet vdiqën.
 49. E vetmja liri që keni me të vërtetë është mendja juaj, prandaj përdoreni.
 50. Njerëzit ëndërrojnë tërë jetën e tyre dhe zgjohen vetëm në fund.
 51. Gjëja më e mirë është të mos kesh një mik që të zgjidh të gjitha problemet e tua, por një që nuk të lë vetëm për t'i zgjidhur ato.
 52. Buzëqeshja është përgjigjja më e mirë për një vështrim.
 53. Whenshtë kur harrojmë për veten, kur bëjmë gjëra që meritojnë të mbahen mend.
 54. Nuk kisha nevojë që dikush të më ngrinte nga toka, kisha nevojë që dikush të shtrihej pranë meje derisa të ngrihesha.
 55. Sillni diellin tuaj.
 56. Një udhëtar i mirë është ai që di të udhëtojë me mendjen e tij.
 57. Gëzimi është ngjitës. Kalojeni atë.
 58. Falja nuk është gjithmonë pasqyrimi i arsyes, por i dashurisë sonë për dikë mbi egos.
 59. Një i varfër nuk është ai që nuk ka asnjë qindarkë, por ai që nuk ka një ëndërr.
 60. Shpresa është gjëja e fundit që humbet.
 61. Bukuria e jetës është se ajo vazhdon. Jepni hak. Mundësitë Dhe të befason në ato ditë të errëta.
 62. Energjia që jepni është gjithçka që jeni.
 63. Elegantshtë elegante të jesh një person i mirë.
 64. Një përfundim është vendi ku arrini kur jeni të lodhur duke menduar.
 65. Njerëzit gabojnë duke pritur një vit të tërë për festat që do të vijnë, madje edhe një javë të tërë për fundjavën. Likeshtë si të presësh çdo ditë të jetës tënde për një buzëqeshje.
 66. Ju jeni ajo që zgjidhni të jeni.
 67. Ata thonë se koha dhe harresa janë si vëllezër binjakë, se ju po humbni më shumë nga ato që keni humbur dikur.
 68. Ju duhet t’i jepni jetës një kuptim, për vetë faktin se ajo nuk ka kuptim.
 69. E di arsyen pse dikush buzëqesh sot.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.