40 fraza thyerje të zemrës që do t'ju bëjnë të mendoni

person duke reflektuar në thyerjen e zemrës së pësuar

Dashuria është emocioni më kontradiktor që mund të ndiejmë. Isshtë e aftë të na bëjë të ndihemi plotësisht të lumtur dhe të qeshur, pasi papritmas trishtimi pushton qenien tonë dhe ne krijojmë një det lotësh. Kur ndjeni dashuri për një person, gëzimet e tij ndihen si të vetat, por me mungesë dashurie, dhimbja e thellë mund të jetë vërtet e mundimshme. Shtë e nevojshme të reflektohet në mungesën e dashurisë për të vazhduar.

Nëse keni pësuar thyerje zemre, ju mund të dëshironi ta kapërceni atë gungë në jetën tuaj. Ndjenja e zhgënjimit dhe thyerjes së zemrës do t'ju trishtojë dhe zemra juaj do të copëtohet. Ka disa fraza që mund t'ju ndihmojnë të reflektoni dhe lehtësoni dhimbjen.

Ato janë fraza që do t'ju lejojnë të reflektoni për jetën tuaj, për atë që ka ndodhur dhe për atë që duhet të prisni nga e ardhmja dhe nga marrëdhënia tjetër që keni. Importantshtë e rëndësishme që të mbani mend se nuk jeni vetëm, ka miliona njerëz që janë si ju, në një situatë dhimbjeje, ku zemërimi po ju troket në derë ... Por kjo dhimbje është e pranishme në jetën tuaj nuk do të thotë se ju duhet ta lejoni atë të mbetet si një mysafir i përhershëm në zemrën tuaj. Reflektoni dhe ecni përpara, falni atë që ka ndodhur dhe falni vetveten. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të kuptoni se jeta është shumë më tepër sesa ajo që ndjeni tani.

albumi fotografik humbi në tokë për shkak të thyerjes së zemrës

Mos lejoni që zemërimi të ju turbullojë, këto fraza do t'ju ndihmojnë të ndjeni se jeta ka kuptim. Shkruajini në një fletore, vendosini në një vend të dukshëm në shtëpinë tuaj në mënyrë që t'i lexoni çdo ditë si një motivim. Nëse ai person nuk është më në jetën tuaj, kjo është për shkak se ata nuk duhet të jenë ... Dhe nëse hap mendjen dhe zemrën tënde, duhet të jesh i sigurt se do të vijë diçka më e mirë, për sa kohë që nuk e pret me padurim!

Frazat e zemrës për të reflektuar

 • Mos e trajto si një përparësi që të trajton si një mundësi
 • Disa thonë se të presësh për dikë është e dhimbshme. Të tjerët thonë se është e dhimbshme të harrosh dikë. Por dhimbja më e keqe që ndodh kur nuk dini a të prisni apo të harroni.
 • Ata u dashuruan me gjethet e saj, por jo me rrënjët e saj. Ndodhi që erdhi vjeshta, dhe ata nuk dinin çfarë të bënin ...
 • Ju kurrë nuk e dini se çfarë keni derisa ta humbni atë. Korrigjimi: gjithmonë e keni ditur por kurrë nuk keni menduar se do ta humbisni.

çift ​​i trishtuar për thyerje zemre

 • Zemra është i vetmi instrument që punon edhe kur copëtohet
 • Kur të lënë pa arsye, ata nuk kthehen me ndonjë justifikim.
 • Do të doja të isha përsëri vajzë, sepse gjunjët e zhveshur shërohen më lehtë sesa zemrat e thyera.
 • Më duaj kur më së paku e meritoj sepse do të jetë kur të më duhet më shumë.
 • Nëse dëshironi të harroni dikë, mos e urreni atë. Gjithçka që urreni do të gdhendet në zemrën tuaj; Nëse doni të lini diçka mënjanë, nëse vërtet dëshironi ta harroni, nuk mund ta urreni atë.
 • Indiferenca është mënyra më e mirë për të shëruar një zemër të thyer, mos urreni… Thjesht vazhdoni jetën tuaj.
 • E kaluara është një vend referimi dhe jo një vendbanim ... më e mira është ende për të ardhur.
 • Koha mund të shërojë plagët, por shenjat do të na kujtojnë gjithmonë të kaluarën.
 • Më mirë të kisha humbur kur të kisha dashur sesa të mos kisha ndjerë kurrë se çfarë është dashuria.
 • Shtë shumë e vështirë të duash një person pa ndonjë shpresë, por është edhe më e vështirë të mos kesh shpresë për të dashur ndonjëherë dikë.
 • Mendova se e jona do të ishte përgjithmonë, por fatkeqësisht, të gjitha gjërat e mira marrin fund.
 • Nuk ka zhgënjim më të keq në dashuri sesa fakti që ju gënjehen kur e dini se ato që po thonë nuk janë të vërteta.
 • Po mësohem të të harroj, mos më ndërprit.
 • Po distancohem nga dikush sepse e kuptoj që nuk ka nevojë për mua në jetën e tyre.
 • Funnyshtë qesharake, njerëzit që zakonisht ju lëndojnë janë ata që dikur premtonin se nuk do ta bënin kurrë.
 • Mos prit asgjë nga askush dhe ata kurrë nuk do të të zhgënjejnë, është më mirë të të befasoj sesa të zhgënjehesh.
 • Nga urrejtja te dashuria ekziston vetëm një hap. Nga dashuria në urrejtje vetëm një mashtrim.
 • E kupton që jeta është një paradoks kur i vetmi person që mund të të bëjë të qeshësh dhe të buzëqeshësh më shumë, të bën të qash.

duke luajtur në piano të trishtuar për thyerjen e zemrës

 • Nëse ai nuk ju respekton, nëse ju bën të qani, nëse ju bën të ndiheni keq ose përpiqet t'ju kontrollojë… nuk është dashuri.
 • Nuk me mungon, me mungon personi qe mendoja se ishe.
 • Fraza "Asgjë nuk është në rregull me mua" është katër fjalë, dymbëdhjetë shkronja dhe një gënjeshtër.
 • Kur sytë tanë takohen ndjehem i lumtur dhe vetëm; e lumtur sepse nje dite ishim bashke, vetem sepse nuk eshte me keshtu.
 • U ndjeva pa shpirt kur u largove, më la një boshllëk që asgjë nuk mund ta mbulonte.
 • Sytë tanë takohen dhe zemra ime kërcen nga gëzimi, por kur të kujton se nuk do të më duash kurrë, ajo shembet dhe shkatërrohet.
 • Nëse ai ndonjëherë të pyet nëse e kam harruar, thuaji po, nuk e dua më ... Por të lutem mos i thuaj që të thashë duke qarë.
 • Funnyshtë qesharake që jeta peshon më shumë aq më boshe që ndjen.
 • Jam e rrethuar nga njerëz por ndihem vetëm, sepse je ti që nuk je pranë meje.
 • Kur të kujtoj, filloj të buzëqesh, kur shoh vështrimet e tua, më hyn gëzimi, por çfarë fatkeqësie më të madhe kur kuptoj se nuk do të jesh më pranë meje.
 • Unë nuk mund të të dashuroj sepse besimi është thyer përgjithmonë.
 • Unë të dhashë besimin tim dhe ti e shkatërrove atë përgjithmonë, nuk je i denjë për dashurinë time.
 • Ju filloni të vdisni ngadalë kur rrahjet tuaja të zemrës pushojnë së kuptuari ... dhe jo kur ato pushojnë së rrahuri.
 • Nëse vërtet dëshironi të jetoni në paqe, mos e urreni këdo që ju lëndon ... falni atë që të lirojë zemrën tuaj dhe të jetojë e lumtur.
 • Nëse qani sepse nuk mund ta shihni diellin ... lotët nuk ju lejojnë të shihni yjet.
 • Dashuria e vërtetë është solide dhe e qëndrueshme, ajo lind nga marrëdhënia; pjesa tjetër është shpikje e poetëve, muzikantëve dhe njerëzve të tjerë dembelë.
 • Të duash nuk është vetëm të duash, por është edhe të kuptosh ... dhe nëse nuk ishe i aftë për këtë, nuk e meriton dashurinë time.
 • Dashuria evoluon me ne, ajo që ata nuk na thonë është se ne gjithashtu rrezikojmë që ajo të zhduket.

Nëse dëshironi të zbuloni më shumë fraza që ju pëlqen dhe që ju bëjnë të reflektoni mbi jetën, atëherë nuk mund të humbni zgjedhjen tonë fraza të thella. Këto fraza do të prekin shpirtin tuaj dhe do të qëndrojnë në një pjesë të vogël të zemrës suaj. Do ta dashuroni!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.