55 fraza verore

shijoni frazat e verës

Kur vjen vera, vapa, moti i mirë... ju bëjnë të dëshironi të kaloni më shumë kohë jashtë, të dilni e të merrni ajër të pastër, të shkoni në plazh, në pishinë... të përfitoni nga ditët me kaq shumë orë me diell! Vera është sinonim i pushimeve, i kalimit të mirë… me pushimin tonë të merituar! Nëse dëshironi të ndani foto me miqtë ose familjen tuaj, mund të kërkoni fraza verore.

Fraza që e bëjnë të qartë se sa mirë jeni dhe ndjesitë që ndjeni në çdo moment. Me frazat e mëposhtme të verës ju mund të gjeni fjalët e përsosura ose të paktën, që të ndjeni frymëzim të mjaftueshëm për të përcjellë emocionet që dëshironi të pasqyroni në fjalët tuaja.

Frazat e verës që do t'ju pëlqejnë

Nëse janë ato që ju po kërkoni fraza verore, atëherë mos humbisni gjithçka që keni më pas. Vera është koha më e lumtur dhe më argëtuese pasi është koha kur bëjmë më shumë plane jashtë. Gjithmonë duket se vera sjell gjëra të mira dhe janë muaj që përdoren për të pushuar, duke udhëtuar, duke kaluar kohë me familjen dhe miqtë…

fraza verore

Mos i humbisni të gjitha frazat që kemi përgatitur më poshtë. Ju mund t'i përdorni frazat në varësi të asaj se si ndiheni për verën ose çfarë doni të përcillni me fjalët tuaja.

 • Vera nuk mbaron kurrë, është një gjendje shpirtërore.
 • Asnjë verë nuk zgjat përgjithmonë.
 • Çdo verë ata tregojnë një histori.
 • Kur të vijë dallëndyshja… vera po na vjen.
 • Miqtë, dielli, rëra dhe deti. Kjo më tingëllon si verë.
 • Festoni verën: ditë me diell dhe netë plot yje.
 • Të ndjesh erën në fytyrën tënde të ulur në breg të plazhit është të ndjesh se jemi gjallë.
 • Vjeshta e kujton atë, dimri e thërret, pranvera e ka zili dhe përpiqet fëmijërisht ta shkatërrojë… nuk ka stinë si vera.
 • Më kthe në atë verë, me palmat, flladin e oqeanit, duke ecur buzë detit blu, ajrin e nxehtë dhe flokët e bazuar në diell.
 • Asnjë verë nuk zgjat përgjithmonë dhe asnjë pikëllim nuk zgjat përgjithmonë.
 • Vera është gjithmonë më e mirë se sa mund të jetë.
 • Nëse e hidhni peshqir, le të jetë në plazh.
 • Vera është koha e vitit kur është shumë e nxehtë për të bërë gjërat që nuk i keni bërë në dimër, sepse ishte shumë ftohtë.
 • E vetmja gjë që më bën të kaloj dimrin është siguria se vera do të vijë.
 • Kur zemra është me diell, të gjitha stinët janë verë.
 • Nuk ka asgjë si të ecësh zbathur përgjatë bregut të plazhit.
 • Askush nuk ka nevojë për pushime më shumë se dikush që sapo ka bërë një të tillë.
 • Pushimet verore dëshmojnë se një jetë plot kënaqësi është e mbivlerësuar.
 • Një burrë thotë shumë gjëra në verë që nuk kanë kuptim në dimër.
 • Dielli po shkëlqen, moti është i ëmbël. Ata ju bëjnë të dëshironi të lëvizni këmbët duke kërcyer.
 • Nata e verës është si një përsosmëri e mendimit.
 • Është një buzëqeshje, është një puthje, është një gllënjkë verë. Eshte vere!

verë plot fraza

 • Pyjet mbushen me muzikën e zogjve dhe e gjithë natyra qesh nën ndikimin e lavdishëm të verës.
 • Unë pothuajse do të doja të ishim flutura dhe të jetonim vetëm tre ditë të verës.
 • Është e lehtë të harrosh se sa të ndezur dhe të lirë ishim atë verë.
 • Gjëja më e rëndësishme e vitit është paksa e verës që kemi.
 • Vera i ka mbushur venat me dritë.
 • Verat e fëmijërisë janë gjithmonë më të mira se verat e moshës madhore.
 • Mbaje fytyrën drejt diellit dhe nuk do t'i shohësh kurrë hijet.
 • Pyes veten se si do të ishte të jetoje në një botë ku ishte gjithmonë qershor.
 • Duhet të ruash pak verë, edhe në fund të dimrit.
 • Lumturia vjen me dallgët e detit në qershor.
 • Dashuria e verës nuk mbaron kurrë, ajo thjesht ndryshon vendet.
 • Për mua vera vjen kur puthjet e tua fillojnë të kenë shije deti.
 • Uroj te ishte gjithmone si tani...! Gjithmonë verë, gjithmonë pa njerëz, fruti gjithmonë i pjekur.
 • Të shohësh qiellin në verë është poezi, edhe nëse nuk është shkruar në asnjë libër.
 • Me pushime nuk ke çfarë të bësh dhe gjithë ditën ta bësh.
 • Çfarë dobie ka vapa e verës, pa i ftohti i dimrit t'i japë ëmbëlsi?
 • Një dallëndyshe nuk bën një verë, as një ditë të mirë, ashtu si një ditë ose një stinë e shkurtër lumturie nuk e bën një person plotësisht të lumtur.
 • Çdo gjë e tepërt është e keqe, përveç pushimeve.
 • Një jetë pa dashuri është si një vit pa një verë.
 • Tingujt e detit janë muzikë për veshët e mi.
 • Vera është si një e diel e përjetshme; Ju mendoni të bëni një mijë gjëra, por më pas vjen shtatori, i cili është një e hënë joproporcionale dhe nuk keni bërë asgjë fare.
 • Nëpër trotuare të përgjumura dhe dhoma të shurdhëra, më presin me këngët e tyre verat e tua të dorëzuara.
 • Kur dielli është i lartë, unë mund të bëj gjithçka; nuk ka male shumë të larta dhe nuk ka pengesa shumë të vështira për t'u kapërcyer.

Fraza për të kujtuar verën

 • Ka vera që do t'i mbajmë me vete përgjithmonë, vera që do t'i kujtojmë, vera që ende do të ëndërrojmë t'i jetojmë.
 • Vera ju përqafon si një batanije e ngrohtë në një ditë dimri.
 • Lumturia është të jetosh çdo ditë sikur të ishte dita e parë e muajit të mjaltit dhe dita e fundit e pushimeve.
 • Erë dielli, margarita dhe pak ujë lumi. Kjo është verë.
 • Ishte agim dhe dielli i ri lyente me ar dallgët e një deti të qetë.
 • Pasdite vere… për mua, këto kanë qenë gjithmonë dy fjalët më të bukura në gjuhën time.
 • Eca drejt pasdites së verës për të djegur, pas blusë së malit, mirrën e hidhur të një dashurie të largët.
 • Pse të ndizni zjarr me këtë hënë vere?
 • Flladi dhe dallgët janë kënga ime e verës.
 • Deti shëron gjithçka.
 • Perendimet e verës janë aq të bukura sa duket sikur po shikojmë nga portat e parajsës.
 • Mundësitë janë si perëndimi i diellit, nëse i mbyll sytë për një sekondë, i humb ato.

Cila nga këto fjali ju pëlqen më shumë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.