25 fraza nga La 25

foto grupi i La 25

Nëse e njihni La 25 do të dini se është një grup rok argjentinas që ka një stil muzikor të frymëzuar nga më të mëdhenjtë të të gjitha kohërave dhe se nëse ju pëlqen ky grup ju ndoshta gjithashtu ju pëlqen La 25: The Rolling Stones. Ata luajnë një zhanër të muzikës të njohur si një nën-zhanër i njohur si "rock rolinga" ose "rock rock".

Emri i grupit lindi kur një grup djemsh që ishin tifozë të grupit The Rolling Stones blenë një bluzë që Mick Jagger kishte veshur në një koncert ... kjo këmishë kishte vulosur numrin 25. Djemtë duhej të kurseni shumë para për të blerë këtë relike për atë që numri mori shumë kuptim për ta. Ata filluan duke e quajtur veten "los pibes de la 25". Kur lëshuan albumin e tyre të parë në 2001, ata u thirrën: 25 të Rock and Roll.

Sot ata njihen si La 25 dhe është një nga bendet më të spikatur të këtij zhanri muzikor, veçanërisht në Argjentinë. Ata kanë shumë fansa dhe këngë me tekste shumë të bukura dhe emocionuese… dhe më shumë se dy dekada me muzikën e tyre! Tjetra do të ndajmë me ju një përmbledhje të frazave më të mira të La 25, në mënyrë që të shihni fuqinë e teksteve të këngëve të tyre, Dhe është normale që të gjithë ndjekësit e tij e pëlqejnë kaq shumë!

fraza nga La 25

25 fraza nga La 25 për dashurinë dhe shumë më tepër

 1. Kryqi i kripës para Zotit tim, duke kërkuar që të mos vazhdojë më, copëtoj në këtë, pa arsye. Më jep një botë për dy, që të largohem më larg teje, do të jetë të më shërojë.
 2. Kur të jetoni këtë ferr, do të mendoni të ktheheni, atë ditë që jeta ju tha: rrotullohuni ose vdisni. Pse më ke sjellë këtu? Në një botë me teprime, kufij dhe lutje, ne nuk mund të përshtatemi dy.
 3. Ja ku jam, kjo jam, i tha ai pa asnjë frikë, këto rrugë janë të miat, të gjitha ecën me zemër ...
 4. Unë thjesht shkoj, vetëm sot ulem, varur nga shkrirja që shkoj gjithmonë, duke prerë rrugë pa e ditur se kush do të kalojë, dhe duke më lënë atje ku dua të shkoj.
 5. Ai lumë, e di që do të vijë, drejt një lugine ku të prehet, shpirtra të humbur nga kaq shumë galopim, drejt lirisë.
 6. Unë do të ndjek një qiell blu, dhe freskimin e maleve të tij, dhe do të rijetoj turneun tim të parë, në të vërtetën e kitarës sime. Një lumë poshtë, të bekojë tokat që punojnë dhe të rezistojë, lëkundet, si një formë e trashëgimisë.
 7. Matador i gjithë këtyre viteve, nuk e di se si do të përfundoj. Kjo ditë, e cila nuk do të jetë një ditë tjetër, dhe nuk do të ketë parajsën në duart tuaja.
 8. Me 24 orë sot jetoj një ditë, me 25 do të jetoj tërë jetën time. Kur bie nata, djalli nga cepi po pret që të vijnë të na kërkojnë.
 9. Më ço në një përgjigje të butë, unë do të sjell lule nga lagjja ime, dhe pa e ditur, jeta kaloi, dhe nëse humbet duke arritur në dalje. Eja, luaj një mik të vjetër shkëmbor dhe lehtëso këtë dhimbje. grupi 25
 10. Gjyshja ime, në rrokullisje, e vallëzon për vdekje, duke mbyllur sytë mirë, aq më mirë do ta ndjesh. Muzikë rock and roll.
 11. Ai është një djalë i zakonshëm, siç ishte dikur në çdo lagje sot, ajo është vajza e mirë që endej vetëm, në atë stacion të vjetër.
 12. Dhe për të menduar për këshillën që ramë mbrapa, e lëmë veten të rrëmbehej nga shkëmbinjtë në venat tona, dhe të fshiheshim natën dhe të shtangur për të dëgjuar, atë zë që do të më tregonte se nuk mund të jesh më mirë.
 13. Natën të la një qese me kripë në gojën tënde, është mesnatë tani dhe asgjë për të pirë. Gjaku juaj është aq i ftohtë dhe nuk do të ngriheni, vendosni në kaluesin e valvulës së vjetër. -Ky është Rock and Roll.
 14. Disa emocione po ndiej sot, shumë iluzione që nuk do të jenë kurrë. E di që kjo varfëri të tërhoqi këtu, kjo më motivon të shoh që mbërrin kështu, në varësi të këtij realiteti të ashpër. Vetëm një baladë sot keni mëngjes, të gjitha pasuritë shkojnë.
 15. Disa emocione po ndiej sot, shumë iluzione që nuk do të jenë kurrë. E di që kjo varfëri të tërhoqi këtu, kjo më motivon të shoh që mbërrin kështu, në varësi të këtij realiteti të ashpër. Vetëm një baladë sot keni mëngjes, të gjitha pasuritë shkojnë.
 16. Këtë herë ishte vonë, kështu që unë nuk jam duke shkuar për të shkuar, paratë e mia janë shpenzuar me miqtë e mirë, dhëmbët në këtë timon ju do të gjeni mua, është vetëm një rock & roll, dhe unë nuk jam duke shkuar për të lënë atë. -Vices dhe Rock & Roll.
 17. Unë kurrë nuk isha mirë, në vendin e duhur, nuk e kam parë diellin të ngrihet për një kohë të gjatë, dritat e qytetit, ata po më dobësonin, dhe kllouni në mua më braktisi dhe krijoi këtë varësi. Për të treguar diellin, për të jetuar me nxitim, kalova pranverën e vitit 86.
 18. U dashurova me këtë lojë të jetës sime, shijen e kripës dhe qerpikët e tu të rënë. Unë tashmë jam në shtegun pa drejtim, dhe nga qendra siguresën e ndezur.
 19. Zgjohem në strofkën time, nuk shoh dot diellin. Këmbët e tua janë dy fraga, nxehtësia e tyre më vret. Dua të më bësh të ditur, kur do të këndoj, muret bëhen më të vogla, nuk mund të shpëtoj.
 20. Dhe ndiej që, pavarësisht gjithçkaje më vjen keq që të kam njohur vetëm nga dora e Zotit, gurët e tu do të rrokullisen në kujtesën time, do të më ngrenë lart, nga ajo histori dua më shumë Miss Amanda Jones. Grupi i La 25
 21. Unë jam një kukull e bërë prej dylli, kur të hysh në venat e mia, unë shkrihem si mjaltë në agim.
 22. Shpresoj se tani dëshiron të më thuash, se më thua se një herë, gjithmonë të pres aty ku të kam lënë, vetëm rri sonte, vetëm rri.
 23. Tani gjithçka është blu, netët nuk janë të ftohta dhe koha nuk kalon. Njerëzit janë të mirë, shtëpitë janë të njëjta, përshëndes një djalë që nuk e kam parë kurrë dhe do ta shoh më. Por është e çuditshme që ju e dini, ajo lagje e vjetër.
 24. Ajo grua që nuk e dini sa mirë do t'ju bëjë të ndiheni kur arrini të jeni me të, do të jetë sapo të mos japë, ju e kuptoni, atëherë ai do të largohet nga ju.
 25. Këtë herë ishte vonë, kështu që unë nuk do të shkoj, paratë e mia janë shpenzuar me miqtë mirë, dhëmbët në këtë timon do të më gjeni, është vetëm një rock & roll, dhe unë nuk do ta lë atë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.