50 frazat më të mira të burrave

njeri me mjekër

Shoqëria përbëhet nga burra dhe gra, të nevojshme që speciet të ndjekin rrjedhën e saj në evolucionin njerëzor dhe në planetin tonë. Një burrë është një djalë që bëhet i rritur. Deri pak kohë më parë, fjala "njeri" përdorej për t'iu referuar njerëzimit në përgjithësi.

Burrave u pëlqen të kenë një jetë të mirë, u pëlqen të dinë se çfarë duan ... burra të fortë, të fortë me një vullnet të hekurt për të arritur qëllimet që duan në të tashmen dhe në të ardhmen. Burrat mund të jenë në shumë mënyra, por ato janë të gjitha ato; burra që, kur të vijë fundi i ditës, gjithashtu duhet të pushojnë sepse janë njerëzorë.

50 fraza burrash

Tjetra do t'ju vendosim frazat më të mira të burrave në mënyrë që ta kuptoni psikikën e tyre pak më shumë dhe nëse jeni burrë, në mënyrë që të ndiheni të njohur në secilën prej këtyre fjalëve që do t'ju tregojmë më poshtë.

 1. Gjykoni një njeri nga pyetjet e tij në vend se nga përgjigjet e tij.-Volter.
 2. Njeriu trim nuk është ai që nuk ndjen frikë, por ai që pushton frikën.-Nelson Mandela.
 3. Një njeri me karakter mund të mposhtet, por asnjëherë të mos shkatërrohet.-Ernest Hemingway.
 4. Shoku është një tjetër unë. Pa miqësi njeriu nuk mund të jetë i lumtur.-Aristoteli
 5. Thirrja e grave në seks të dobët është shpifje; Theshtë padrejtësia e burrit ndaj gruas. - Mahatma Gandhi
 6. Masturbimi është të bësh dashuri me personin që do më shumë. - Woody Allen
 7. Jeta është ajo që ju ndodh ndërsa jeni të zënë me bërjen e planeve të tjera.- John Lennon njeri me buzeqeshje
 8. Vetëm kur humbasim gjithçka, jemi të lirë të bëjmë atë që duam. - Tyler Durden - Fight Club
 9. Mos prisni për radhën tuaj për të folur; me të vërtetë dëgjoni dhe do të jeni ndryshe.- Charles Chaplin
 10. Nëse e dini vlerën tuaj, shkoni dhe merrni atë që meritoni, por do të duhet të merrni hitet. - Rocky Balboa
 11. Asgjë e madhe nuk do të arrihet kurrë pa njerëz të mëdhenj, dhe burrat janë të shkëlqyeshëm vetëm nëse janë të vendosur të jenë.-Charles de Gaulle
 12. Bukuria nuk do të thotë asgjë. A nuk e kuptoni sa me fat jeni? Nëse nuk jeni hijshëm dhe njerëz si ju, e dini që ata nuk tërhiqen nga fiziku juaj, por nga diçka tjetër. - Charles Bukowski
 13. Mos u përpiq të bëhesh njeri me sukses, por njeri me vlerë.-Albert Einstein
 14. Një njeri me karakter mund të mposhtet, por asnjëherë të mos shkatërrohet.- Ernest Hemingway
 15. Pothuajse të gjithë burrat mund të durojnë fatkeqësi, por nëse doni të provoni karakterin e një burri, jepini atij fuqi.-Abraham Lincoln
 16. Frika nga vdekja pasohet nga frika nga jeta. Një burrë që jeton plotësisht është i përgatitur të vdesë në çdo moment.-Mark Twain
 17. Njeriu i vërtetë u buzëqesh problemeve, mbledh forcën nga vështirësitë dhe rritet duke reflektuar.-Thomas Paine
 18. Masa përfundimtare e një burri nuk është aty ku është në kohë rehati dhe komoditeti, por aty ku është në kohë sfidash dhe polemikash.-Martin Luther King, Jr burre i pashem
 19. Një njeri i mençur duhet të ketë para në kokën e tij, por jo në zemrën e tij.-Jonathan Swift
 20. Një burrë i madh e do gruan e tij dhe e vendos familjen e tij si gjënë më të rëndësishme në jetën e tij.-Frank Abagnale
 21. Një njeri që guxon të humbasë një orë nga koha e tij nuk e ka zbuluar vlerën e jetës.-Charles Darwin
 22. Njeriu i lumtur është ai që gjen një mik të vërtetë, dhe shumë më i lumtur ai që gjen atë mik të vërtetë në gruan e tij.-Franz Schubert
 23. Tek çdo njeri i vërtetë ekziston një fëmijë i fshehur që dëshiron të luajë.-Friedrich Nietzsche
 24. Nëse i flisni një burri në një gjuhë që ai e kupton, kjo i shkon në kokë. Nëse i flisni në gjuhën e tij, kjo i shkon në zemër.-Nelson Mandela
 25. Burrat nuk dështojnë; ndalo së provuari.-Elihu Root
 26. Një njeri krijues motivohet nga dëshira për të arritur, jo nga dëshira për të fituar mbi të tjerët.-Ayn Rand
 27. Krijimi më i rrezikshëm i çdo shoqërie është njeriu që nuk ka asgjë për të humbur.-James A. Baldwin
 28. Jepi një njeriu një peshk dhe ushqeje atë për një ditë; mësojeni atë të peshkojë dhe ta ushqejë për një jetë të tërë.-Maimonides
 29. Nderi është thjesht morali i njeriut superior.-HL Mencken
 30. Zhgënjimi më i madh që pëson një burrë është sipas mendimit të tij.-Leonardo da Vinci
 31. Askush nuk mund t'ju japë liri. Askush nuk mund t'ju japë barazi ose drejtësi. Nëse je një burrë i merr ato.-Malcolm X
 32. Askush nuk ka një kujtesë të mjaftueshme për të qenë një gënjeshtar i mirë-Abraham Lincoln
 33. Njeriu i mençur nuk jep përgjigjet e sakta, ai ka pyetjet e sakta.-Claude Levi-Strauss
 34. Masa e një njeriu është ajo që ai bën me fuqinë e tij.-Platoni
 35. Ata thonë se një burrë nuk është burrë derisa të dëgjojë emrin e tij nga buzët e një gruaje.-Antonio Machado
 36. Burrat janë si metali. Kur humbin durimin, ata humbin guximin e tyre.-Chuck Norris
 37. Një zotëri është thjesht një ujk i durueshëm.-Lana Turner
 38. Ose burrat mësojnë të jetojnë si vëllezër, ose do të vdesin si kafshë.-Max Lerner
 39. Njeriu superior është modest në të folurin e tij, por tejkalon në veprimet e tij.-Konfuci
 40. Çdokush mund të bëjë histori; por vetëm një njeri i madh mund ta shkruajë atë.-Oscar Wilde
 41. Një njeri i suksesshëm është ai që mund të hedhë një themel të fortë me tullat që të tjerët i kanë hedhur atij.-David Brinkley njeri i lumtur
 42. Burrat, si gratë, drejtohen më shpesh nga zemrat e tyre sesa nga arsyetimet e tyre.-Philip Stanhope
 43. Nëse edukon një njeri, edukon një njeri. Nëse edukoni një grua, ju edukoni një brez.-Brigam Jang
 44. Karakteri i vërtetë i një burri del kur është i dehur.-Charlie Chaplin
 45. Njeriu është i lirë në momentin që dëshiron të jetë.-Volter
 46. Njeriu dallohet nga të gjitha krijesat e tjera nga aftësia e të qeshurit.-Joseph Addison
 47. Pothuajse në çdo njeri ka një poet që vdiq i ri dhe të cilit njeriu i mbijetoi.-Vincent van Gogh
 48. Ne burrat ndërtojmë shumë mure dhe jo mjaft ura.-Isaac Newton
 49. Mos dil jashtë, kthehu te vetja. E vërteta banon në njeriun e brendshëm.-Shën Augustini
 50. Një fjalë është e mjaftueshme për të bërë ose prishur pasurinë e një burri.-Sofokli

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.