55 fraza nga "Djali nga yjet"

djali i yjeve libri

Vetëm titulli i librit "Djali nga yjet", tashmë ju lejon të shihni se do të jetë një libër magjik, lloji që kur të filloni ta lexoni nuk mund të ndaleni. Një nga ato historitë që ju çojnë në një botë magjike që nuk doni ta lini për asgjë në botë ... dhe që kur libri të ketë mbaruar, ju ndjeni një zbrazëti të caktuar ekzistenciale, sikur diçka e keqe të ketë ndodhur. Por në të vërtetë nuk ka ndodhur asgjë e keqe, vetëm se libri që ju pëlqente aq shumë ka mbaruar, megjithëse mund ta lexoni kur të doni!

Në artikullin e sotëm ne do t'ju tregojmë disa nga frazat në këtë libër në mënyrë që, nëse e keni lexuar tashmë, të mbani mend magjinë në secilën nga fjalët e tij, dhe nëse nuk e keni lexuar atë, në mënyrë që të merrni një ide për gjithçka. që ky libër përrallor mund t'ju tregojë dhe transmetojë nëse vendosni ta lexoni ... Ju do të zbuloni tema të tilla aktuale dhe të nevojshme të tilla si zbulimi i vetvetes, homoseksualiteti, dashuria, fuqizimi personal, dhe pranimi i vetvetes.

Djali i yjeve

Djali me yjet dhe frazat që do të të ndryshojnë pak brenda

 1. Ka heshtje dhe heshtje të vështira në të cilat do të qëndronim për të jetuar për një jetë.
 2. Star Boy nuk ishte veçanërisht i bukur, jo shumë i gjatë, ose tepër qesharak, por ai ishte më i eturi për të qenë personi i lumtur që kam takuar ndonjëherë. Isha une.
 3. Ndonjëherë duhet të ndihemi vërtet të vetëm për të realizuar kompaninë që jemi të aftë t'i japim vetes duke dashur pak më shumë njëri-tjetrin.
 4. Një i rritur krijues do të jetë gjithmonë fëmija që ka mbijetuar. Bota duhet ta dijë këtë sekret.
 5. Për stuhitë e trishtuara, përgjigjet. Të muajve të vitit, çastet. Nga e bardha e mureve, yje.
 6. … Ai vazhdoi hapat. Më shpejt dhe më shpejt, por pa vrapuar, kështu që bota nuk do ta dinte se ai po vraponte.
 7. Gjërat më të mira ndodhin pa u shtirur.
 8. Një fëmijë nuk duhet të shkojë kurrë të flejë, sepse kur zgjohet ai është një ditë më i madh.
 9. Kur gjëja më e mirë për të ikur është se do të ktheheni. djali i yjeve bleu
 10. Faleminderit që besuat në çmendurinë time.
 11. Sepse nuk kthehemi kurrë ashtu siç u larguam.
 12. Ata thonë se momentet më të mira në jetë janë ato pa foto.
 13. Ka rrugë që duhet t’i ecësh zbathur.
 14. Dy nuk argumentojnë nëse janë duke u puthur.
 15. Dëgjimi është një nga gjërat më të vështira në botë. Na mungojnë klasat për të mësuar të dëgjojmë dhe kemi orë matematikë për të kursyer.
 16. Ajo më mësoi të ruaj aftësinë për të qëndruar larg gjërave që më lëndojnë.
 17. Jeta kaloi dhe ndjeva se do të vdisja nga dashuria.
 18. Unë sinqerisht besoj se lumturia qëndron në hyrjet e injorancës, dhe nuk ka asgjë më të lumtur në mënyrë injorante sesa një fëmijë.
 19. Emri im u bë nga zëri juaj.
 20. Ai është përgjegjës që numri im i preferuar është blu i kaltër dhe ngjyra ime me fat që jam gjashtë
 21. Pranë jush, i ftohti është vetëm 4 shkronja.
 22. Për të qenë përballur me jetën gjithmonë dorë për dore (dhe në të njëjtën kohë).
 23. I fundit që pushon së dashuruari humbet.
 24. Një çast është një periudhë kohe e shkurtër, pothuajse e paparashikueshme. Ka nga ata që i mbledhin dhe nga ata që i harrojnë. Ka edhe nga ata që i jetojnë dhe nuk e kuptojnë atë.
 25. Gjërat më të mira ndodhin pa u shtirur.
 26. Më kujto vetëm nëse mendon se e meritoj.
 27. Dreamndërrimi ndonjëherë është e vetmja gjë që na ka mbetur.
 28. Nuk mund të të kërkoj të mos qash, por shpresoj të buzëqesh shumë shpejt.
 29. Për të prekur qiellin duhet të jesh trim dhe të dashurohesh përsëri. Atëherë dhe vetëm atëherë, nëse dëshiron akoma, jeta të fton të prekësh qiellin.
 30. Jetoj me frikën që më jep siguria kur mendoj se kurrë nuk do të gjej dikë si ti.
 31. Gjëja më e mirë për të jetuar në një botë të trishtuar ishte transformimi i saj.
 32. Heronjtë e mëdhenj janë ata që rregullojnë botën ndërsa bota nuk po shikon.
 33. Ju nuk mund të bëni gjëra të mëdha pa njerëz të mëdhenj.
 34. Ndoshta sekreti i gjërave të mëdha është të bashkoni shumë të vegjël.
 35. Sepse megjithëse dikush kthehet gjithmonë për të kujtuar, vendet janë gjithashtu njerëzit me të cilët i ndajmë.
 36. Më pëlqen të mendoj se kur dikush bën një gabim, kjo është për shkak se ata nuk dinin si të bënin më mirë ".
 37. Ti u largove nga jeta ime dhe jo për të lejuar dikë të ri brenda, por për të dalë nga ajo që nuk shkonte.
 38. Rebelimi. Buza ime është shpuar, por jam e lumtur. Ndoshta jo shpimi, por gjithçka që përfshin.
 39. Unë gjithmonë kam besuar se dhoma juaj duhet të ketë ngjyrën që ka shpirti juaj.
 40. Si do të jetë të dish që nuk mund ta bësh kurrë të lumtur personin që do?
 41. Gjërat më të trishtueshme janë ato që duhet të jenë të lumtur dhe nuk janë.
 42. Ndoshta personi që ndryshon nuk është personi. Ndoshta ai që ndryshon është moti dhe na ndryshon të gjithëve.
 43. Shiu është i nënvlerësuar. I pastër Kalit erën. Ajo prodhon jetë dhe nostalgji. Ashtu si ngjyra gri. E fundit në të majtë në kutinë e shënuesit. Ai që shërben për të pikturuar. I dëbuar. Dhe e shëmtuar.
 44. Më thirrni mendjelehtë, por në fund të fundit. Cilët janë njerëzit e mirë dhe të keq, nëse jo rrethanat, vendimet ose frika e kërkimit të faljes?
 45. Njerëzit janë mish dhe gjak. Kujtime dhe komplekse. Dashuria dhe dyshimet. Por mbi të gjitha, njerëzit janë të çastit. djali i yjeve bleu
 46. Lumturia është kapriçioze, kërcen nga personi në person si një kriket alternative; kuriozisht, mund të qëndrojë në dikë për një milisekondë ose të qëndrojë për të jetuar përgjithmonë.
 47. Një minutë heshtje për të gjitha ato gjëra që nuk do të jenë kurrë. Këtë nuk do ta bësh kurrë. Një minutë heshtje për frikacakët.
 48. Nëse kur shfletoni zemrën ndieni gjembin që ju thyen të qarat, nëse me një puthje vendosni jetën. Çfarë rëndësie ka gjinia juaj? Nëse vendos shpirtin.
 49. Ndonjëherë duhet të ndihemi vërtet të vetëm për të realizuar kompaninë që jemi të aftë t'i japim vetes duke dashur pak më shumë njëri-tjetrin.
 50. Heronjtë e mëdhenj janë ata që rregullojnë botën ndërsa bota nuk po shikon. Ato që të bëjnë të buzëqeshësh edhe nëse ke një jetë të ndyrë.
 51. Atë natë yjet ranë dakord, lëshuan vidat që mbanin tempujt e botës dhe i dhanë lumturisë disa sekonda fillimin e kokës.
 52. Ka puthje që i mungojnë trenit. Zemër që është vonë. Dhe autobusët për në Toledo që ikin shumë shpejt.
 53. Urrejtja është dashuri e keqmenaxhuar.
 54. Nuk ka vend jashtë botës, por ka momente që ju bëjnë ta harroni plotësisht atë.
 55. Sepse megjithëse dikush kthehet gjithmonë për të kujtuar, vendet janë gjithashtu njerëzit me të cilët i ndajmë.

A e doni këtë libër? Blini këtu.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.