35 fraza filmi romantik që do t'ju bëjnë të besoni në dashuri

frazat e filmave të dashurisë

Filmat hapin dritaren drejt një bote që na bën të imagjinojmë dhe të kujtojmë se jeta mund të jetë në shumë mënyra të ndryshme sesa si e jetojmë atë në baza ditore. E njëjta gjë ndodh me dashurinë dhe filmat romantikë ... ato na bëjnë të shohim se dashuria mund të ketë një mijë histori, dhe megjithëse disa janë tepër idilike, ato mund të ndodhin në jetën reale.

Disa nga këta filma romantikë na kanë dhënë fraza për t’i mbajtur mend gjatë gjithë jetës sepse na bëjnë të shijojmë një mendim që do të na bëjë të kuptojmë se si dashuria mund të hyjë në jetën tonë ... do të zgjojë anën tuaj më të ndjeshme.

Fraza filmi romantik që do t’ju ​​mbushin zemrën

Cilado qoftë rrethanat tuaja, ka më shumë gjasa që të gjeni një frazë që lidhet me jetën tuaj aktuale. Edhe nëse ju pëlqen vërtet fraza, thjesht do të duhet të kërkoni filmin dhe ta shikoni përsëri ose ta shikoni nëse nuk e keni parë akoma!  Shijoni këto fraza nga viti i shtatë për të gjetur, ruajtur ose rikuperuar dashuri.

 1. Kur të kuptoni se dëshironi të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me dikë, dëshironi që pjesa tjetër e jetës tuaj të fillojë sa më shpejt që të jetë e mundur. - Kur Harry u takua me Sally
 2. Degjo zemren tende. Jeta është e pakuptimtë pa të. Të bësh udhëtimin pa u dashuruar marrëzisht nuk do të thotë të kesh jetuar aspak. Ju duhet të provoni. Sepse nëse nuk keni provuar, atëherë nuk keni jetuar. - A e njihni Joe Black?
 3. Nuk mbaj mend që të kam harruar.- Memento
 4. Dhe atje, të varrosur nën beton, më në fund ishim në gjendje të ndanim ëndrrën tonë të fëmijërisë: ëndrrën e dashurisë së pafund. - Më dua nëse guxon kolosal
 5. Thuaji asaj se e do. Unë kurrë nuk i thashë nënës suaj sa duhet; Duhet t’i kisha thënë çdo ditë sepse ajo ishte perfekte çdo ditë. Filmat nuk mbarojnë derisa të dalë fjala 'fund' - Dashuria Në të vërtetë
 6. Urrej të mos të kem pranë dhe që nuk më thirre. Por mbi të gjitha, unë e urrej të mos jem në gjendje t'ju urrej, sepse nuk ju urrej, madje edhe pak. Asgjë fare. -10 arsye për të të urryer
 7. Më mungon më shumë sesa mund të duroj.- Origjina
 8. Dashuri do të thotë të mos kesh kurrë nevojë të thuash ndjesë. - Histori dashurie
 9. Ai moment kur puth dikë dhe gjithçka rreth teje zhduket, dhe e vetmja gjë që ekziston je ti dhe ai person. Dhe ti e kupton që ai person është i vetmi njeri që duhet të puthësh për pjesën tjetër të jetës tënde dhe dëshiron të qeshësh dhe gjithashtu të qash. - Asnjëherë nuk jam puthur
 10. Nuk ka rëndësi se çfarë ndodh nesër ose pjesën tjetër të jetës sime. Tani jam e lumtur sepse te dua. - Kapur në kohë
 11. E gjithë dashuria që kam brenda qëndron me ty. - Fantazëm
 12. A mund të më dhuroni një puthje të parë të fundit? - 50 takime të para
 13. Une Kam frikë nga gjithçka. Kam frikë nga ajo që pashë, kam frikë nga ajo që bëra, nga kush jam dhe, mbi të gjitha, kam frikë të dal nga kjo dhomë dhe të mos e ndiej kurrë më pjesën tjetër të jetës sime si ndihem kur jam me ty - Vallëzim i ndyrë
 14. Ju më bëni të dëshiroj të jem një njeri më i mirë. - Më mirë ... E pamundur
 15. Mos harroni se unë jam thjesht një vajzë përpara një djali që i kërkon asaj ta dojë - Notting Hill
 16. Unë mendoj se nëse ka një cilësi vërtet joshëse në Clementine është që personaliteti i saj premton të të nxjerrë nga jeta jote mesatare, nuk e di, është si të hipësh në një meteorit të zjarrtë të pabesueshëm që do të të çojë në një botë tjetër , një botë ku gjithçka është emocionuese. nga imja!
 17. “Nëse hidhesh, unë kërcej, të kujtohet? - Titaniku
 18. Faleminderit për këtë aventurë të bukur. Tani është radha juaj të jetoni një të re! Unë të dua. Ellie Lart
 19. Gjëja më e madhe që mund të të ndodhë është që të duash dhe të jipet reciprokisht ". Moulin rouge
 20. Lloji më i mirë i dashurisë është ai që zgjon shpirtin dhe na bën të aspirojmë për më shumë, ndriçon zemrat tona dhe na sjell paqen e mendjes. Kjo është ajo që më ke dhënë dhe gjithnjë shpresoja të të jepja ". Ditari i Noa-s
 21. Dashuria është emocioni më kompleks. Qeniet njerëzore janë të paparashikueshme. Nuk ka asnjë logjikë në emocionet tuaja. Aty ku nuk ka logjikë nuk ka asnjë mendim racional. Dhe atje ku nuk ka mendim racional mund të ketë shumë romancë, por shumë vuajtje ". Alice (Woody Allen)
 22. Këtu është një ushtar nga Jugu që ju do, i cili dëshiron të ndiejë përqafimet tuaja, i cili dëshiron të marrë kujtimin e puthjeve tuaja në fushën e betejës. Nuk ka rëndësi që ti nuk më do mua. Ju jeni një grua që dërgon një ushtar në vdekjen e tij me një kujtim të bukur. Scarlett, më puth, më puth një herë ". shkuar me erën
 23. Dashuria është një fjalë shumë e dobët për të përshkruar atë që unë ndiej. - Annie Hall
 24. Unë dua të të dëgjoj duke thënë emrin tim. - Kujtimet e Afrikës frazat e filmave romantikë
 25. Unë garantoj se do të ketë kohë të vështira dhe garantoj se në një moment njëri nga ne ose të dy do të dëshirojmë të lëmë gjithçka. Por unë gjithashtu garantoj që nëse nuk të kërkoj të jesh i imi ... Unë do të pendohem për gjithë jetën time, sepse unë e di thellë në qenien time që ti je krijuar për mua. - Nusja e arratisur
 26. Unë kam kapërcyer oqeanet e kohës për të të gjetur. - Drakula
 27. Ju thoni se kur takoni dashurinë e jetës tuaj koha ndalet ... Dhe është e vërtetë. Ajo që ata nuk thonë është se kur ajo fillon përsëri, ajo lëviz edhe më shpejt për të kompensuar kohën e humbur. - Peshk i madh
 28. Dashuria jonë është si era. Nuk mund ta shoh por mund ta ndiej. - Një shëtitje për tu mbajtur mend
 29. Ju jeni një grua e bukur. Ju meritoni një jetë të bukur. - Ujë për elefantët
 30. Më mirë të kisha një aromë nga flokët e saj, një puthje nga goja e saj, ose një furçë nga dora e saj në një përjetësi pa të. - Nicolas Cage
 31. Nuk do të jetë e lehtë, do të jetë shumë e vështirë. Dhe do të duhet të punojmë shumë çdo ditë, por unë dua ta bëj sepse të dua. Unë dua të gjithë ju, përgjithmonë, ju dhe mua, çdo ditë. - Ditari i një pasioni
 32. Dashuria përfshin kalimin e kohës së bashku, por të qenit larg mund të çojë në dashuri edhe më shumë. - Më kujto mua Ditari i Noa-s
 33. Le të bëjmë një dorë nga duart tona. Le t'i bëjmë zemrat tona një zemër. Le t'i bëjmë betimet tona betimin e fundit. Vetëm vdekja do të na ndajë. - Historia e West Side
 34. Dashuria na bën të veprojmë si budallenj, ne e hedhim jetën për një ditë të lumtur. - Moulin Rouge
 35. Mund të ndihmojë të dimë se në pak orë që kemi kaluar së bashku, e kemi dashur njëri-tjetrin për një jetë. - Terminator

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.