30 fraza nga Gera MxM

gera mxm

Nëse ju pëlqen muzika meksikane, atëherë do të pëlqeni Gera Mxm. Ai aktualisht njihet si Gera MX dhe është një kompozitor dhe reper i ri i cili ka lindur në Meksikë. SEmri i tij i vërtetë është Gerardo Daniel Torres Montante. Edhe pse kombësia e tij është meksikane, këngët e tij thyejnë kufijtë dhe arrijnë në të gjithë botën. Albumi i tij i parë ishte në 2013 dhe u quajt "Precipicio", pastaj në 2014 ai lëshoi ​​"No Veo No Siento", megjithëse aktualisht ai ka jo më pak se 4 prodhime rekord.

Videot e tij në YouTube kanë miliona shikime për shkak të suksesit të tyre të madh në mesin e ndjekësve të tij. Edhe pse ai kishte probleme familjare dhe shkollore, ai filloi të kishte një shije për rimat posa mësoi të lexonte dhe shkruante. 

30 fraza nga Gera MxM

Tjetra do të shtojmë disa fraza të këngëve të tij sepse me siguri do t’i pëlqeni dhe do të doni të dëgjoni disa nga këngët e tij për të ditur pse është kaq i suksesshëm, do t’i pëlqeni nëse ju pëlqen rep!

gera mx

 1. Zemrat e vërteta janë shumë të pakta dhe ata që bëjnë diçka për dashuri na quajnë të çmendur.
 2. Mos i besoni cupid, ai vetëm gjuan shigjeta.
 3. Fshije kohën, hidhe gjithçka që të kujton mua, fotografitë që të kam bërë ty, letrat që të kam shkruar. Asgjë nuk mjafton si palltot tuaja të mëdha, si vathët tuaj të shtrenjtë, festa me miqtë tuaj.
 4. Tekstet e mia kërcejnë për shkak të tymit në tel, dhe dje i premtova gjyshes që të mos vonojë më kurrë. Dhe sa ironike që tani ata më kërkojnë të qetësohem dhe kur ngjitem në skenë dështimet e mia i duartrokasin.
 5. Kur dhe ku, më thuaj që e humbëm, dëshirën, puthjet, gjithçka që ishim. Nata pyet se ku flemë. Unë pikturoj një linjë tjetër, ju këndoj me dhimbje dhe sigurisht që dhemb dhe asgjë nuk e shëron koha.
 6. Ajo që unë këndoj është ajo që kam parë, atë që kam jetuar dhe nuk kam pse ta ndryshoj. Kështu e kam ndërmend ta mbaj, nuk e ndryshon personin, nuk e ndryshon stilin e jetës sime dhe është ajo që kam menaxhuar.
 7. Marrëdhënia nuk është më aq e freskët pas pretendimit të gjashtë.
 8. Unë vij nga një botë e ulët ku dielli mezi shkëlqen, vajza qan, nëna e saj lutet nga ndërtesa, ka ardhur koha për djalin për shkak të një borxhi vesesh.
 9. Vështirë për të kuptuar dhe për të parë veten, unë jam një nga më të kërkuarit dhe akoma nuk fshihem, sot qyteti nuk fle.
 10. Brohoritje për ato netë, kohë të mira; për shkollën që më dhanë dhe si bie në temp, për puthjet që lanë, mëngjeset që të gënjej; për të qënë gjithmonë i qeshur dhe kurrë nuk ishte një shembull i mirë. gera mxm
 11. Ata flasin për para me rekorde që nuk shesin kurrë, duke kënduar tekste angleze që as ata nuk i kuptojnë.
 12. Duke folur për biletat, kodinën dhe automatikët, ata mburren me ndjekës dhe fotografi që nënshkruajnë gjinj False! Ata kurrë nuk ecën zbathur. Çfarë do të dinë ata për biznesin dhe presionin e një sulmi?
 13. Ne mbledhim më shumë monedha sesa kur keni luajtur Mario, unë e kaloj çekun duke festuar me lagjen. Ata më njohin fort, ata e dinë që unë kam qenë gjithmonë një luftëtar, dhe unë madje as nuk mashtroj, unë tashmë kisha disa për mëngjes.
 14. Unë ju dhashë gjithçka që mund t'ju jepja, por nuk ishte e mjaftueshme, nuk mund t'ju arrija kurrë. Ishte një yll që pushoi së ndriçuari, nga urrejtja te dashuria ka një hap që nuk dua ta hedh. - »Unë kurrë nuk mund të arrija ty.
 15. Ata më thanë se nëse do të pija duhan nuk do të arrija asgjë, dhe sot sa herë që hap një letër tjetër ëndërr del. Thjesht po kaloj të dhënat, në mënyrë që ato të rrijnë, përkundrazi t'i ndezin për një kohë. - »Thirrja e tymit.
 16. Nuk do ta mbaroja së treguari historinë time, këtu në zemrën time dhe gjithashtu në kujtesën time. E mbaj parasysh kur të vijë koha, këmbët në tokë si më parë. - »Nëse nuk na pëlqejnë mirë.
 17. Dashuri të largëta dhe nuk është se më pëlqen drama, por historitë e mira mbarojnë nëse gjithçka shërohet. Unë duhej të largohesha, dhe megjithëse egoja ime më ngrin, unë shkruaj tekste trishtuese vetëm kur më dhemb vërtet.
 18. Eci duke imagjinuar duke e parë dhe kjo më bën të lumtur.
 19. Suksesi fitohet, nëse e blini, nuk ia vlen kurrë.
 20. E kam mësuar më shumë se perfekte, me presionin në maksimum në pikën e një koncerti, gjithçka duket bukur kur fillon gara, atëherë bëhesh aq i lartë sa ndien se gjithçka mbyt.
 21. Tingëllon mirë për mua, nuk dua vargje korne, shkruaj vetëm për ty, vështirë për prindërit e tu që ta kuptojnë këtë, djali pa karrierë dhe shumë pak buxhet.
 22. I shtrirë në shtratin tim, ndiej që tymi po të thërret, mos më duaj, më mirë tym dhe në atë mënyrë ne nuk bëjmë dramë. Më mirë të jetoj e lumtur dhe ta mbaj shpirtin të shëndetshëm, prandaj do të më shihni duke djegur derisa të bëhem flokë të thinjur. gera mxm
 23. Se fotot e tua janë kujtime, dhe letrat e tua janë letra, unë jam një gjel në park, dhe i butë për të dashur lëndon.
 24. Në gjysmë të rrugës, aty ku arrin nostalgjia, në buzë të greminës duke parë nëse gjithçka ngrihet, nëse nuk e shoh nuk e ndiej të gjallë me një shpirt të verbër, mësojeni dashurinë time, fëmijët e mëdhenj nuk luajnë.
 25. Majku në këto duar nuk është një zbukurim, sot unë udhëtoj në autostradë pa shikuar prapa. Ata thonë që unë tashmë jam ngritur, por nuk jam i kënaqur. Lagjja më bëri atë që jam, dhe kjo është arsyeja pse unë sillem në përputhje me rrethanat.
 26. Bum!, Ata po hedhin gurë në qiell, unë dua të vdes nga e gjithë dashuria ime por jo nga xhelozia. Jashtë ata komentojnë diçka, më besoni se është shumë e vërtetë, se nëse zilia ju vret, ju qelbni të vdekurit.
 27. Ju ndizni barin e keq që sonte është si të pini duhan. Njerëzit e çmendur mbërritën, ata shkuan me chelas, asgjë nuk do të ketë rëndësi për mua.
 28. A jeni vërtet një lloj artisti? Diçka më e thjeshtë, nuk ka para ose intervista, nuk ka foto në revista ose të ftuar në listë, thjesht birra dhe miq që dëgjojnë këngë të mira.
 29. Me njërën që filloi, tjetra më kapi. Nuk ishte faji im, ishte faji i zemrës sime. Unë jam fajtor, nuk ishte qëllimi im, dola në rrugë duke kërkuar falje. Nuk e dija që nuk mund t’i kisha të dyja.
 30. Mami akoma mendon se jam duke luajtur reper, se koncertet dhe mikset janë shaka. Një tekstshkrues nga natyra, edhe pse nuk rap, ngasja e makinës me 100 në orë nuk ka gjasa të rrëshqasë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.