40 fraza këngësh që do t’ju ​​mbushin shpirtin

Muzika është një pjesë e rëndësishme e jetës së njerëzve, e çdo moshe. Përveç muzikës, këngët shpesh kanë kuptime të mëdha ... frazat e tyre mund të zhyten thellë në zemrat e njerëzve që i dëgjojnë ato. Normalisht, muzikantët kompozojnë këngë për jetën e tyre, përvojat e kaluara, emocionet, ndjenjat ... ose mendojnë për tekste që mund t'i bëjnë njerëzit të ndihen të identifikuar.

Në këtë mënyrë, me një melodi të mirë, një ritëm që ju pëlqen dhe një letër që futet në zemrat e njerëzve, një këngë mund të bëhet një sukses. Jeta pa muzikë nuk do të ishte e njëjtë për askënd dhe për këtë arsye, të gjithëve na pëlqen të dëgjojmë këngë në një moment të ditës.

Frazat e këngëve

Më e mira nga të gjitha, frazat e këngëve mund të sjellin kuptim të madh në jetën tuaj, t'ju bëjnë të reflektoni dhe madje mund të zgjidhni frazat që ju pëlqen më shumë dhe t'ua kushtoni atyre njerëzve të veçantë. Ata me siguri do të ndihen të veçantë kur marrin në një mesazh ose në një letër ngjitëse të shkruar në dorën tuaj atë frazë që ju ka bërë të mendoni për të.

Tjetra do të shtojmë fraza këngësh që mendojmë se do t’i shtojnë diçka jetës suaj. Ato janë fraza me një kuptim të thellë që ndoshta ju bëjnë të reflektoni në jetën tuaj dhe emocionet tuaja. A jeni gati të dini se cilat janë ato? Vazhdoni të lexoni!

 1. Më shiko në sy, këtu fshihen demonët e mi. Imagjinoni Dragons.
 2. Sot është dita juaj për të qenë të lumtur. Magjistari i Ozit
 3. Sot është një ditë normale, por unë do ta bëj atë intensive. Juanes
 4. Më dhuro buzëqeshja jote më mëso të ëndërroj. Vetëm me një prekje humbas veten në këtë det. Më jep yllin tënd, atë që ndriçon këtë natë plot paqe dhe harmoni dhe unë do të ta jap jetën time. Pablo Alboran
 5. Unë kam rrudha në shpirt, ju keni gurë në zemrën time. Ndjenjat e mia janë në tuta dhe të tuat mbajnë Dior. Melendi
 6. Mos kritikoni atë që nuk mund ta kuptoni. Bob dylan
 7. Lërini fëmijët të këndojnë, të ngrenë zërin, ta bëjnë botën të dëgjojë; që ata të bashkojnë zërat e tyre dhe të arrijnë diellin; Në to është e vërteta. Pemë dardhe
 8. Unë dua të jem i lirë. Unë dua të jem e lirë nga gënjeshtrat tuaja. Ju jeni të vetëkënaqur, nuk kam nevojë për ju. Unë duhet të jem i lirë. Zoti e di, Zoti e di që unë dua të jem i lirë. Çfarë në
 9. Nëse do të mund të harroja gjithçka që isha, nëse do të fshija gjithçka që pashë, nuk do të ngurroja të qesha përsëri. Imazhi i mbajtësit të vendit Antonio Flores
 10. Gjithmonë isha ajo dele e zezë që dija të shmangte gurët që i hidheshin dhe, sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë ndahem nga tufa, sepse nuk e di se ku po shkon.
 11. Marea
 12. Drita e vetme është shkëlqimi në sytë tuaj. Barrikada
 13. Kërkova në fund të detit, në male dhe në qiell mënyrën për t'i bërë ëndrrat e mia të vërteta. Platero dhe ti
 14. Dhe një zë që më tha, lëri veten të shkojë nëse të merr shpirti, të dhemb zemra kur e lësh. Afër fundit ku fillon gjithçka. Fito dhe Fitipaldis
 15. Miliona njerëz që jetojnë si armiq. Ozzy Osbourne
 16. Njerëzit e mençur thonë se vetëm budallenjtë nxitojnë. Elvis presley
 17. Ka një pëshpëritje ku dikur kishte një stuhi. Rolling Stones
 18. Unë kafshoja më shumë sesa mund të përtypja. Frank Sinatra
 19. Koha është e gjatë, por jeta është e shkurtër. Steve Wonder
 20. Sot dita nuk është më si të tjerat, rum dhe birrë do të bëjnë që të përfundosh keq, bebe, eja me mua, liroje, sot do të të tregoj se ku mbaron deti dhe njëqind pulëbardha ku do të shkojnë. Dunca Dhu
 21. Dashuria është ajo për të cilën të gjithë flasin, por askush në të vërtetë nuk e di se çfarë është. Alejandro Sanz
 22. Mos guxo të thuash të dua, mos guxo të thuash se e gjitha ishte një ëndërr. Mjafton një vështrim për të më vrarë dhe për të më dërguar në ferr. Pablo Alboran
 23. Kam nevojë për ty si rrezet e diellit në këtë dimër të ftohtë për të më dhënë ngrohtësinë tënde. Me duhesh si drita e diellit. Sytë e tu humnerë atje ku më vdes arsyeja. Amaral
 24. Historia e jetës është më e shpejtë se një shkelje syri, historia e dashurisë është përshëndetje dhe lamtumirë ... derisa të takohemi përsëri. Jimi Hendrix
 25. Ju jeni gjithçka që dua më shumë, por unë ju humbas në heshtjet e mia. Sytë e mi janë dy kryqe të zeza që nuk kanë folur kurrë qartë. Veshi i Van Gogh
 26. Dhe do të shihni që ajo që lind është shuar, se nëse jeni gjithçka nuk jeni asgjë. Dani Martin
 27. Kush do t'i dorëzojë emocionet e tyre? Kush do të më kërkojë të mos e lë kurrë? Kush do të më mbulojë sonte nëse është ftohtë? kush do te sheroje zemren time te thyer? Kush do të mbushet me burime këtë janar dhe do ta ulë hënën që ne të luajmë? Më thuaj, nëse shkon, më thuaj e dashura ime, kush do të ma shërojë zemrën time të thyer? Alejandro Sanz
 28. A i mbani mend muret që ndërtojmë? Mirë e dashur ... ata po prishen madje pa bërë asnjë luftë, madje pa bërë asnjë zhurmë. Beyonce
 29. Dhe nuk më intereson asgjë (asgjë), çfarë qeshni ose çfarë ëndërroni, çfarë thoni ose çfarë bëni. Dhe nuk më intereson asgjë. Sa mundohem, po luaj dhe nuk më intereson asgjë. Kasal i lehte
 30. Nëse e gjeni ndonjëherë veten në mes të detit, unë do të lundroj në botë për t'ju gjetur. Nëse ndonjëherë e gjeni veten të humbur në errësirë ​​dhe nuk mund të shihni, unë do të jem drita që t'ju drejtojë. Bruno mars
 31. Unë nuk kam pronar, nuk jam skllavi yt, pak i yti dhe i të gjithëve. Enrique Bunburi
 32. Hap mendjen dhe më lejo të futem Pushoni kokën tuaj të lodhur dhe lereni zemrën tuaj të vendosë. Çfarë në
 33. Koha nuk do të bëjë që të harrosh, do të bëjë që të pjekesh dhe t’i kuptosh gjërat më mirë. Kessia
 34. Të bësh gabime është njerëzore dhe dhimbja është e nevojshme. Mark Anthony
 35. Unë preferoj të dua të jem në gjendje, të ndjej të shkel, të fitoj për të humbur, të puth në paradë dhe të kënaqem për të matur. Fluturo për të vrapuar, për të menduar, për të dashur, për të kërkuar. Para së gjithash unë jam për të jetuar. Serrat
 36. Nëse buzëqeshja ime tregon thellësitë e shpirtit tim, shumë njerëz që më shohin duke buzëqeshur do të qanin me mua. Kurt Cobain
 37. Kam vendosur, nuk kam nevojë ta mendoj më, nëse gaboj do të jetë mirë, nuk kam nevojë të shikoj më tej, kjo është dashuri. Adele
 38. Çohuni, blini një fustan feste dhe pikturojeni atë në pafajësi me një çikë lumturie. Lori meyers
 39. Gjithçka fillon me faljen, sepse për të shëruar botën së pari duhet të shërojmë vetveten. Michael Jackson
 40. Isshtë dëshira për të ndryshuar realitetin që më bën të ndjehem e gjallë. Eros Ramazzotti

Shumë nga frazat janë fraza dashurie, por ka gjithashtu fraza motivuese, frymëzim ... zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Maria Angelica dijo

  Sa keq që nuk ka shpëtuar as një frazë nga këngët e mrekullueshme të Joan Manuel Serrat