50 fraza mirëmëngjesi për tu zgjuar me gëzim

urojme mirmengjes nje personi te vecante

Në varësi të mënyrës se si e filloni ditën tuaj, do të jetë një shenjë se si do të ndiheni për 24 orët e ardhshme. Veryshtë shumë e rëndësishme që ditën tuaj ta filloni në këmbën e djathtë dhe që mbi të gjitha, të keni energji të mirë dhe mendime pozitive që nga momenti kur zgjoheni. Por përveçse keni mendime të mira për veten tuaj, ju mund të shkëlqeni mëngjesin e dikujt tjetër, duke bërë diçka aq të lehtë sa t’i kushtosh frazat e mëngjesit të mirë.

Kur i shkruani dikujt një mesazh në mëngjes, ose në letër partnerit tuaj sepse do të punoni dhe nuk e shihni (sepse ai / ajo qëndron në gjumë), ose nëse preferoni të dërgoni një mesazh me tekst. .. Frazat e mëngjesit të mirë nuk mund të mungojnë në ditën tuaj.

Kujt mund t’i dërgoni?

A mendoni se frazat e mëngjesit të mirë janë vetëm për partnerin tuaj? Asgjë për këtë. Të gjithëve na pëlqen ta dimë që dikush tjetër na mban mend në mëngjes kur zgjohemi. Kjo na bën të ndiejmë se jemi të rëndësishëm për të tjerët dhe na bën të ndihemi mirë.

Gruaja e lumtur sepse thotë mirëmëngjesi

Pra, nëse dëshironi mund të përdorni frazat e mëngjesit të mirë për partnerin tuaj, por gjithashtu mund t’i përdorni për këdo që është i rëndësishëm për ju. Mund të jetë për nënën ose babanë tuaj, për vëllezërit e motrat tuaj, për atë mik të veçantë. Për miqtë tuaj, për bashkëpunëtorët ose edhe për shefin tuaj, nëse keni një marrëdhënie të mirë me të. Siç mund ta shihni, frazat e mëngjesit të mirë mund të jenë për këdo. Thjesht duhet të mendoni për atë person që është i rëndësishëm për ju dhe ta bëni të shohë që ta mbani mend sa më shpejt që të zgjoheni dhe se doni t’i uroni një ditë të mbarë.

Pse të thuash mirëmëngjes është e rëndësishme

Siç kemi theksuar më lart, ngritja në këmbë e djathtë është thelbësore që të kalojmë një ditë të mirë dhe të ndihemi mirë me veten. Pra, nëse i thoni mirëmëngjes dikujt tjetër dhe i dëshironi një ditë të mbarë, ju po i dërgoni urime të mira në formën e mëngjesit të mirë.

Personi që merr mesazhin do të ndihet i dashur nga ju dhe ju do të krijoni një lidhje shumë të rëndësishme emocionale. Edhe pse mund të duket disi banale, në të vërtetë të thuash mirëmëngjes është shumë më e rëndësishme nga sa duket. Ashtë një shenjë e qartë se ekziston një person tjetër që mendon për ty, që të do dhe mbi të gjitha, i cili vendos të kalojë kohë me ty ... edhe përmes mesazheve, derisa të kesh mundësinë t’i shohësh!

Nuk ka pse të përsëritet

Ju mund të mendoni se të thuash mirëmëngjes, duke përdorur dy fjalët tipike: 'mirëmëngjesi', do të jetë më se e mjaftueshme. Dita e parë është mirë, por në fund thjesht duke përdorur këto dy fjalë, mund të bëhet e mërzitshme dhe monotone në planin afatgjatë. Nuk dhemb të jesh diçka më origjinale dhe të thuash mirëmëngjesi duke ndryshuar pak. Origjinaliteti dhe kreativiteti duhet të shoqërojnë frazat e mirëmëngjesit, sepse në atë mënyrë, me të vërtetë do ta shkëlqeni jetën e personit të cilit ia kushtoni këtë frazë.

Nëse ju mungojnë idetë për t'i shkruar fraza atij personi të veçantë, ditën e të cilit doni të bëni, atëherë… vazhdoni të lexoni sepse tjetër do të shkojmë. Jepni disa ide që do t'ju pëlqejnë. Këto janë fjali më të gjata ose më të shkurtra, madje edhe paragrafë të vegjël që do t'ju ndihmojnë të zgjidhni një të përsosur. Sot mund të zgjidhni një dhe ta dërgoni tek ai person, por nesër mund të zgjidhni një tjetër dhe ta dërgoni gjithashtu. Kështu që do të keni në dispozicionin tuaj një burim të lehtë për të ndriçuar mëngjesin për atë personazh që aq shumë e doni ... ose që dëshironi të bëni përshtypje.

lumturi kur merrni një mesazh të mirëmëngjesit

Shembuj të frazave të mëngjesit të mirë

Më poshtë do të gjeni një përzgjedhje të frazave të mëngjesit të mirë në mënyrë që të zgjidhni frazën që ju përshtatet më mirë sot dhe mund ta dërgoni dhe t'ia kushtoni atij personi që keni në mendje. Me siguri nëse sot filloni të thoni mirëmëngjesi ... ai person nesër, Ai gjithashtu do të shqetësohet nëse ju thotë mirëmëngjesi, dhe gjithashtu do t'ju ketë në mendje! Mos humb detaje dhe shkruaj frazën që të pëlqen më shumë për sot ose nesër në mëngjes.

 1. Ju kurrë nuk do ta keni këtë ditë përsëri, kështu që bëjeni atë të paharrueshme.
 2. Çdo mëngjes ne rilindim. Ajo që ne bëjmë sot është ajo që ka më shumë rëndësi.
 3. Unë kam ndaluar të shqetësohem për të hënën ose fillimin e javës sepse për sa kohë që ju jeni në jetën time, unë e di se do të jetë një ditë e pabesueshme.
 4. Meqenëse të kam njohur, çdo mëngjes kur zgjohem e kuptoj që të jesh i lumtur ka emra dhe mbiemra ... të tu!
 5. Çdo ditë është një mundësi e re për të qenë të lumtur dhe për të bërë gjëra të pabesueshme, prandaj ngrihuni tani dhe filloni ditën me energji.
 6. Disa njerëz i bëjnë ditët të veçanta, ju jeni një prej tyre. Miremengjes.
 7. Ju nuk mund ta filloni ditën më mirë sesa të shihni buzëqeshjen dhe gëzimin tuaj. Keni nje dite te mbare
 8. Ju uroj një ditë shumë të mirë të atyre që e bëjnë jetën të vlefshme.
 9. Mirëmëngjesi, sekreti për të filluar ditën me shumë energji dhe inkurajim është të dëshironi të jetoni, të buzëqeshni, edhe nëse moti nuk është i favorshëm.
 10. Ndarja e agimit të një dite të re me dikë aq të veçantë sa ju është një dhuratë e jetës, kjo është arsyeja pse ju uroj të keni ditët më të mira.
 11. Miremengjes! Sot është një ditë e re, një mundësi e re për të qenë më të mirë. Le të të sjellë lumturi gjithçka që bën sot.
 12. Çdo mëngjes buzëqesh sapo zgjohem dhe kjo është sepse ti më shfaqesh në mendje ... mirëmëngjesi!
 13. Sado që dielli po shkëlqen këtë mëngjes, nuk kam dyshim se do ta bësh edhe më shumë. Miremengjes!
 14. E mira e zgjimit çdo mëngjes është se e di që je pranë meje për të shijuar jetën.
 15. Kur zgjohem në mëngjes numëroj orët që të mund të të shoh ... me ty problemet nuk janë aq serioze!
 16. Buzëqesh kësaj dite të bukur! Sepse me buzëqeshjen tënde, gjithçka do të jetë shumë më mirë për këdo që ka fat të të shikojë.
 17. Nuk ka asgjë më të bukur sot sesa koha që duhet të të shijoj. Miremengjes!
 18. Ti je arsyeja që zgjohem çdo mëngjes. Miremengjes!
 19. Thjesht duhet të mendoj se ti je pjesë e jetës sime që të mund të buzëqeshësh sapo të zgjohem, mirëmëngjesi!
 20. Çdo ditë kur hap sytë ndiej një moment të madh lumturie, momentin kur kuptoj që je akoma pranë meje dhe se më do.
 21. Nëse natën shkoj në shtrat i trishtuar, në mëngjes zgjohem i rifreskuar, duke menduar se je në jetën time dhe se asgjë nuk mund të shkojë keq.
 22. Ju i bëni ditët e mia të veçanta, njëra pas tjetrës, nga momenti kur zgjohem dhe shfaqem në mendjen time.
 23. Çdo mëngjes zgjohem me një buzëqeshje të madhe në fytyrë, dhe i vetmi që duhet fajësuar je ti.
 24. Si u zgjove këtë mëngjes? Shpresoj me atë buzëqeshjen e madhe që ndriçon botën me çdo hap që hedh.
 25. Mos u shqetëso nëse shkon në shtrat i lodhur natën, dua që të dish se do të mendoj për ty kur të fle dhe gjithashtu kur të zgjohem. Miremengjes!
 26. Ju jeni mendimi im i fundit para se të shkoni në shtrat, dhe i pari që zgjoheni ... Mirëmëngjesi!
 27. Mirëmëngjesi është vërtet mirë sepse je në jetën time.
 28. Çdo sekondë që kaloj pranë jush është një moment lumturie që nuk do ta këmbeja me të gjitha paratë në botë.
 29. Nuk ka ar në botë që mund të më paguajë sa më lumtur më bën që je në jetën time. Miremengjes!
 30. Miremengjes! Nëse më lejoni, do ju them mirëmëngjes çdo mëngjes kur të zgjohem ...
 31. Nuk mund ta filloj ditën time pa ju thënë mirëmëngjesi, sepse mendimi im i parë jeni ju dhe dëshira ime më e madhe është që të keni një ditë fantastike.
 32. Sot është një ditë e rëndësishme, dhe do të jetë edhe më shumë kur të më thuash edhe mua mirëmëngjesi. Miremengjes!
 33. Në këtë ditë të re dua t'ju uroj fat, shpresoj që gjithçka të shkojë mirë për ju.
 34. Shpresoj të keni pasur pushim të mjaftueshëm që të mund të përballeni me këtë ditë të mrekullueshme, mirëmëngjesi!
 35. Unë ju dërgoj këtë mesazh vetëm për t'ju kujtuar se ju jeni gjëja më e mirë që kam në jetë, dhe se sot do të jeni të shkëlqyeshëm, si gjithmonë.
 36. Njerëzit më pyesin se si jam në gjendje t'ju befasoj çdo mëngjes me një mesazh të mirë të mirëmëngjesit, por unë u them atyre që jeni ju që më befasoni ... duke iu përgjigjur të gjitha mesazheve të mia, dhe unë e dua atë!
 37. Sot është një ditë e re dhe është plot mundësi për përmirësim. Miremengjes!
 38. Nëse dje ishte e keqe për ju, mos u shqetësoni ... Sot keni një mundësi të re për ta bërë ditën shumë më të mirë se dje. Miremengjes!
 39. Gabimet ndodhin, por sot keni një ditë të tërë përpara për të mësuar prej tyre dhe për t'u përmirësuar. Miremengjes!
 40. Jeta është një aventurë, jetoje çdo moment! Miremengjes!
 41. Rinovoni mendjen tuaj çdo mëngjes me mendime të pastra. Miremengjes!
 42. Ju duhet të ngriheni çdo mëngjes me vendosmëri nëse do të shkoni në shtrat me kënaqësi.
 43. Unë kurrë nuk ngrihem në mëngjes dhe pyes veten pse jam këtu, zgjohem dhe pyes veten pse nuk jam duke bërë më mirë këtu. Dhe ti? Miremengjes!
 44. Zgjohem çdo mëngjes duke menduar se do të jetë një ditë e mrekullueshme. Kurrë nuk e dini kur do të mbarojë kështu që unë refuzoj të kem një ditë të keqe… Dita juaj do të jetë përrallore gjithashtu! Miremengjes!
 45. Vetëm një mendim pozitiv në mëngjes mund të ndryshojë plotësisht ditën tuaj ... Ju mund ta bëni atë! Miremengjes!
 46. Çdo mëngjes është si një libër i zbrazët ... çfarë doni të shkruani në të sot? Miremengjes!
 47. Pavarësisht se sa gjëra të këqija janë, të paktën mund të jeni të lumtur që u zgjuat këtë mëngjes. Miremengjes!
 48. Miremengjes! Ju uroj një ditë plot buzëqeshje dhe mendime të lumtura!
 49. Miremengjes. Nëse nuk e ndërtoni ëndrrën tuaj, dikush tjetër do t'ju punësojë për t'i ndihmuar ata të ndërtojnë të tyren.
 50. Lumturia arrihet kur pushoni së prituri dhe shfrytëzoni në maksimum momentin që jeni tani. Miremengjes!

ndjenja e lumturise ne mengjes

Në ditët e sotme, falë teknologjive të reja, ne mund të shoqërojmë mesazhe me ikona qesharake ose Gif. Zgjidhni vetëm ato që mund të përshtaten me frazën që keni zgjedhur dhe kështu mesazhi do të ketë një ndikim edhe më të madh tek personi që e merr atë. Me siguri pasi të keni dërguar mesazhin tuaj të mëngjesit të mirë, ai person do të buzëqeshë dhe do të kuptojë se të kesh ty në jetën e tyre tashmë është një përfitim. Marrëdhëniet duhet të ndërtohen për të forcuar dhe për të thënë mirëmëngjesi, është një fillim i mirë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.