50 fraza muzgu që do t'ju bëjnë të besoni në dashurinë e pakushtëzuar

muzgu dashuron treshe

Që nga viti 2008, saga e Twilight ka miliona fansa në të gjithë botën. Kjo histori dashurie ku ujqërit dhe vampirët janë protagonistë, i bën njerëzit të besojnë në të mbinatyrshmen dhe sesi dashuria mund të pushtojë çdo specie, pa marrë parasysh sa është e mbinatyrshme. Në të vërtetë, kjo sagë e filmave ka shumë fraza të mira që do t'ju bëjnë të besoni në dashurinë e pakushtëzuar që mund të ekzistojë midis dy qenieve.

Trekëndëshi i dashurisë përbëhet nga Edward, Bella dhe Jacob, të luajtur nga aktorët Robert Pattinson, Kristen Stewart dhe Taylor Lautner. Kjo sagë e mrekullueshme ra në dashuri me të gjithë planetin falë historisë së tij.

Fraza muzgu

Këtu janë disa nga frazat e Muzgut që do t'ju bëjnë të besoni në dashurinë e pakushtëzuar ... Dhe nëse nuk e keni parë sagën akoma, çfarë po prisni? Ju nuk do të pendoheni.

 1. Dashuria është iracionale; sa më shumë të duash dikë aq më pak logjike ka gjithçka.
 2. Ne nuk duhet të jemi miq. Këtë duhet ta kishit kuptuar më shpejt.
 3. Dashuria u jep të tjerëve fuqinë për t'ju shkatërruar.
 4. Unë kurrë nuk mund të humbas kontrollin me ju.
 5. Nuk e keni vene re Tani po shkel të gjitha rregullat.
 6. Vdekja është e butë, e lehtë. Jeta është më e vështirë.
 7. Unë nuk kam më forcë dhe vullnet për të qëndruar larg teje.
 8. Dhe kështu luani u dashurua me delet. - Çfarë dele pa kuptim. -Dhe çfarë mazoshist luani. familja e muzgut
 9. Të kam urryer vetëm sepse më ke bërë të të dua shumë.
 10. Me sa duket nuk jemi të denjë për dashurinë e tij.
 11. Unë do të kthehem kaq shpejt nuk do të keni kohë të më mungoni. Kujdesu për zemrën time, e kam lënë me ty.
 12. Dhe në atë moment ti ke folur emrin tim në ëndrrat e tua. E thatë aq qartë sa mendova se u zgjove, por u ktheve, pëshpëriti përsëri emrin tim dhe psherëtiu. Një ndjenjë shqetësuese dhe mahnitëse përshkoi trupin tim. Dhe e dija që nuk mund të të injoroja më gjatë.
 13. Të dua, është një justifikim shumë i dobët për gjithçka që të vë, por është e vërteta e thjeshtë.
 14. Ai kurrë nuk kishte menduar se si do të vdiste. Por të vdesësh në vend të dikujt që dua më duket se ia vlen.
 15. Ju më zgjatët dorën dhe unë e mora atë pa u ndalur për të gjetur kuptim në veprimet e mia, por ndjeva shpresë për herë të parë pas gati një shekulli.
 16. Dikur mendoja për ty në atë mënyrë, ti e di, si dielli, dielli im. Drita jote më shumë sesa kompenson hijet e mia. - Unë jam në gjendje të trajtoj hijet, por jo të luftoj një eklips.
 17. Pra, ajo që të shqetëson nuk është se do të jesh në një shtëpi plot vampirë, por nëse do të të pëlqejnë.
 18. Një engjëll nuk duhet të qajë. Kjo nuk është e drejtë! muzgu dashuron treshe
 19. Unë të thashë që më mirë të mos jemi miq, jo se nuk doja të isha.
 20. E ardhmja gjithmonë mund të ndryshojë.
 21. Mund të ma marrësh shpirtin sepse nuk e dua pa ty. Tashmë është e juaja.
 22. Flini Bella ime. Bëni ëndrra të ëmbla. Je e vetmja që më ke prekur zemrën. Unë do të jem gjithmonë e jotja. Gjumi, dashuria ime e vetme.
 23. Ju keni provuar mënyrën se si unë mund të manipuloj emocionet e atyre që janë përreth meje, Bella, por pyes veten nëse keni ndaluar të mendoni se si ndikojnë tek unë ndjenjat në një dhomë. Unë jetoj çdo ditë në një klimë ndjenjash. Gjatë njëqind viteve të para të jetës sime, kam jetuar në një botë me një etje për hakmarrje. Urrejtja ishte shoqëruesi im i vazhdueshëm.
 24. Dëshironi të dëgjoni historinë time, Bella? Nuk ka një fund të lumtur, por cili prej nesh ka? Nëse do të kishim një fund të lumtur tani të gjithë do të ishim nën disa gurë varresh.
 25. Mos ki turp. Nëse do të mund të ëndërroja, do të të ëndërroja ty.
 26. Ka diçka të çuditshme në mënyrën se si jeni së bashku, mënyra se si ai ju shikon është kaq mbrojtëse, si ai që do të hidhet para një plumbi për t'ju shpëtuar apo diçka tjetër.
 27. Vendosa që nëse do të shkoja në ferr tashmë, mbase duhet ta bëja siç duhet.
 28. Nëse lejoni që diçka të ju ndodhë, diçka, unë do t'ju mbaj përgjegjës personalisht. A e merrni atë?
 29. Unë nuk kam frikë nga gjilpërat. Kam frikë mos të humbas.
 30. Mendoj se harrova të marr frymë.
 31. Mos u ofendoni por ju dukeni si një nga ata njerëz që thjesht tërheqin aksidente si një magnet, kështu që përpiquni të mos bini në oqean dhe të mos pushtoheni nga diçka, në rregull?
 32. Ju jeni një magnet për telashe. Nëse ka diçka të rrezikshme në një rreze prej 15 km, do t'ju gjejë në mënyrë të pashmangshme.
 33. Pse nuk e le helmin të përhapet? Në këtë kohë unë do të isha si ti.
 34. Unë të dua. Unë do të të dua gjithmonë, pavarësisht se çfarë do të ndodhë tani.
 35. Do të ishte më… e mençur nëse nuk do të ishit shoku im. Por jam lodhur duke u munduar të qëndroj larg teje Bella.
 36. Askush nuk po dorëzohet sonte, por unë nuk do të dorëzohem. Unë e di se çfarë dua.
 37. A nuk është shija ime aq e mirë sa aroma?
 38. Nëse nesër do të jem vetëm me ty, do të duhet të marr të gjitha masat paraprake që mundem.
 39. Ndonjëherë pyesja veten nëse po shihja të njëjtat gjëra me sytë e mi që pjesa tjetër e botës i pa me sytë e mi. Ndoshta truri im po më luante një shaka. film muzgu
 40. Ai ju thirri bukur. Kjo është praktikisht një fyerje, duke pasur parasysh se si dukesh tani. Ju jeni shumë më shumë se e bukur.
 41. Për mua, ishte sikur të ishe një lloj demoni, i thirrur drejtpërdrejt nga ferri im më i thellë për të më shkatërruar.
 42. Në familjen time, ne jemi ndryshe nga pjesa tjetër e llojit tonë. Ne marrim gjak vetëm nga kafshët. Por aroma juaj, për mua është si një ilaç. Likeshtë si marka ime e heroinës.
 43. Unë jam plotësisht i zakonshëm, mirë, përveç të gjitha gjërave të këqija si përvojat e mia afër vdekjes, që jam shumë i ngathët dhe që jam gati i paaftë.
 44. Unë mund të mos jem njeri, por jam njeri.
 45. Ishte e vështirë të besohej se diçka kaq e bukur mund të ishte e vërtetë. Kisha frikë se ai mund të zhdukej në një re të papritur tymi dhe pastaj të më zgjonte.
 46. Ky kamion është mjaft i vjetër për të qenë makina e gjyshit tuaj, kini pak respekt.
 47. Pavdekësia duhet të japë durim të pashtershëm.
 48. Për mua, ishte sikur të ishe një lloj demoni, i thirrur drejtpërdrejt nga ferri im më i thellë për të më shkatërruar.
 49. Ju jeni jeta ime. E vetmja gjë që do të më dëmtonte do të të humbja ty.
 50. Unë teknikisht jam një krijesë egoiste. Kam shumë dëshirë për kompaninë tuaj që të bëj atë që duhet të bëj.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.