41 fraza nga "Nusja e kufomës"

vizatim nuse kufome

Nusja e kufomës është një film i Tim Burton që, megjithëse është i animuar, nuk u drejtohet vetëm fëmijëve ose adoleshentëve. Shtë një film që të rriturit gjithashtu u pëlqen shumë dhe që kur shihet më shumë se një herë, është edhe më popullor! Ka shumë tregti për këtë film artistik të realizuar me shumë dashuri, sepse përveçse tërheq vëmendjen është një film veçanërisht i bukur.

Ky film është bërë përmes stop motion dhe është publikuar në 2005. Megjithëse kanë kaluar gati 15 vjet që kur filmi është publikuar, nëse vendosni ta shikoni sot do t'ju pëlqejë njëlloj, edhe nëse nuk e keni parë më parë.

Fraza filmi

Ka fraza më argëtuese, të tjera më romantike dhe të tjera edhe më të këqija ... PPor ajo që mund t'ju themi, se nëse nuk e keni parë filmin dhe keni lexuar fjalitë që do të vendosim më poshtë, do të dëshironi ta shihni për të qenë në gjendje të shijoni këtë film me një histori dashurie disi të veçantë.

imazhi i nuses së kufomës

Ndoshta nëse e pëlqeni shumë filmin dhe e keni parë më shumë se një herë, do të jeni në gjendje të mbani mend frazat dhe madje të dini se cili personazh është ai që thotë secilën frazë në filmin artistik. Ajo që është e sigurt, është se ju do ta shijoni këtë film po aq sa një fëmijë!

 1. Me këtë qiri Unë… Unë…, do t’i vë zjarrin nënës suaj.
 2. Kam kaluar aq shumë kohë në errësirë ​​sa kam harruar sa e bukur është drita e hënës.
 3. Me këtë dorë do të mbaj dëshirat e tua; kupa juaj nuk do të jetë kurrë e zbrazët, sepse unë do të jem vera juaj; me këtë qiri do të ndriçoj rrugën tënde në errësirë ​​... Me këtë unazë të kërkoj të jesh gruaja ime.
 4. Ju mund ta puthni nusen.
 5. Sikur kjo të kishte lidhje me martesën. A mendoni se unë dhe babai juaj "e duam" njëri-tjetrin "?
 6. Nëse prek një qiri e di që nuk do të ndiej asgjë,
  Nëse më pret mua është e njëjta gjë, unë nuk do të përgjakem,
  dhe e di që ajo është gjallë
  dhe sa i vdekur jam.
 7. Kur të takova, ndjeva se duhet të isha gjithmonë me ty.
 8. Të dua, por ti nuk je imja.
 9. Por së pari, një dolli, për Emily! Gjithmonë shoqëruese e nuses, kurrë nuse. Më thuaj, e dashura ime, a mundet një zemër të dëgjojë pasi të ketë ndaluar së rrahuri?
 10. Shko kafsho pak veshin e dikujt tjetër.
 11. Oh sa lëviz. Unë gjithmonë qaj në dasma. Më në fund, dy të dashurit tanë të rinj më në fund janë së bashku. Me siguri tani ata mund të jetojnë të lumtur përgjithmonë, por harrojnë diçka… Ajo është akoma gruaja ime! Dhe unë nuk po largohem këtu me duar bosh.
 12. Lidheni atë korse në mënyrën e duhur. Unë mund të dëgjoj ju flisni pa ndonjë vështirësi.
 13. Me leje, me leje. Emri im është Paul, kryetar kamarieri. Unë do të jem përgjegjës për festën tuaj të dasmës.
 14. Unë kam një xhuxh dhe nuk do të hezitoj ta përdor! nuse kufome fituese
 15. Victoria, prit. Ju nuk e kuptoni. Ajo ka vdekur. Pamje!
 16. Vetëm mos harroni, kur të doni të ktheheni, thoni "Hopscotch".
 17. Pse do të ngjitesh atje lart kur njerëzit po vdesin të zbresin këtu?
 18. Unë kam qenë e dashura. Dreamsndrrat e mia u morën nga unë. Por tani, tani i kam vjedhur nga dikush tjetër. Të dua Viktor, por ti nuk je imja.
 19. Shikoni, më vjen shumë keq për atë që ju ka ndodhur dhe do të doja t'ju ndihmoja. Por me të vërtetë më duhet të shkoj në shtëpi.
 20. Kam kaluar aq shumë kohë në errësirë ​​sa gati kam harruar se sa e bukur është drita e hënës.
 21. Faleminderit. Ju jeni një nikoqire shumë e mirë, kjo është arsyeja pse më dhemb të jem bartës i lajmeve të këqija.
 22. Çfarë papershtatshmërie është kjo? Ju nuk duhet të jeni vetëm, ju të dy! Këtu është, një minutë para pesë dhe nuk jeni në provë. Pastori Galswell po pret. Eja menjëherë.
 23. Dëgjo, dëgjo! Victor Van Dort u pa sonte në urë, në krahët e një gruaje misterioze! Joshësja dhe mjeshtri me flokë të zeza Van Dort u zbeh natën!
 24. Shikoni mënyrën se si qëndroni. Duket sikur keni rakitizëm apo diçka tjetër.
 25. Le ta zhvendosim këtë martesë lart.
 26. Gratë. Ju nuk mund të jetoni me ta, nuk mund të jetoni pa ta.
 27. Që kur isha vajzë e vogël, ëndërroja dasmën time. Gjithmonë shpresoja të gjeja dikë që dashurohej thellë me mua. Dikush për të kaluar pjesën tjetër të jetës time me të. Sa budalla, apo jo?
 28. Ju duhet të jeni Miss Victoria. Po, duhet të them se ai nuk vërehet për një ditë përtej të njëzetave. Jo. Oh
 29. Lajme të mrekullueshme. Po do të ketë dasmë në fund të fundit.
 30. Ju luani shkëlqyeshëm. Nëna ime nuk më lejon t’i afrohem pianos. Muzika është e papërshtatshme për një zonjë të re. "Shumë e pasionuar", thotë ajo. e dashura e inatosur
 31. Oh e dashur. Mos më shiko në atë mënyrë. Ju duhet ta vuani vetëm këtë bashkim derisa vdekja të na ndajë. Dhe kjo do të vijë më shpejt sesa mendoni ...
 32. Ju nuk më njihni, por unë kam jetuar në nënën tënde të vdekur.
 33. A nuk shkuan gjërat sipas planit, Lord Barkis? Epo, mbase nga zhgënjimi, ne jemi përputhur në mënyrë të përsosur.
 34. Grua misterioze? Ai nuk njeh as femra.
 35. Me këtë dorë do të të çliroj nga të gjitha mundimet e tua. Gota juaj nuk do të jetë kurrë e zbrazët, pasi unë do të jem gjithmonë vera juaj. Me këtë qiri, unë do të ndriçoj rrugën tënde në errësirë. Me këtë unazë, unë do të kërkoj që të jesh e imja.
 36. Ju lutem, është Viktori. Ai është martuar me një kufomë, me kufomën e një nuseje. Duhet të ketë një mënyrë për të zhbërë atë që është bërë.
 37. Mjaft! Kjo martesë nuk mund të zhvillohet derisa të përgatitet siç duhet! Djalosh, mëso zotimet e tua!
 38. Ju e mbajtët premtimin e tij. Ti më lirove Tani mund të bëj të njëjtën gjë për ty.
 39. Dilni nga këtu, demonë nga ferri! Kthehuni nga zbrazëtia nga keni ardhur! Ata nuk do të hyjnë këtu! Kthehu, kthehu, kthehu.
 40. -Nëse prek zjarrin e një qiriu, nuk ndiej dhimbje. E njëjta gjë vlen për akullin ose diellin. Sidoqoftë, ndiej se më dhemb zemra; Megjithëse nuk mund, është duke u thyer dhe dhimbja që ndiej këtu përpiqet të më thotë se është joreale. E di që kam vdekur, por më duket sikur duhet të qaj akoma.
 41. Gjithmonë e dija që meritoja më mirë se një jetë e tregtarëve të peshkut.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.