44 frazat më të mira të "Qytetet e letrës"

qytete prej letre

A i njihni "Qytetet e letrës"? Ndoshta e takuat për herë të parë si një roman (botuar në vitin 2008) dhe më pas si një film artistik në 2015. Historia tregon sesi protagonisti shkon në kërkim të fqinjit të tij, por ajo është zhdukur në mënyrë misterioze. Një natë para se të zhdukej, fqinji i saj sugjeroi që ajo të vinte një plan për t'u hakmarrë ndaj të gjithë atyre që e kishin lënduar gjatë gjithë jetës së saj.

Romani është shkruar nga John Green dhe megjithëse është një temë e të rinjve, ka tendencë të tërheqë të gjithë audiencat ... kështu që me siguri do t'ju pëlqejë nëse lexoni romanin ose nëse shikoni filmin.

Qytetet prej letre

Mos humb disa nga frazat që mund të gjesh në filmin artistik. Me siguri pasi keni lexuar fjalitë, bëheni më kuriozë të dini se si është filmi dhe do të dëshironi ta shihni, ose nëse dëshironi ta lexoni, mbase do ta merrni romanin për ta hedhur një vështrim.

qytete nga letra në film

 1. New York ishte i vetmi vend në Shtetet e Bashkuara ku një person mund të jetonte në të vërtetë një jetë e durueshme. –Margo në Jase
 2. Një qytet prej letre për një vajzë letre. –Margo
 3. Për të gjetur veten, së pari duhet të humbasësh veten. - Margo
 4. Merrni një shans, ndaloni ta luani të sigurt. - Quentin
 5. Unë kam nëntë gjëra për të bërë sonte dhe për më shumë se gjysmën kam nevojë për një bashkëpunëtor me një makinë. - Margo
 6. Unë kam jetuar këtu për tetëmbëdhjetë vjet dhe kurrë në jetën time nuk kam hasur në dikë që të interesohej për gjëra të tilla. –Kuentin
 7. Hardshtë e vështirë të largohesh, derisa të largohesh. Atëherë bëhet gjëja më e mallkuar e lehtë në botë. –Kuentin
 8. Çfarë gjëje tradhtare të besosh se një person është më shumë se një person. - Quentin
 9. Ajo i donte misteret aq shumë sa u bë një. - Quentin
 10. Ashtë turp, nuk mendoni? Të gjitha telat brenda tij u prishën. - Margo
 11. Mirë, e shihni këtë? Kjo është zona juaj e rehatisë. Thatshtë kaq e madhe, Quentin. Të gjitha gjërat që ju dëshironi në botë janë larg. - Margo
 12. Po tallesh me mua? - Radari
 13. Duhet të jetë e mrekullueshme të jesh një ide që të gjithë e pëlqejnë. –Kuentin
 14. Në një moment ju duhet të ndaloni së shikuari qiellin, ose një nga këto ditë do të shikoni prapa dhe do të kuptoni se edhe ju keni fluturuar larg. –Detektiv Warren
 15. Qyteti ishte bërë me letër, por kujtimet nuk ishin. Të gjitha gjërat që kisha bërë këtu, gjithë dashuria, keqardhja, dhembshuria, dhuna dhe inati ende banonin brenda meje. –Kuentin rolin e aktorëve të qyteteve
 16. Pavarësisht se sa thith jeta, ajo gjithmonë mund alternativën. –Margo
 17. Kjo ishte hera e parë në jetën time që shumë gjëra nuk do të ndodhnin më kurrë. –Kuentin
 18. Çfarë jete ishte atë mëngjes: asgjë në të vërtetë nuk kishte rëndësi aq shumë, as e mira as e keqja. Ne po kujdeseshim për argëtimin e njëri-tjetrit dhe ishim mjaft të begatë. –Kuentin
 19. Dhe për Margo? Dëgjoi dikë që thoshte se ishte në ringjalljen e një shfaqje në Broadway. Kam dëgjuar një person tjetër që thoshte se ai po jepte mësime surfimi në brigjet e Bahamas. - Quentin
 20. Çdo gjë është më e shëmtuar nga afër. - Margo
 21. Margo nuk ishte një mrekulli. Ajo nuk ishte aventuriere. Ajo nuk ishte një gjë e mirë, e çmuar. Ajo ishte vajzë. - Quentin
 22. Unë jam një besimtar i madh në përzierjet e rastësishme. Rregullat e përzierjes janë kaq të padrejta ndaj fjalëve në mes. - Margo
 23. Unë kam jetuar këtu për tetëmbëdhjetë vjet dhe asnjëherë në jetën time nuk kam hasur në dikë që kujdeset për ndonjë gjë që ka rëndësi. - Margo
 24. Unë mund ta ndiej zemrën time duke më rrahur nga gjoksi. - Quentin
 25. Ti ishe me të natën e kaluar. Duhet të thotë diçka. - Lacey
 26. Soshtë kaq e lehtë të harrosh se sa e plotë është bota me njerëz, plot me shpërthime, dhe secili prej tyre është i paimagjinueshëm dhe i keqkuptuar vazhdimisht. –Kuentin
 27. Për sa kohë që nuk do të vdisnim, kjo do të ishte një histori e shkëlqyer. -Radar
 28. Imagjinoj është e vështirë të kthehesh mbrapa pasi të kesh ndier kontinentet në pëllëmbën e dorës. –Kuentin
 29. Asgjë nuk ndodh kurrë siç e imagjinoni se do të ndodhë. –Margo
 30. Të flasësh me një person të dehur ishte si të flisje me një trevjeçar jashtëzakonisht të lumtur me dëmtime të mëdha të trurit. –Kuentin
 31. Çfarë gjëje mashtruese të besosh se një person është më shumë se kaq, një person. –Kuentin
 32. Edhe sikur ta shihja atje, ndihesha krejtësisht i vetmuar midis të gjitha atyre ndërtesave të mëdha dhe të zbrazëta, sikur të kisha mbijetuar në një apokalips dhe sikur bota të më ishte dhënë mua, kësaj bote të madhe, të mrekullueshme dhe të pafund, që unë të eksploroja . –Kuentin
 33. Ajo la të dhëna të vogla, si bukëpjekje. - Quentin skena e filmit qytetet prej letre
 34. I dashuri im më ka tradhtuar. Fillon komploti i hakmarrjes! - Margo
 35. Ti ishe me të natën e kaluar. Duhet të thotë diçka. - Lacey
 36. Easyshtë e lehtë të harrosh se sa njerëz ka në botë, të plotë për t'u rishitur dhe secili prej tyre është i imagjinueshëm dhe i keqkuptuar vazhdimisht. - Margo
 37. Veryshtë shumë e vështirë për dikë që të tregojë veten e tij ashtu siç është, dhe kaq e vështirë për ne që të mësojmë dikë se si ndihemi. - Quentin
 38. Dhe ky është si një premtim. Të paktën për sonte. Në shëndet dhe sëmundje. Në të mirën dhe në të keqen. Në pasuri dhe në varfëri. Deri në agim na ndani. - Margo
 39. Unë jam dashuruar me qytetet ku nuk kam qenë kurrë dhe me njerëzit që nuk kam takuar kurrë. - Quentin
 40. Ndoshta kjo ishte ajo që ai duhej të bënte mbi të gjitha. Ai duhej të zbulonte se çfarë ishte Margo kur ajo nuk ishte Margo. –Kuentin
 41. Unë i njihja këto korridore aq mirë sa më në fund po filloja të ndjehesha sikur edhe ata më njihnin. –Kuentin
 42. Gjithmonë e kam parë qesharake që njerëzit duan të jenë pranë dikujt sepse duken bukur. Likeshtë si të zgjidhni mëngjesin tuaj për ngjyrat në vend të aromës. –Margo
 43. Këtu jam në këtë parking, duke kuptuar se nuk kam qenë kurrë kaq larg nga shtëpia, dhe ja kjo vajzë që unë e dua, por nuk mund të vazhdoj më. Shpresoj se kjo është thirrja e heroit, sepse mosndjekja e saj ka qenë gjëja më e vështirë që kam bërë ndonjëherë. –Kuentin
 44. A mendon se kisha nevojë për ty? Nuk kisha nevojë për ty, idiot. Unë të zgjodha ty dhe pastaj ti më zgjodhe edhe mua. –Margo

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.