37 fraza të seksit në New York

seri seksi në New York

A e njihni serialin e njohur "Seksi dhe qyteti"? Shtë një serial që tashmë është më shumë se 20 vjeç dhe që sigurisht nuk plaket. Nuk ka rëndësi kur shikoni sezonet e tyre, sepse ajo që është e qartë është se nëse shikoni serialin, do t'ju lidhë. Shtë një seri që prish skemat. Bëhet fjalë për katër miq që jetojnë në Manhattan, secili me jetën e tyre përkatëse që flasin për seksin dhe marrëdhëniet e tyre pa gërryer fjalë.

Ata janë gjithashtu katër miq me një pamje dhe veshjet që përcaktojnë trendet e modës gjatë gjithë kohës që seria ishte e vëmendshme. Frazat e tij mbeten për t’u mbajtur mend për të gjithë ata njerëz që e kanë parë serialin dhe nëse nuk e keni parë, Mos hezitoni t'i lexoni këto fjali sepse do t'ju pëlqejnë!

Seksi në frazat e New York

Këto reflektime të katër miqve do të qëndrojnë në mendjen tuaj dhe ne mund t'ju sigurojmë se ata do t'ju shënojnë për një kohë të gjatë. Ka 94 kapituj të shpërndarë në 6 sezone që tregojnë aventurat e katër miqve për të cilët ju kemi treguar. Edhe pse seriali tashmë ka përfunduar, ai vazhdon të përcaktojë tendencat dhe popullariteti i saj ishte i tillë që në vitin 2008 dhe 2010 u lëshuan dy filma të bazuar në versionin televiziv.

seri seksi në New York

 1. Burri mund të ketë zbuluar zjarrin, por gruaja zbuloi se si të luante me të.-Carrie Bradshaw
 2. Ndoshta disa gra nuk priten për t'u zbutur. Ndoshta ata duhet të ikin të lirë derisa të gjejnë dikë aq të çmendur sa ajo për të kandiduar me të. - Carrie Bradshaw
 3. Gjëja më e rëndësishme në jetë është familja juaj. Ka ditë kur i do dhe të tjerët kur nuk i do, por në fund të fundit, ata janë njerëzit me të cilët gjithmonë kthehesh në shtëpi. Ndonjëherë është familja në të cilën keni lindur dhe ndonjëherë është familja që bëni për veten tuaj. - Carrie Bradshaw
 4. Burrat nuk janë aq të komplikuar. Ata janë si bimë. - Samantha Jones
 5. Seksi me një ish mund të jetë dëshpërues. Nëse është mirë, nuk mund ta kesh më. Nëse është keq, keni pasur marrëdhënie seksuale vetëm me një ish.- Samantha Jones
 6. Pavarësisht se kush ju ka thyer zemrën, ose sa kohë do të duhet të shërohet, ju kurrë nuk do ta kapërceni atë pa miqtë tuaj. - Carrie Bradshaw
 7. Më dëgjoni, njeriu ideal është thjesht një iluzion. Filloni të jetoni jetën tuaj.-Samantha Jones
 8. New York ka të bëjë me seksin. Njerëzit që e marrin atë, njerëzit që përpiqen ta marrin atë, njerëzit që nuk mund ta marrin atë. Nuk është çudi që qyteti nuk fle kurrë, është shumë i zënë me përpjekjen për të bërë seks.- Carrie Bradshaw
 9. Puberteti është një fazë. Pesëmbëdhjetë vjet refuzim është një mënyrë jetese.-Stanford Blatch
 10. Seksi oral është si dhurata e Zotit për gratë. Mund të jetë e pakënaqshme pa shqetësimin për të mbetur shtatzënë. - Miranda Hobbes
 11. Në mënyrë që të mbijetonte dy dekada takim në New York, Samantha duhej të bëhej një hibrid i fuqishëm: egoja e një burri të bllokuar në trupin e një gruaje. - Carrie Bradshaw
 12. Gjëja më e rëndësishme në jetë është familja. Ka ditë që i doni dhe të tjerët nuk i doni, por në fund të fundit, ata janë njerëzit te të cilët shkoni gjithmonë. - Carrie Bradshaw
 13. Të dua, por më shumë e dua veten time. -Samantha Jones
 14. Zemër, nuk mund të dëgjosh çdo zë të ndyrë që të vjen në mendje. Do çmendesh. -Samantha Jones
 15. Më dëgjoni, njeriu i përsosur është një iluzion. Filloni të jetoni jetën tuaj. -Samantha Jones
 16. Unë nuk jam lloji i gruas që rri në shtëpi tërë ditën duke pritur një burrë. -Samantha Jones
 17. Dua të shijoj suksesin tim, të mos kërkoj falje për të. -Miranda Hobbes
 18. Orgazmat nuk dërgojnë karta romantike ose nuk mbajnë dorën gjatë një filmi të trishtuar. Charlotte York seri seksi në New York
 19. Ndoshta mund të jemi shokë shpirti me njëri-tjetrin. Dhe atëherë le të jenë burrat thjesht ata djem të shkëlqyeshëm për t'u argëtuar. Charlotte York
 20. Ju mund të dini gjithçka për një person nga miqtë e tij. -Miranda Hobbes
 21. Seksi është se si përpiqem të shihem pas asaj që fitoj me personalitetin tim. -Miranda Hobbes
 22. Marrëdhëniet nuk janë për të luajtur lojëra. Ato janë për një komunikim të pjekur dhe të sinqertë. -Miranda Hobbes
 23. Foshnjë ti duhet ta lësh Nëse do të më interesonte ajo që çdo kurvë në New York thoshte për mua, nuk do të largohesha kurrë nga shtëpia ime. -Samantha Jones
 24. Unë jam e ëmbël, romantike dhe tradicionale. Gjithashtu pak prim dhe naiv, dhe unë nuk do të pranoj më pak se një pamje të jetës së përsosur.
 25. Seksi është diçka e veçantë, supozohet të ndodhë midis dy personave që e duan njëri-tjetrin. -Charlotte York
 26. Unë mendoj se ka një person perfekt atje që të kompleton. -Charlotte York
 27. Miqësia është përgjegjësia e marrëdhënieve. Nëse ata nuk duan një marrëdhënie me mua, ata nuk kanë miqësinë time.- Charlotte York
 28. Duhen dy herë më shumë sesa keni dalë në shoqëri me një person për t’i harruar. - Charlotte York
 29. Burri mund të ketë zbuluar zjarrin, por gruaja ishte ajo që zbuloi se si të luante me të. -Carrie Bradshaw
 30. Shfaqja shumë shpejt nga vetja: Isha një person i ri emocional.-Carrie Bradshaw
 31. Vezët janë për burrat ato çanta për gratë: vetëm një çantë e vogël pa të cilën ndihemi lakuriq në publik. -Carrie Bradshaw
 32. Shoku i shpirtit: Dy fjalë të vogla dhe një koncept i madh, shpresa se dikush, diku, mban çelësin e zemrës suaj.-Carrie Bradshaw
 33. Unë kam vetëvlerësim të ulët, por e shpreh atë në një mënyrë të shëndetshme ... duke ngrënë Oreo.-Carrie Bradshaw
 34. Burrat tepër të pashëm nuk janë të mirë në shtrat, sepse nuk duhet të jenë kurrë. -Carrie Bradshaw seri seksi në New York
 35. Kur burrat kryejnë ndonjë arritje konsiderohet romantik. Kur gratë e bëjnë atë, është e dëshpëruar ose psikotike. -Carrie Bradshaw
 36. Marrëdhënia më emocionuese, kuptimplote dhe sfiduese nga të gjitha është ajo që keni me veten tuaj. Dhe nëse gjeni dikë që ju do ashtu siç e doni veten, mirëpo, kjo është me të vërtetë përrallore. -Carrie Bradshaw
 37. Para beqarit do të thoshte që askush nuk të donte, tani do të thotë që je e bukur, seksi dhe se po humb kohën duke vendosur se si dëshiron të jetë jeta jote dhe me kë dëshiron ta ndash atë. -Carrie Bradshaw

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.