47 Fraza Story Story që do të dashuroni

personazhe të historisë së lodrave

Nëse i keni parë filmat e Story Story (të katër pjesët atje), ka më shumë gjasa që të keni rënë në dashuri me secilin prej tyre. Të gjithë kanë një komplot të mrekullueshëm dhe gjithashtu i mësojnë vlera të mëdha më të voglës së shtëpisë. Ata janë filma të animuar që jo vetëm fëmijët i pëlqejnë, por gjithashtu që një pjesë e madhe e audiencës së rritur gjithashtu i shijon ato.

Filmi u prodhua në 1995 dhe tregon historinë e lodrave të Andit, të cilatAta vijnë në jetë kur fëmija nuk është i pranishëm. Kukulla e preferuar e Andit është Woody, një kauboj. Por të voglit i jepet një Buzz Lightyear për ditëlindjen e tij dhe atëherë fillon e gjithë historia, të cilën duhet ta zbuloni!

Kuotat e Historisë së Lodrave

Sot ne duam t'ju tregojmë frazat më të mira të Historisë së Lodrave, sepse nëse deri më tani nuk keni parë filma, çfarë prisni? Frazat që ne do t'ju tregojmë këtu janë një përzierje e të gjithë filmave, por posa të shihni të parën, nuk do të jeni në gjendje të ndaleni dhe do të dëshironi të zbuloni edhe ato të mëposhtmet. Ishte filmi i parë i animuar në kompjuter i Pixar Studios dhe u drejtua nga John Lasseter.

 1. Duket se nuk ka asnjë shenjë të jetës inteligjente askund. - Buzz Lightyear
 2. Woody: "Buzz, ti po fluturon!" Buzz Lightyear: "Kjo nuk po fluturon, po bie në stil"
 3. Mos u shqetëso Woody, për disa orë do të jesh ulur pranë një zjarri kampi duke pjekur me qëllim të keq dashakeqësin. - Buzz Lightyearpersonazhe nga afër
 4. Ju nuk jeni Buzz Lightyear i vërtetë! Ju jeni thjesht një kukull! Ju jeni thjesht lodër e një fëmije! - Woody
 5. Po sikur Andi të fillonte të luante me mua, Woody? Do më hedhësh edhe mua nga dritarja, hë? - Z. Patate
 6. Dikush do të luajë me mua! - Rex
 7. Woody rrezikoi jetën e tij për të më shpëtuar, ai nuk mund të më konsideronte shokun e tij nëse nuk bëja të njëjtën gjë për të. Kush eshte me mua - Buzz Lightyear
 8. Më vjen keq Komisioner, sepse kam një grua. - Z. Patate
 9. Ndihem i freskët, i shëndetshëm. Awshtë e tmerrshme! - Z. Patate
 10. Për çfarë, Woody? Shikoni fëmijët pas një gote dhe mos i lini të të duan përsëri? Çfarë jete ... - Buzz Lightyear
 11. Një vit dritë Buzz? Nuk mund të jetë! - Sid
 12. Oh jo, kemi një pacient të sëmurë! Infermierja përgatit sallën e operacionit Shpejt! Pacienti është. të përgatitur - Sid
 13. Mendoj se ke hequr diçka, horr. - Xhesi
 14. Termi që po kërkoj, nuk do ta them, sepse ka lodra parashkollore. - Woody
 15. Tre vjet ose më shumë ... thotë kutia ime ... tre vjet ose më shumë ... Unë nuk jam për një foshnjë që të lëshohet. - Z. Patate
 16. Ju jeni ndihmësi im i preferuar! - Woody
 17. Nuk më pëlqejnë ballafaqimet! - Rex
 18. Fjalën që po kërkoj nuk mund ta përdor sepse ka lodra të kopshtit të pranishëm. - Woody kopertina historie lodrash
 19. Ju na keni shpëtuar. Ne jemi mirënjohës !. - Të huajt
 20. A pret vërtet që Andi të të çojë në kolegj apo në muajin e tij të mjaltit? Andi po rritet dhe nuk mund të bësh asgjë për këtë. Decisionshtë vendimi yt Woody. Ju mund të ktheheni, ose të qëndroni me ne dhe të zgjasni përgjithmonë. Ju do të adhuroheni nga fëmijët për breza të tërë. - Përgjegjës
 21. Woody ka qenë shoku im për aq kohë sa më kujtohet. Ai është trim, siç duhet të jetë çdo kauboj. Gjithashtu i sjellshëm dhe i zgjuar. Por ajo që e bën Woody-un të veçantë është se ai kurrë nuk heq dorë nga unë. Ai do të jetë këtu, pavarësisht se çfarë ndodh. - Andi
 22. Buzz Lightyear: "Jam i lumtur që kapëm trenin!" Woody: "Tani duhet të kapim disa kriminelë." Buzz Lightyear: "Deri në pafundësi, dhe përtej!"
 23. Prisni një minutë, unë vetëm ndeza një raketë. Raketat shpërthejnë! –Druajtur
 24. Unë mund të mos jem një qen i zgjuar, por e di se çfarë është të bësh dikë që të përplaset. –Slinky
 25. Ju jeni një burrë i vogël i trishtuar dhe i çuditshëm dhe më vjen keq për ju ”–Buzz Lightyear.
 26. Ne lodrat mund të shohim gjithçka! - Woody
 27. Buzz Lightyear # 2: “A jeni i çmendur? Mund të më kishe vrarë, roje hapësinore. Kjo do të thotë, tradhtar ". Buzz Lightyear: "Nuk kam kohë për këtë".
 28. Ne duhet të shkojmë në shtëpi. Andi arrin nesër ”. –Jessie
 29. Ky është Rex. Dinosauri më i lig dhe më i tmerrshëm që ka jetuar ndonjëherë. –Andi
 30. Xhesi: "Buzz! Ne jemi miqtë tuaj!" Buzz Lightyear: “Mbani gënjeshtrat tuaja, grua joshëse. Perandori juaj është mposhtur dhe unë jam i imunizuar ndaj sharmit tuaj tërheqës "
 31. Perandori Zurg: “Hiqni dorë nga Buzz Lightyear. Une fitova!". Buzz Lightyear: “Unë kurrë nuk do të dorëzohem. Ti e vrave babanë tim! " Perandori Zurg: "Jo Buzz, unë jam babai yt". Buzz Lightyear: "Nooooooo!"
 32. Slinky: "Ne tashmë kemi kaluar nëpër këtë sallë". Z. Potato Head: “Jo, ne nuk kemi kaluar nëpër këtë korridor. Pinkshtë rozë ”. Slinky: "Shih, ne kemi humbur".
 33. Proshutë: “Po në lidhje me një sanduiç me proshutë? Me patate dhe një hotdog? "Rex:" Po me mua? " Proshutë: "Ju mund të jeni lodra që shoqëron ushqimin".
 34. Misioni ynë me Andy është Woody i plotë. –Buzz Lightyear
 35. Ky është korridori i Buzz Lightyear. Në 1995, shitësit me shikim të ulët nuk porositën kukulla të mjaftueshme për të përmbushur kërkesën ". -Barbie film me histori lodrash
 36. Unë jam Barbie Barbie. Ju lutemi mbani krahët në makinë gjatë gjithë kohës dhe mos bëni fotografi. Faleminderit. –Udhëzues Barbie
 37. Buzz: “Unë thjesht doja që ti ta dish. Edhe nëse jeni përpjekur të më vrisni, hakmarrja nuk është diçka që ne promovojmë në planetin tonë ". Woody: "Oh mirë, është mirë". Buzz: "Por ne nuk jemi në planetin tim, apo jo?"
 38. Buzz Lightyear: "Sherif, kjo nuk është koha për panik". Woody: "Kjo është koha e përkryer për panik!"
 39. Kë po thërret kështu? Unë kam më shumë se 30 pajisje dhe kërkoj respekt. –Zoti Patate
 40. Shikoni, në atë shtëpi ka një fëmijë që mendon se jeni më i miri, dhe jo sepse jeni një kujdestar yjor, mik, kjo është sepse ju jeni një lodër. - Woody
 41. Në pafundësi dhe më gjerë! - Buzz Lightyear
 42. Po një kauboj pa kapelën e tij? - Buzz Lightyear
 43. Rrëmbimi i Woody është i paligjshëm. - Rex
 44. Sa kushton transportimi i gjashtë paketave në Japoni? Çfarë? Jen mirë? Dollarë? Oh! Ata përfitojnë nga njerëzit me nxitim, e dini? Oh po, më mirë jo më, jo më, jo më, do ta bëj, do ta bëj, në rregull, tani. - Për tek
 45. Unë të kam dashur, Lotso. Ai ju dha dashurinë që një fëmijë mund t’i dhurojë një lodre. - Woody
 46. Blog i Buzz Lightyear. - Buzz Lightyear
 47. Nuk është lazer! Ashtë pak dritë që vezullon! - Woody

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.