Fraza për ata që duan të udhëtojnë

Fraza që do t'ju shtyjnë të paketoni valixhen dhe të udhëtoni më shumë

Kur udhëtoni pak, duke bërë kështu mund të ndiheni të pasigurt dhe madje të keni frikë sepse shqetësimi se gjithçka do të shkojë mirë nuk ju lejon të jeni aspak mirë. Kur në vend të kësaj, ju udhëtoni shumë, kjo frikë zhduket dhe thjesht doni të vazhdoni të shijoni secilën përvojë. Ne do t'ju flasim për frazat për ata që duan të udhëtojnë.

Megjithëse duhet gjithashtu t'ju paralajmërojmë, cilat janë fraza që do t'ju ndihmojnë të kuptoni rëndësinë e udhëtimeve në jetë. Udhëtoni dhe shihni vende të reja. Pse ate, ju ndihmon të kuptoni se sa e rëndësishme është për rritjen tuaj personale.

Shihni vende të reja, larg dhe afër

Njohja e tokave të reja, njerëzve të rinj, popullsive të reja ... e gjithë kjo ju lejon të shijoni jetën në të gjithë shkëlqimin e saj. Dhe nuk duhet të kaloni gjysmën e botës për të udhëtuar. Ju gjithashtu mund ta bëni atë në vendet e afërta, qoshet që nuk i keni ditur dhe mbi të gjitha ato i keni afër vetes.

Këto fraza do t'ju ndihmojnë të ndryshoni perspektivën tuaj për udhëtimet

Sepse ka raste kur mendojmë se të udhëtosh do të thotë të kapësh një aeroplan dhe të shkosh larg për të parë monumente të famshëm që të gjithë i shohin ... Kur harrojmë se udhëtimi është gjithashtu më mirë të dish se çfarë është afër, të shijosh ato mrekulli që Ne nuk e kuptojmë se kemi një hap, për shkak të stresit të përditshëm.

Sigurisht, njohja e vendeve të largëta është gjithashtu një mundësi e mrekullueshme që do t'ju lejojë të shijoni jetën dhe gjithçka që ajo ofron. Të dy vendet e largëta dhe afër, thjesht duhet të mendoni për një vend dhe të vendosni ta vizitoni.

Gjatë vizitës suaj, mos hezitoni të njihni njerëzit e saj, gastronominë e saj, qoshet më të njohura dhe unike ... të gjitha janë mundësi të mira. Mos harroni se siguria juaj është e rëndësishme dhe se nuk duhet ta humbisni atë në çdo vizitë që bëni.

Fraza që nëse ju pëlqen të udhëtoni do t'ju pëlqejnë

Për këtë arsye, më poshtë, ne do të tregojmë disa fraza që do t'ju pëlqejnë, ato ato do t'ju bëjnë të ndiheni mirë nëse doni të udhëtoni sikur të duhet ndonjë frymëzim për ta bërë atë. Mos hezitoni të shkruani frazat që ju pëlqejnë më shumë ose që tërheqin më shumë vëmendjen tuaj. Në këtë mënyrë, Kurdoherë që dëshironi të udhëtoni ose të ndjeni dyshime për ta bërë atë, mund t'i lexoni.

Dhe nëse ajo që ju pëlqen është të udhëtoni dhe nuk ka asgjë në botë që ju ndalon, atëherë lexojini edhe ata sepse në këtë mënyrë do të ndjeni se nuk ka botë të mjaftueshme për ju, sepse do të dëshironi të vizitoni gjithçka!

Frazat mund t'ju ndihmojnë të udhëtoni më mirë

Mos humb detaje ...

 1. "Udhëtimi është një ushtrim me pasoja fatale për paragjykimin, intolerancën dhe mendjen ngushtë." - Mark Twain
 2. "Sapo të kafshoheni nga një problem i udhëtimit, nuk ka asnjë antidot të njohur dhe unë e di se do të infektohesha për fat të mirë deri në fund të ditëve të mia." - Michael Palin
 3. "Të gjitha udhëtimet kanë destinacione të fshehta për të cilat udhëtari nuk di asgjë." - Martin Buber
 4. "Fati ynë nuk është kurrë një vend, por një mënyrë e re për të parë gjërat". - Henry Miller
 5. “Njëzet vjet nga tani do të zhgënjeheni më shumë në gjërat që nuk i keni bërë sesa në gjërat që keni bërë. Kështu që zgjidhni ankorimet dhe lundroni larg nga portet e njohura. Përfitoni nga erërat e tregtisë në velat tuaja. Eksploroni Tingëllon. Zbuloni ". - Mark Twain
 6. “Udhëtimet janë brutale. Kjo ju detyron të keni besim tek të huajt dhe të harroni gjithçka të njohur dhe të rehatshme për miqtë dhe shtëpinë tuaj. Ju jeni jashtë ekuilibrit gjatë gjithë kohës. Asgjë nuk është e juaja, përveç asaj më thelbësore: ajri, orët e pushimit, ëndrrat, deti, qielli; të gjitha ato gjëra që priren drejt së përjetshmes ose drejt asaj që ne imagjinojmë si të tillë ”. - Cesare Pavese
 7. “Në rastin tim, unë nuk udhëtoj për të shkuar në një vend të caktuar, por për të shkuar. Unë udhëtoj për kënaqësinë e udhëtimit. Pyetja është të lëvizësh ”. - Robert Louis Stevenson
 8. “Jeta është ajo që ne krijojmë prej saj. Udhëtimet janë udhëtarët. Ajo që shohim nuk është ajo që shohim, por ajo që jemi ”. - Fernando Pessoa
 9. "Të gjitha udhëtimet kanë destinacione të fshehta për të cilat udhëtari nuk di asgjë." - Martin Buber
 10. "Ajo gjithmonë duket e pamundur derisa është bërë." - Nelson Mandela
 11. "Njerëzit udhëtojnë në destinacione të largëta për të vëzhguar, të magjepsur, llojin e njerëzve që ata injorojnë kur janë në shtëpi." - Dagobert D. Runes
 12. "Kam arritur në përfundimin se mënyra më e sigurt për të zbuluar nëse disa njerëz të pëlqejnë ose i urrejnë ata është të udhëtosh me ta" - Mark Twain
 13. “Pasi të keni udhëtuar, udhëtimi nuk mbaron kurrë, por rikrijohet pa pushim nga vitrinat me kujtime. Mendja nuk mund të shkëputet kurrë nga udhëtimi. - Pat Conroy
 14. "Ne udhëtojmë, disa përgjithmonë, në kërkim të shteteve të tjera, jetëve të tjera, shpirtrave të tjerë". - Anais Nin
 15. “Nuk ka toka të çuditshme. Kush udhëton është i huaji i vetëm ”. - Robert Louis Stevenson
 16. “Udhëtimi mund të mos jetë i mjaftueshëm për të parandaluar intolerancën, por nëse mund të na tregoni se të gjithë njerëzit qajnë, qeshin, hanë, shqetësohen dhe vdesin, atëherë mund të prezantoni idenë që nëse përpiqemi të kuptojmë njëri-tjetrin, madje mund të bëjmë miq ” - Maya Angelou
 17. "Ju mund të bëni gjithçka, por nuk mund të bëni gjithçka". - David Allen
 18. “Nëse mendoni se aventura është e rrezikshme, provoni rutinën. Deadshtë vdekjeprurëse. ”.- Pablo Coelho
 19. "Udhëtimi shërben për të rregulluar imagjinatën me realitetin dhe për të parë gjërat siç janë në vend që të mendosh se si do të jenë." - Samuel Johnson
 20. “Udhëtarit të vërtetë i duket mërzia më tepër e këndshme sesa e bezdisshme. Isshtë simboli i lirisë së tyre - lirisë së tyre të tepruar. Ai e pranon mërzinë e tij, kur bëhet fjalë, jo si një parim i thjeshtë filozofik, por pothuajse me kënaqësi ”. - Aldous Huxley
 21. "Askush nuk e kupton sa e bukur është të udhëtosh derisa të vijnë në shtëpi dhe të pushojnë në jastëkun e tyre të njohur të vjetër." - Lin Yutang
 22. "Një udhëtar i mirë nuk ka plane fikse dhe as qëllimin për të arritur" - Lao Tzu
 23. “Të gjitha udhëtimet kanë përparësitë e tyre. Nëse udhëtari viziton vendet që janë në kushte më të mira, ai mund të mësojë si të përmirësojë vendet e tij. Dhe nëse fati e çon në vende më të këqija, mbase ai do të mësojë të shijojë atë që ka në shtëpi ". - Samuel Johnson
 24. “Udhëtimi, gjumi, dashuria janë tre ftesa për të njëjtën gjë. Tri mënyra për të shkuar në vende që nuk i kuptojmë gjithmonë ”. - Angeles Mastretta
 25. “Ne jetojmë në një botë të mrekullueshme që është plot bukuri, sharm dhe aventura. Nuk ka asnjë kufizim për aventurat që mund të kemi për sa kohë që i kërkojmë me sytë hapur ”. - Jawaharial Nehru

Frazat e udhëtimit janë ideale për të motivuar veten

Me siguri guxoni të udhëtoni edhe pak!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.