35 fraza zie për të ofruar ngushëllime

Ngushëllo të tjerët me ngushëllime

Humbja e një të dashur është gjithmonë një moment tragjedie dhe dhimbjeje të thellë. Difficultshtë e vështirë të përballosh dhe procesi i pikëllimit mund të jetë i ndryshëm për secilin prej nesh. Ndjenjat janë shumë intensive dhe janë vërtet të vështira për tu trajtuar. Prandaj, nëse ju duhet të jepni ngushëllime dikujt afër jush, këto fraza zie për të dhënë ngushëllime do t'ju ndihmojnë, sepse ata janë plot mirëkuptim dhe afërsi me atë person që ka aq shumë nevojë për inkurajim në këto kohë të vështira.

Shtë e vërtetë se gjetja e fjalëve të duhura nuk është gjithmonë e lehtë, kjo është arsyeja pse ne duam t’jua lehtësojmë ... kështu që në atë situatë ku ka kaq shumë ndjenja mund të jeni edhe të ndjeshëm edhe të sjellshëm në të njëjtën kohë. Edhe nëse është një pije e hidhur, është e nevojshme ta bëni atë ... dhe ju duhet të mendoni me kujdes për fjalët në mënyrë që ato të jenë të sakta dhe se në këtë mënyrë mund të jepni ngushëllime nga zemra.

Fraza për të ofruar ngushëllime në momentet e zisë

Në një moment të jetës suaj do të duhet të shprehni ngushëllime për dikë, sepse jeta është e tillë ... disa mbërrijnë dhe të tjerët largohen përgjithmonë. Prandaj, duhet të mendoni se si mund t'i ngushëlloni ata njerëz që kanë shumë nevojë për ju. Ata do të kenë nevojë për ngrohtësinë tuaj dhe mbështetjen tuaj dhe një frazë e thënë mirë nga zemra do të jetë ajo që ju afron me ta.

Fraza për të ofruar ngushëllime gjatë procesit të pikëllimit

Nëse është e nevojshme, mbani shënim këto fraza, printojini ato ose shkruajini në një fletore për t’i pasur në dorë kur ju nevojiten. Kjo mënyrë, Ju gjithmonë do të keni frazat për të zgjedhur në varësi të rrethanës në të cilën jetoni.

 • Ngushëllimet e mia ju sjellin ngushëllim dhe lutjet e mia mund të lehtësojnë dhimbjen tuaj për këtë humbje.
 • Fjalët janë të vështira për t'u ngushëlluar ndonjëherë, por shpresoj se e imja mund t'ju përcjellë se sa keq më vjen për humbjen tuaj.
 • Mik, nuk kam fjalë për këtë moment, vetëm kujtimet më të mira të (emrit të të ndjerit) në mendjen dhe zemrën time. Ju dua shumë dhe ju shpreh ngushëllimet e mia.
 • Në këto momente të vështira që po peshoni, mbani mend se keni mbështetjen e të gjithë familjes tuaj.
 • As retë në qiell dhe as rrezet e diellit nuk janë aq të bukura sa kujtesa juaj.
 • Më vjen shumë keq për humbjen tuaj, nëse keni nevojë për ndonjë gjë, mos hezitoni të më pyesni.
 • Unë jam në dispozicion të familjes suaj; sot dhe gjithmonë.
 • Unë gjithmonë do të jem këtu kur të kesh nevojë për mua. Shpirti i tij u preft ne paqe.
 • Ju uroj shërim dhe paqe. Ngushëllimet e mia.
 • Ata që duam nuk vdesin kurrë, ata thjesht na dalin përpara.
 • Kur ka dashuri, vdekja nuk mund të ndajë krejtësisht dy njerëz dhe kushdo që largohet vazhdon të jetojë në kujtesën e kujtdo që mbetet.
 • Nëna jonë është qenia më e vlefshme në të gjithë faqen e Tokës. Askush dhe asgjë nuk mund të mbushë zbrazëtinë e krijuar nga largimi i tij.
 • Ju nuk keni humbur askënd, ai që vdiq sapo na doli përpara, sepse atje po shkojmë të gjithë. Më i miri prej tij është ende në zemrën tuaj.
 • E di që është e vështirë të besohet se ai nuk është më me ne, por mbani mend se ajo që mbajmë gjallë në zemrat tona dhe në kujtimet tona nuk do të vdesë kurrë.
 • Zemra ime është me ty në kohë humbjesh.
 • Më thyhet zemra të të shoh kështu; Unë do të jem pranë jush në çdo kohë kur të keni nevojë për mua.

Fraza ngushëlluese për të ofruar ngushëllime

 • Lërini kujtimet tuaja të vërshojnë në mendjen tuaj, të sjellin ngrohtësi në zemrën tuaj dhe t'ju udhëheqin përpara.
 • Pasi lotët të jenë tharë dhe lamtumirët janë thënë, ne duhet të mbajmë kujtimet e lumtura që kemi ndarë me të dashurit tanë që tashmë janë larguar. Kjo është ajo që i mban ata gjallë në mendjet dhe zemrat tona. Ngushëllimet e mia.
 • Mund të na ketë ikur nga sytë, por kurrë nga zemrat tona.
 • Kur humbasim një të dashur këtu në tokë, fitojmë një engjëll në qiell që na mbikëqyr. Të ngushëllojë të dish se tani ke një engjëll që kujdeset për ty.
 • Ditë për ditë mendoj për ty, në çdo moment të jetës sime, kujtimi yt është në mua.
 • Në këtë moment të dhimbshëm dhe të vështirë ju dërgoj ngushëllimet e mia të sinqerta për këtë humbje, ju dërgoj gjithashtu dashurinë time dhe ndaj fuqinë time me ju për t'ju ndihmuar të kapërceni një ekstazë kaq të vështirë.
 • Nuk guxoj të them se e kuptoj dhimbjen tuaj. Por do të doja të isha pranë jush për t'ju ofruar ngushëllimin dhe dashurinë time.
 • Kush kaloi nëpër jetën tonë dhe la dritën, do të shkëlqejë në shpirtin tonë për gjithë përjetësinë.
 • Merr ngushëllimet e mia më të thella për humbjen tënde, mik. Këtu do të më kesh çfarëdo që të ndodhë.
 • Deri vonë nuk e dija që i afërmi juaj vdiq. Ndërsa e di që fjalët e thjeshta nuk mund t'ju ngushëllojnë, dua t'ju njoftoj se jam këtu për ju, nëse keni nevojë për ndonjë gjë. Unë do të jem në kontakt me ju.
 • Unë nuk e di se si mund t'ju ndihmoj të shëroni dhimbjen tuaj, por do të doja ta dija. Kam nevojë që ju të dini se jeni në lutjet e mia dhe se ju uroj mirë.
 • Nuk mund ta imagjinoj si mund të ndiheni tani, por unë po ju telefonoj për t'ju bërë të ditur se jam larg nga një telefonatë për gjithçka që ju nevojitet. Ngushëllimet e mia më të thella.

Frazat më të mira për të ofruar ngushëllime

 • Ka mungesa që janë shumë të vështira për tu mbushur, por ju e dini që keni mbështetjen time të plotë për të kapërcyer këtë moment të vështirë.
 • Ne kemi ndarë shumë momente të jetës dhe, në këto ditë të vështira, dua që ju të dini se unë ndaj ndjenjat tuaja dhe do të jem pranë nëse keni nevojë për mua.
 • Dhimbja ime është aq e madhe sa zbrazëtia që lë humbja e tij. Unë ndaj ndjenjën tuaj.
 • Pavarësisht se keni humbur anëtarin tuaj të familjes fizikisht, ata gjithmonë do t'ju shoqërojnë gjatë gjithë jetës tuaj. Më vjen shumë keq për humbjen tuaj dhe ju shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta.
 • Ndërsa ata ishin së bashku ata gjithmonë kishin momente të bukura dhe megjithëse sot jeni të trishtuar për pushimin e saj të përjetshëm, gjithmonë duhet ta mbani mend atë si personin e lumtur që ishte. Ju jap ngushëllimet e mia.
 • Askush nuk zëvendësohet kur dashuria është kaq e madhe. Qani largimin e tij, por rimëkëmbeni për nder të tij dhe vazhdoni me shpirtin dhe gëzimin që ju karakterizon dhe që i ka pëlqyer gjithmonë. Zoti do të të ndihmojë.
 • Nuk do të jem në gjendje ta harroj praninë e tij, do të mësoj vetëm të jetoj me kujtesën e tij.

Nëse keni nevojë për fraza për t'i thënë lamtumirë atij personi të veçantë, klikoni këtu:

Artikulli i lidhur:
+45 fraza lamtumire për ta bërë më të lehtë shkarkimin e atij personi special


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.