Frazat më të mira të shkurtra motivuese

frazë motivuese

Çdokush do të ketë nevojë për fraza motivuese në periudha të caktuara të jetës së tij. për t'ju ndihmuar të ecni përpara. Motivimi i ndihmon njerëzit të ngrihen, ta duan veten ose të kujdesen për veten në momente të caktuara dyshimi dhe trishtimi. Frazat motivuese mund të jenë të shumë llojeve dhe llojeve dhe kanë për qëllim që t'i bëjnë njerëzit të reflektojnë dhe të mendojnë në mënyrë që ta shohin jetën nga një këndvështrim shumë më pozitiv dhe optimist.

Në artikullin e mëposhtëm do t'ju tregojmë një sërë frazash të shkurtra motivuese që ju lejojnë ta shihni jetën nga një këndvështrim tjetër dhe t'ju ndihmojë të jeni të lumtur.

Frazat më të mira të shkurtra motivuese

Fraza më e mirë motivuese për ju është ajo që do të përfaqësojë mënyra ose mënyra se si e shihni botën. Mos humbisni asnjë detaj të të gjitha këtyre frazave të shkurtra motivuese që ju lejojnë të ecni përpara dhe të përballeni me problemet në mënyrën më të mirë të mundshme:

 • Mos u ndal derisa të ndihesh krenar.
 • Sa më të forta sprovat tuaja, aq më të mëdha janë fitoret tuaja.
 • Unë dua, mundem dhe e meritoj.
 • Bëhuni "shtesa" në të jashtëzakonshme.
 • Ju mjafton ashtu siç jeni.
 • Pas çdo gruaje ka një histori që e bën atë një luftëtare.
 • Mos e dyshoni për asnjë moment; ju jeni të fortë dhe të veçantë.
 • "Ju jetoni vetëm një herë, por nëse e bëni siç duhet, mjafton një." Mae West
 • "Një grua duhet të jetë dy gjëra: kush të dojë dhe çfarë të dojë." Coco Chanel.
 • "Gruaja që nuk kërkon miratimin e askujt është personi më i frikshëm në planet." Mohadesa Najumi
 • Të fitosh është e vështirë, por asnjëherë e pamundur.
 • "Askush nuk mund t'ju bëjë të ndiheni inferior pa pëlqimin tuaj." Eleanor Roosevelt
 • Bëhu heroina e jetës tënde, jo viktima.
 • Ju jeni të pabesueshëm, të fuqishëm dhe të mrekullueshëm, lërini të tjerët të shohin gjithë vlerën tuaj.
 • “Të duash të jesh dikush tjetër është të shpërdorosh personin që je”. Marilyn Monroe.
 • "Kur humbisni, mos e humbni mësimin." Dalai Lamac
 • “Ëndërro sikur do të jetosh përgjithmonë, jeto sikur do të vdisje sot.” James Dean
 • "Bëhu i sjellshëm, sepse kushdo që takon po bën një betejë të madhe." Platoni
 • "Bëhu vetvetja. Të gjithë të tjerët tashmë janë marrë.” Oscar Wilde
 • Mos u ndal derisa të ndihesh krenar.
 • Sa më të forta sprovat tuaja, aq më të mëdha janë fitoret tuaja.
 • Unë dua, mundem dhe e meritoj.
 • Bëhuni "shtesa" në të jashtëzakonshme.
 • Ju mjafton ashtu siç jeni.
 • "Koha juaj është e kufizuar, prandaj mos e humbni atë në jetët e njerëzve të tjerë." Steve Jobs
 • Lumturia nuk është në atë që keni, por në qëndrimin tuaj.
 • "Asnjëherë nuk është vonë për të qenë ai që mund të kishit qenë." Xhorxh Eliot
 • “Nuk duhet të jesh i madh për të filluar. Por ju duhet të filloni të jeni të shkëlqyer. Zig Ziglar
 • "Nëse keni rënë dje, ngrihuni sot." H. G. Wells

fraza të shkurtra

 • "Ju keni fuqinë për të krijuar jetën e ëndrrave tuaja"
 • "Cfare nuk te vret te ben te forte." Friedrich Nietzsche
 • “Pyetja nuk është se kush do të më lejojë ta bëj, por kush do të jetë në gjendje të më ndalojë.” Ayn Rand
 • "Dy luftëtarët më të fuqishëm janë durimi dhe koha."
 • "Nuk ka të bëjë nëse ata do t'ju rrëzojnë, por nëse do të ngriheni kur ata ta bëjnë këtë." Vince Lombardi
 • "Askush nuk mund t'ju bëjë të ndiheni inferior pa pëlqimin tuaj." Eleanor Roosevelt
 • "Sa e mrekullueshme është që askush nuk duhet të presë qoftë edhe një sekondë për të filluar të përmirësojë botën." Ana Frank
 • "Qëndrimi juaj, jo aftësia juaj, do të përcaktojë lartësinë tuaj." Zig Ziglar
 • Edhe nëse ka gurë në rrugë, unë do të vazhdoj të ec përpara.
 • Askush nuk tha se jeta ishte e lehtë.
 • Kur ndalon së ëndërruari, ndalon së jetuari.
 • Ndonjëherë jeta nuk është çështje aftësish, por qëndrimi.
 • “Pesimisti sheh vështirësi në çdo rast. Optimisti sheh mundësi në çdo vështirësi. Winston Churchill
 • "Shumë mendojnë për ndryshimin e botës, por pothuajse askush nuk mendon të ndryshojë veten." Leo Tolstoi
 • "Pavarësisht se çfarë ju thonë njerëzit, fjalët dhe idetë mund ta ndryshojnë botën." Robin Williams
 • Grua, trupi të bën seksi, fytyra të bën të bukur, buzëqeshja jote të bën të bukur. Por mendimi yt të bën krejtësisht të bukur.
 • Asgjë nuk na përket përveç kujtimeve.
 • Njohja e të tjerëve është mençuri; njohja e vetvetes është ndriçim.
 • Pyetja nuk është se kush do të më lejojë të bëj gjëra, por kush do të më ndalojë.
 • Jeta do t'ju japë gjithçka që mendoni se meritoni.

fraza për të motivuar

 • Jeni aq të mrekullueshëm sa e lejoni veten.
 • Ju jepni atë që jeni, jo atë që merrni.
 • Fati për të pasur sukses në jetë quhet: "të besosh në veten tënde".
 • "Të jesh një humbës i mirë është të mësosh se si të fitosh." Karl Sandburg
 • E vetmja gjë e pamundur është ajo që nuk e provon.
 • Duke filluar nga sot, do të kujdesem për veten ashtu siç e kam merituar gjithmonë.
 • Të dëshirosh të jesh dikush tjetër po harxhon humbjen e personit që je.
 • Mendimi im është po aq i rëndësishëm sa ai i të gjithëve.
 • Kush shikon jashtë, ëndërron: kush shikon brenda, zgjohet.
 • Rënia lejohet, ngritja është e detyrueshme. Unë jam muza ime, vepra ime e artit.
 • "Bëhu gjithmonë versioni më i mirë i vetes dhe versioni i dytë më i mirë i të gjithë të tjerëve." Judy Garland
 • Më shumë thelb dhe më pak pamje.
 • Të injorosh do të thotë të përgjigjesh me inteligjencë.
 • Ajo është e veshur me forcë dhe dinjitet.
 • Emocionet tuaja janë të vlefshme.
 • "Bëni çdo ditë kryeveprën tuaj." John Wooden
 • Grua, trupi të bën seksi, fytyra të bën të bukur, buzëqeshja jote të bën të bukur. Por mendimi yt të bën krejtësisht të bukur.
 • Asgjë nuk na përket përveç kujtimeve.
 • Njohja e të tjerëve është mençuri; njohja e vetvetes është ndriçim.
 • Pyetja nuk është se kush do të më lejojë të bëj gjëra, por kush do të më ndalojë.
 • Jeta do t'ju japë gjithçka që mendoni se meritoni.
 • "Pengesat janë ato gjëra të frikshme që shihni kur i hiqni sytë nga qëllimi juaj." Henri Ford
 • "Dituria është fuqi." Francis Bacon
 • Jepi secilës ditë shansin të jesh dita më e mirë e jetës tënde.
 • Do të ndodhë, sepse ju do ta realizoni.
 • "Gjithçka që mund të imagjinoni është e vërtetë." Pablo Pikaso
 • “Ne mund të pësojmë shumë disfata, por nuk duhet të mposhtim”. Maya Angelou

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.