45 fraza motivuese sportive

Motivimi me fraza për të bërë sport

Të luash sporte nuk është një detyrë e lehtë pasi është një përpjekje e ndërgjegjshme që duhet të bëjmë për të marrë rezultate të mira. Kur filloni të luani sporte, bëni me qëllime shumë të qarta, por arritja e tyre nuk është një shtrat me trëndafila. Me arritjen e këtyre qëllimeve, ato të bëjnë të duash të vazhdosh ... ta bësh atë, Këto fraza motivuese sportive mund të jenë shumë të dobishme.

Nëse merreni me sporte do ta dini se kjo ju sjell përfitime të mëdha fizike dhe mendore. Frazat që ne do t'ju ofrojmë më poshtë janë thënë nga atletë të mëdhenj të të gjitha kohërave. Këto takime do t'ju ndihmojnë të përmirësoni përqendrimin, punën në grup dhe gjithashtu individualisht dhe mbi të gjitha, vlera juaj personale.

Të bësh sport rregullisht do të jetë shumë e dobishme, do të kesh shëndet më të mirë fizik dhe mendor. Do të kuptoni se si trupi juaj është më i përshtatshëm, kjo keni përqendrim më të madh dhe vetëbesim në të gjitha aspektet e jetës. Kjo është arsyeja pse këto fraza mund të jenë një ndihmë e madhe për ju, endorfinat do të bëjnë punën e tyre në trupin tuaj!

Falë endorfinave, do të keni një humor më të mirë, më pak stres dhe më pak të ngjarë të zhvilloni depresion, të flini më mirë, të mbani një peshë të shëndetshme ... të gjitha përfitimet.

Fraza që do t’ju ​​frymëzojnë të bëni sport

Tjetra ne do t'ju tregojmë një përmbledhje të frazave të motivimit sportiv në mënyrë që të kuptoni që pa vuajtje nuk ka sukses. Sepse jeta, në çdo fushë dhe gjithashtu në sport ... është e tillë. Përpjekja është e nevojshme për të qenë konstante dhe për të arritur qëllimet pak nga pak. Rutinat duhet të jenë pjesë e jetës tuaj, edhe nëse në fillim do t'ju kushtojë një botë për t'i zbatuar ato.

Fraza që do t'ju motivojnë të përmirësoni veten në sport

Për të gjitha këto, çdo lloj motivimi do të jetë i mirëpritur, përfshirë kur bëhet fjalë për disa fraza për t'ju motivuar. Mund t'i shkruani ose t'i ruani, ajo që ka rëndësi është që ti kujtosh vetes pse ke filluar dhe mbi të gjitha, merrni atë motiv shtesë me fraza dhe fjalë pozitive për të besuar aftësitë tuaja. Marrë shënim!

 • Motivimi është ajo që ju shtyn të ecni, dhe zakoni është ajo që ju mban përpara.
 • Kur dikush duhet, mundet.
 • Nëse nuk jeni të sigurt, gjithmonë do të gjeni një mënyrë për të mos fituar.
 • Mësoni nga gabimet tuaja për të qenë në gjendje të shijoni secilin prej triumfeve tuaja në maksimum.
 • Nëse keni gjithçka nën kontroll, do të thotë që nuk po lëvizni aq shpejt sa duhet.
 • Dhimbja është e përkohshme, mund të zgjasë një minutë, një orë, një ditë ose një vit, por në fund ajo do të përfundojë dhe diçka tjetër do të zërë vendin e saj. Sidoqoftë, nëse dorëzohem, ajo dhimbje do të jetë përgjithmonë.
 • Sa më e vështirë të jetë fitorja, aq më e madhe është lumturia.
 • Ju nuk mund të vendosni një kufi për asgjë. Sa më shumë që ëndërroni, aq më shumë shkoni.
 • Mos e matni veten me atë që keni arritur, por me atë që duhet të kishit arritur me aftësinë tuaj.

Fraza sportive për motivim

 • Mos pyet se çfarë mund të bëjnë shokët e skuadrës për ty. Pyesni veten se çfarë mund të bëni për shokët tuaj të skuadrës.
 • Një njeri shumë i zënë për t'u kujdesur për shëndetin e tij është si një mekanik shumë i zënë për t'u kujdesur për mjetet e tij.
 • Për të zbuluar potencialin tuaj të vërtetë, së pari duhet të gjeni kufijtë tuaj dhe pastaj duhet të keni guximin të shkoni përtej tyre.
 • Çfarë të bëni me një gabim?: Ata e njohin atë, ju e njihni atë, mësoni prej tij, harroni atë.
 • Ajo që e bën diçka të veçantë nuk është ajo që mund të fitohet, por ajo që mund të humbasë.
 • Çdo gjë është e mundur, ata mund t'ju thonë se ju keni një shans 90% ose 50% ose 1% shans, por ju duhet të besoni dhe ju duhet të luftoni.
 • Pengesat nuk duhet t'ju ngadalësojnë. Nëse hasni në një mur, mos u ktheni dhe hiqni dorë. Ju gjeni një mënyrë për ta ngjitur atë, për ta kaluar atë ose për ta rrethuar atë.
 • Kur mendoni të hiqni dorë, mendoni pse filluat.
 • Për të qenë të suksesshëm, së pari duhet të besojmë se mundemi.
 • Bëni gjithmonë më të mirën tuaj. Ajo që mbillni sot do të japë fryte nesër.
 • Pranoni sfidat në mënyrë që të ndjeni euforinë e fitores.
 • Kampionët vazhdojnë të luajnë derisa ta kenë të drejtë.
 • Gjithmonë bëni një përpjekje totale, edhe kur shanset janë kundër jush.
 • Sa më shumë që praktikoj, aq më me fat kam.
 • Këmbëngulja mund ta kthejë dështimin në arritje të jashtëzakonshme.
 • Mund të ketë njerëz që janë më të talentuar se ju, por ju nuk keni asnjë justifikim që dikush të jetë në gjendje të punojë më shumë se ju.
 • Bëni gjithmonë më të mirën tuaj, edhe kur keni gjithçka kundër jush.
 • Kërkoni veten pa pushim. Mos jepni asnjë centimetër derisa të bjerë bri i fundit.
 • Mosha nuk është pengesë. Shtë një pengesë që ju krijoni në mendjen tuaj.
 • Ju duhet të besoni në veten tuaj kur askush tjetër nuk e beson, sepse kjo do t'ju bëjë ju një fitues.
 • Ju nuk mund të fitoni derisa të mësoni të humbni.
 • Unë jam duke ndërtuar një zjarr, dhe çdo ditë që stërvitem, shtoj më shumë karburant. Në momentin e duhur, e ndez lojën.

Fraza për të rritur motivimin në sport

 • Çdo fëmijë në botë që luan futboll dëshiron të jetë Pelé. Kam një përgjegjësi të madhe t'ju tregoj jo vetëm se si të jeni futbollist, por edhe si të jeni burrë.
 • Ndihem sikur jam më i miri, por nuk do ta bëj vetëm duke thënë këtë.
 • Unë gjithmonë jam përpjekur të jem i vërtetë me veten time, për të luftuar ato beteja që mendoja se ishin të rëndësishme. Përgjegjësia ime përfundimtare është për veten time. Unë kurrë nuk mund të jem asgjë tjetër.
 • Sporti nuk ndërton karakter. E zbulon atë.
 • Nëse keni gjithçka nën kontroll, do të thotë që nuk po lëvizni aq shpejt sa duhet.
 • Çfarëdo që të bëni, bëjeni intensivisht.
 • Ju krijoni mundësitë tuaja duke i kërkuar ato.
 • Nëse keni rënë dje, ngrihuni sot.
 • Lumturia e vërtetë përfshin përdorimin e të gjitha talenteve dhe aftësive personale.

Fraza motivuese sportive

 • Bëmat e vogla të kryera janë më të mira se bëmat e mëdha të planifikuara.
 • Suksesi është faktori i vetëm motivues për të cilin ka nevojë dikush me karakter.
 • Nuk ka rëndësi se sa ngadalë ecni për sa kohë që jeni në lëvizje të vazhdueshme.
 • Vendosja e qëllimeve është hapi i parë në kthimin e të padukshmes në të dukshmen.
 • Sa më e vështirë fitorja, aq më e madhe është kënaqësia e fitores.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)