25 fraza për të lexuar gjatë shtatëzënësisë

Fraza motivuese për shtatzëninë

Shtatzënia është një fazë shumë e bukur në jetën e një gruaje. Shtë një kohë kur jeta e një gruaje do të ndryshojë plotësisht, asgjë nuk do të jetë e njëjtë nga para shtatzënisë deri kur ajo të lindë. Dhe ndërsa, gjatë atyre 9 muajve, është koha për të shijuar. Megjithëse nuk do të jetë gjithmonë e lehtë. Ne do t'ju japim disa fraza për të lexuar gjatë shtatëzënësisë.

Në këtë mënyrë, pavarësisht nëse jeni shtatzënë ose nëse njihni dikë që është, mund të shijoni fjalë që do t'ju bëjnë të ndiheni mirë. Ju do të shijoni këtë fazë të bukur dhe megjithëse mund të ketë komplikime, instinkti juaj i amësisë tashmë është zgjuar dhe Ju do të luftoni atë që duhet për të bërë që gjithçka të shkojë mirë.

Siç e dinë shumë njerëz, ne jemi ato që mendojmë, kështu që mendimet tona formojnë ditën tonë për ditë. Essentialshtë thelbësore që ta edukoni atë me fjalë të mira, në mënyrë që në këtë mënyrë të keni një perceptim shumë më të saktë ose të paktën të bukur të realitetit tuaj të ri.

Fjalët kanë një ndikim të madh tek ju

Me këto fraza që do t'ju japim, ju do të kuptoni potencialin që ata kanë në ju dhe në këtë fazë të bukur që po filloni. Ju do të jeni në gjendje të mësoni të mbizotëroni mendjen tuaj dhe që të mund të zgjidhni ato mendime që ju bëjnë të ndiheni mirë.

Prandaj, mos hezitoni t'i lexoni këto fjali sa herë që ledhatoni barkun tuaj, Dhe tregojini të voglës tuaj gjithçka që e doni, se e dini që ai është i shëndetshëm dhe se po përgatiteni t’i jepni jetën më të mirë të mundshme, pa humbur gjënë më të rëndësishme: gjithë dashurinë tuaj.

Fraza frymëzuese për shtatzëninë

Normalshtë normale që të ndieni pasiguri dhe madje edhe frikë, por nuk mund të lejoni që këto frikë t’ju ​​mposhtin, duhet ta kontrolloni mendjen tuaj që të ndiheni mirë! Edhe nëse shtatzënia juaj nuk është idilike, me rrezik të lartë ose ka ndonjë ndërlikim ... kurrë mos e humbni shpresën. Kontrolloni mendjen tuaj në mënyrë që gjithçka të shkojë mirë.

Shtatzënia është mënyra e natyrshme për të krijuar dhe për të dhënë jetë, dhe për atë arsye, është e mrekullueshme sa herë që ndodh. Ju duhet ta shijoni këtë fazë me qetësi shpirtërore dhe me emocione të mira që ju mbushin me mirëqenien emocionale.

Ju tashmë jeni lidhur me foshnjën tuaj

Nëse jeni shtatzënë, duhet ta dini që jeni lidhur me foshnjën tuaj që nga momenti kur zbuluat se për disa muaj do të ishit nënë. Prandaj, këto fraza janë sa për ju ashtu edhe për fëmijën tuaj. Sepse atë që ndjen ti, e ndjen edhe ai. Cfare ka me shume, kur të vijë koha që dëgjimi i tij të zhvillohet, ai gjithashtu do të jetë në gjendje të dëgjojë zërin tuaj dhe për këtë arsye, ju mund t'i lexoni këto fraza me zë të lartë për të rritur lidhjen tuaj.

Disi ai do ta dijë që ju jeni pranë tij, dhe se gjithçka që bëni, edhe kur shikoni mendimet tuaja, është për të. Mos hezitoni t'i tregoni atij gjithë këtë mirëqenie nga brenda, dhe ne mund t'ju sigurojmë se kjo, do të materializohet sapo ta keni në krahë dhe të fillojë të rritet.

Gruaja shtatzënë duke lexuar fraza

Fraza për gratë shtatzëna

Për të gjitha këto, mos harroni këto fraza për të lexuar gjatë shtatzënisë, sepse ato do t'ju bëjnë të ndiheni mirë dhe gjithashtu të jeni më të lidhur me ju, me jetën tuaj dhe mbi të gjitha, me foshnjën të cilës do t'i jepni jetë. Shkruajini dhe lexojini sa herë që keni nevojë, ju nuk do të pendoheni!

Fraza për t’u lexuar gjatë shtatëzënësisë

 1. Me shtatzëninë barku im është aq fisnik sa zemra ime.
 2. Kur keni frikë ose trishtuar, imagjinoni sa të lumtur do të jeni duke parë fytyrën e foshnjës tuaj, të gjitha frikët do të lihen pas.
 3. Lëkura ime shtrihet me elasticitet të plotë gjatë shtatzënisë, duke ruajtur kështu të gjithë bukurinë e saj.
 4. Ndjenja e dhjamit zgjat nëntë muaj, por gëzimi për t’u bërë nënë zgjat përgjithmonë.
 5. Urime mami, aventura më e madhe e jetës tënde ka filluar, dhe urime, e dashur foshnjë, ndjehu me fat sepse ke qenë mami më e mirë në botë.
 6. Nuk ka asnjë mënyrë për të qenë një nënë e përsosur, por ka një milion mënyra për të qenë një nënë e mirë.
 7. Bebi juaj rritet brenda dhe ju e bëni atë si një person, tani e tutje ju do ta shihni botën me sy të ndryshëm.
 8. Mendoni për strijat e shtatzënisë si shenjat e jetës.
 9. Nëna ka një efekt humanizues. E gjitha vjen deri te gjërat e domosdoshme.
 10. Mrekullia ndodh tek ju, një pjesë e parajsës po rritet brenda jush, kujdesuni për të sepse ajo do të jetë përgjegjëse për t'ju treguar se çfarë është lumturia dhe dashuria.
 11. Sjellja e fëmijës që prisni në botë nuk duhet të jetë një nga frikat tuaja më të mëdha, por një nga arritjet tuaja më të mira.
 12. Ka disa momente historike më të famshme në jetën e çdo gruaje sesa shtatzënia.
 13. Asnjëherë në jetë nuk do të gjeni butësi më të mirë dhe më pa interes se sa nëna juaj.
 14. Asnjë gjuhë nuk mund të shprehë fuqinë, bukurinë dhe heroizmin e dashurisë së nënës.
 15. Nëna është shumë më tepër sesa lindja, ajo është të mendosh së pari për fëmijën tënd dhe pastaj për ty, urime, mami e re!
 16. Gëzoni tani atë mrekulli të vogël që vjen në botë për t'ju siguruar gëzimet më të mëdha.
 17. Shijoni shtatzëninë çdo ditë, grua, dhe kur të ktheni kokën pas, kujtojeni me një buzëqeshje mrekullinë e krijimit.
 18. Çfarë fuqie është ajo që është instaluar në barkun tuaj për nëntë muaj dhe e kthen jetën tuaj përmbys, duke tejkaluar çdo pritje.
 19. Një jetë e lindur nga barku i një nëne është dy jetë e lidhur përgjithmonë.
 20. Zemra e një nëne është një humnerë e thellë, në fund të së cilës do të gjesh gjithmonë falje.
 21. Bebet gjithmonë sjellin më shumë probleme me vete sesa keni menduar ... por ato janë gjithashtu më të mrekullueshme nga sa keni menduar.
 22. Marrja e vendimit për të pasur një fëmijë është e rëndësishme. Po vendos që zemra juaj të dalë përgjithmonë nga trupi juaj.
 23. Gjatë shtatëzënësisë, gruaja duhet të tregojë atë që do të jetë fokusi i saj më i madh i dashurisë dhe përkushtimit për pjesën tjetër të jetës së saj.
 24. Të jesh nënë nuk është punë. As nuk është një detyrë, larg saj. Justshtë vetëm një e drejtë midis shumë të tjerave.
 25. Ju mbani një fëmijë në barkun tuaj për nëntë muaj, në krahë për tre vjet dhe në zemrën tuaj për pjesën tjetër të jetës tuaj.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)