35 frazat më të mira të repit

Rap është një stil muzikor që jo të gjithë e pëlqejnë, por nuk mund të mos jemi të vetëdijshëm se në shumë raste, ata kanë tekste që qëndrojnë vërtet të gdhendura në mendje dhe në zemër. Kështu që, Ne do t'ju shpjegojmë se cilat janë frazat më të mira të repit.

Possibleshtë e mundur që të ndiheni të identifikuar me disa prej tyre, në një farë mënyre apo në një tjetër. Normalisht, këngëtarët kur shkruajnë këngët e tyre, para se t'i këndojnë ato dhe t'u japin atyre ritëm dhe melodi, ata përqendrohen në përvojat e jetuara ose që mund të arrijnë në shpirtin e audiencës së tyre.

Frazat më të mira rap që do t’ju ​​pëlqejnë

Shikimi i teksteve është gjithmonë një mënyrë e mirë për tu lidhur me këngëtarin që po bën ato linja. Tjetra do t'ju tregojmë disa nga këto fraza rep në mënyrë që t'i merrni ato parasysh dhe t'i shijoni ato.

 1. Spanja ka vdekur, për të parë nëse zgjohet. Zgjidhja? Lëreni planetin të shpërthejë ... (Sho-Hai)
 2. Ditët me diell nuk do të ishin aq të veçanta po të mos ishte shiu. Gëzimi nuk do të ndihej aq mirë po të mos ishte dhimbja. (50 cent)
 3. Askush nuk duhet të ketë aq shumë pushtet. Ora vazhdon të bie, dhe unë thjesht numëroj orët. (Kanye West)
 4. Askush nuk më dha krahë, por unë mësova të fluturoj. Nuk i ndalova plumbat e tu, por mësova të shmangej. Ju donit të më shmangnit dhe të më eleminonit, duke më lënë si një vend i humbur në humnerën e detit (Nach)
 5. Unë i përshtatem jetës, por jeta nuk është e drejtë, kush më pëlqen nuk më do dhe kush më do mua nuk më pëlqen mua (Juaninacka)
 6. Ka pak arsimim, ka shumë fishekë, kur lexon pak, qëllon shumë. Ka nga ata që vrasin dhe nuk tregojnë fytyrat e tyre, i pasuri jep urdhër dhe i varfëri e qëllon atë. Asnjë plumb nuk nevojitet për të provuar një pikë. Logshtë logjike, nuk mund të flasësh me një person të vdekur. (Rruga 13th)
 7. Nëse do të kishit një goditje ose vetëm një shans për të marrë atë që keni dashur gjithmonë në një moment do ta shfrytëzonit apo do ta linit të shkonte? (Eminem)
 8. Unë nuk mashtroj parfumet e Nina Ricci, unë jam më shumë nga librat e Silvia Federicci. Do të ishte më mirë nëse i trajtoni më mirë ato "kurva", që të mos më dëgjojnë papritmas dhe të bashkohen (Gata Catana)
 9. Nëna ime më thoshte: Nëse nuk gjen diçka për të jetuar, gjej diçka për të vdekur. (Tupac)
 10. Ka shumë potencial të pashfrytëzuar në vende si South Central, shumë njerëz të ndritshëm, të zgjuar që thjesht nuk e kanë atë shans për ta treguar atë. (Kub akulli)
 11. Duket se jo, por edhe vajzat bukuroshe pordhin, ne gjithashtu shtojmë ato të zgjuara me gishta. (Double V)
 12. Jeta është e shtrenjtë Besoj se e amortizon, po flas të jesh i lumtur, eh!? Mos lejoni askënd ose asgjë të çmendë. (The Louk)
 13. Zoti ju dha këpucë në përmasat tuaja, prandaj vishni dhe vishini. Jini vetvetja dhe krenohuni që jeni të tillë. Dhe sa me djathë tingëllon, mos i lini kurrë të thonë se nuk jeni e bukur. (Eminem)
 14. Për një të sinqertë të dua Vdes për ty sa herë që nuk të ndjej, betohem se dashuria jote ishte fryma ime. (Rapsusklei)
 15. Më mirë vonë sesa kurrë, por kurrë më vonë është më mirë. (Drake)
 16. Të lodhur duke dëgjuar për luftërat dhe bombat dhe vdekjet. Të lodhur nga rindërtimi gjithmonë i të njëjtave themele, ato ndjenja nuk vlerësohen. (Ose)
 17. Kur zgjuarsia është shumë e vogël, nuk mjafton të bësh përpjekje, vetëm talenti arrin modelimin. (Lirik)
 18. Se vija për të cilën kujdesesh më shumë është ajo e buzëqeshjes tënde, dhe që të jetë më e lakuar sa më shumë të kujdesesh për të dhe që të gjithë ata që të shikojnë të shohin se jeta matet në momentet kur ndihesh i gjallë, kështu që jetoj (Rayden)
 19. Më parë besoja se problemi ishte paraja, por tani mendoj se jo. Isshtë më e thjeshtë dhe më e çoroditur: Ne duam të imponojmë mënyrën tonë të të qënit tek të tjerët "Ose jetoni siç dua unë ose unë do t'ju vras, ose vdes." (El Chojin)
 20. Unë kam ndryshuar, as budalla, as gati ... nëse i beson Zotit kjo është për shkak se nuk i beson vetvetes. (Xhelazz)
 21. U ndjeva i ri por një ditë u zgjova, herën e parë që një fëmijë në rrugë më tha për ty, ndalova për një sekondë dhe mendova: nuk ka rëndësi sa vjeç jam, nuk do të plakem. (Zatu)
 22. Duke lëshuar ajrin, duke ecur në diell, unë jam nga shkolla e vjetër, shkruaj në letër, jo në kompjuter. Mendja ime është një demon, goja ime është një tranzitor që lëshon për atë që sintonizohet duke kërkuar nxehtësi. (ToteKing)
 23. A bëni atë që duhet apo bëni atë që ju pëlqen? A jeni i lirë nga mëkati? Ju nuk e dini se çfarë po ju mungon, nëse ecni përgjatë buzës, shikoni hapin tuaj, mendoni se ku doni të bini, për çdo rast. (Locus)
 24. Qasja që industria e muzikës ndërmori për të luftuar piraterinë është strategjia e gabuar. (MC Hammer)
 25. Daullet e veshit tuaj marrin shkarkime decibel sepse respekti që kam për ligjet e heshtjes është i paprishshëm. (Hitman)
 26. Për mua, vitet shtatëdhjetë ishin shumë frymëzuese dhe me shumë ndikim ... Ashtu si Snoop Dogg, si person dhe si reper. Unë e dua stilin e viteve shtatëdhjetë, mënyrën e veshjes së të gjithë lojtarëve [të basketbollit], e dini, duke krehur flokët me shumë kujdes, duke drejtuar makina sportive… (Snoop Dogg)
 27. A e shumëzoni, e ngarkoni, a qëndroni i pari? Pra, shumë operacione dhe ju jeni të padobishëm si ndarja me zero. (Arkano)
 28. I mësuar me çdo faktor rreziku, unë reflektoj. Besova në vetvete, shpëtova veten nga braktisja. Në buzë të humnerës, unë bëra marramendjen fronin tim. (Mustafa Yoda)
 29. Unë e urrej të qenit i paaftë për dashuri të plotë, kam paqe këtu por atje më duhet të luftoj, dhe i përshtatem jetës por jeta nuk është e drejtë, kush e dua nuk më do dhe kush më do mua nuk më pëlqen. (Rafael Lechowski)
 30. Të gjithë kemi frikë, pa dyshim, dhe përballja me ta ka qenë gjithmonë ndihma më e mirë. (Pjesët)
 31. Unë i thashë: Udhëtoni, unë do t'ju çoj në diell, ai më tha: Çfarë marrëzie, ju do të digjeni! Unë i thashë se nuk kam planifikuar të shkoj gjatë ditës dhe ai qeshi ... (ElPhomega)
 32. Të gjithë kemi varësi por jo të gjithë dimë si t’i kënaqim dhe këtu fillon vetëshkatërrimi im. (Valtonyc)
 33. Nuk ka asgjë më të trishtuar sesa një shtëpi e zbrazët, gruaja që unë dashuroja u largua për shkakun tim, tani më ka marrë malli për shoqërinë e saj të thjeshtë dhe gjërat e bukura që ajo më tha, megjithatë nuk ia ktheva. (Kinto Sol)
 34. I verbër për veten time, po, për egocentricitetin tim, por unë ndiej një magnetizëm të fuqishëm për ritmin ... (Kase.O)
 35. I heq shishen ndërsa shikoj yjet dhe mendoj se kurrë nuk u besoj atyre ose atyre ... (ToteKing)

Cilin ju pëlqen më shumë nga të gjithë?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.