40 fraza superhero që do t’ju ​​motivojnë

frazat superhero

Pothuajse të gjithë të rriturit dhe fëmijët dhe adoleshentët pëlqejnë filma superhero. Ato na ndihmojnë të imagjinojmë një botë ku drejtësia gjithmonë fiton, ku luftërat ku fitojnë njerëzit e këqij nuk kanë vend, ku një botë mund të jetë një vend shumë më i sigurt se sa është në të vërtetë ... Ndihmë Imagjinata kthehet aq shpejt sa bëjnë betejat kundër villains në filmat superhero.

Gjëja më e mirë për këto fraza është se ato mund të jenë shumë motivuese për t'ju bërë të ndiheni mirë, për të përmirësuar jetën tuaj dhe për të kuptuar se, ndonjëherë, fjalët e superheronjve nuk përdoren vetëm për filma aksion, por ato janë fraza që mendohen mirë nga skenaristët në mënyrë që shikuesit të ndihen të lidhur me personazhet e tyre.

Fraza superheronjsh

Tjetra do të tregojmë disa faza të superheronjve nga filmat që mund të keni parë, ose mund të mos keni parë ... por ajo që ka rëndësi është se ato janë fraza që do t'ju bëjnë të ndiheni mirë ose të paktën, mendoni pak se si është jeta juaj dhe çfarë ju duhet për të përmirësuar çdo fushë të ditës tuaj në ditë.

superheroes

 1. Paraardhësit tanë e quajtën magji, ju e quani shkencë. Unë vij nga një tokë ku të dy janë njësoj.-Thor
 2. Pse nuk kemi të bien? Kështu që ne mund të mësojmë të rimëkëmbet.-Batman
 3. Unë jam i gatshëm të luftoj për ata që nuk mund të luftojnë për veten e tyre. - Diana Prince (Wonder Woman)
 4. Ne jemi rojet e mallkuar të galaktikës. Raketë
 5. Ishte një aksident. Hulk u shfaq në kohë të gabuar. Bruce Banner (Hulk)
 6. Unë vetëm mund të të them atë që besoj, Diana. Njerëzimi duhet të lejohet të ngjitet në fatin e vet. Ne nuk mund t'i çojmë atje. -Supermen
 7. Fati vendos kartat, ne i luajmë ato vetëm në mënyrën më të mirë të mundshme. -Ulverine
 8. Ne krijojmë demonët tanë. -Hombre de Hierro
 9. Luftimi nuk të bën hero. -Gruaja e mrekullueshme
 10. Askush nuk ju ka thënë? Unë jam më i forti që ekziston. -Hulk
 11. Në ditën më të ndritshme, në natën më të errët, asnjë e keqe nuk do t'i shpëtojë orës sime. Se sa ata që adhurojnë fuqinë e së keqes. ki frikë nga fuqia ime: drita e Fenerit të Gjelbër! -Fener jeshil
 12. Vetëm se dikush pengohet dhe humbet rrugën nuk do të thotë se ata kanë humbur përgjithmonë. Ndonjëherë të gjithë kemi nevojë për pak ndihmë. Charles Xavier (Profesor X)
 13. Emri im është Tony Stark dhe nuk kam frikë nga ti, ti je thjesht një frikacak. Kështu që unë kam vendosur, ju keni vdekur për mua -Hombre de Hierro
 14. Nuk ka të bëjë me meritimin, por atë që dikush beson. Dhe unë besoj në dashuri. -Gruaja e mrekullueshme
 15. Më mirë të mos sundoj tokën. Thjesht dua të martohem me vajzën ngjitur dhe të jetoj në periferi. -Dynamo film superhero
 16. Sipas mendimit tim, ekzistenca e jetës është një fenomen shumë i mbivlerësuar. -Dr Manhattan
 17. Pasi e kam takuar Zotin Zot, sinqerisht mund të them se ai është pak budalla. -Jesse Custer
 18. Dhe si dielli, i cili kishte shumë frikë të tregonte fytyrën e tij në këtë qytet, filloi të bëhej i zi në gri, unë buzëqesha, jo nga lumturia, por sepse e dija ... se një ditë, nuk do të kisha më kjo Një ditë, ai mund të ndalojë luftën. Sepse një ditë ... unë do të fitoja. Një ditë, nuk do të ketë dhimbje, asnjë humbje, asnjë krim. Për kauzën time, sepse unë luftoj, për ty. Një ditë, unë do të fitoj. -Batman
 19. Fati të veshi këtë mëngjes, miku im, dhe tani frika po përpiqet të heq pantallonat. Nëse dorëzohesh, nëse dorëzohesh, do të përfundosh lakuriq me Frika e cila qëndronte aty duke qeshur me vathët e tu të çmuar! -Tikaku
 20. Pavarësisht se sa herë e mbroni botën, ajo gjithmonë arrin të kthehet në rrezik.-Z. E mahnitshme
 21. Disa bastardë janë gjithmonë duke u përpjekur të rrëshqasin në akull përpjetë.-Blade
 22. Kam diçka për të të dhënë. Nuk e dua me. Tridhjetë orë dhimbje në të njëjtën kohë, e gjitha për ju.-Korbi
 23. Sepse duhet të ketë gjithmonë, përgjithmonë, një Dhelpra. Dhe një ditë, kur ai të jetë i nevojshëm, ne do ta shohim përsëri.-El Zorro
 24. Unë jam përgjigja për të gjitha qeniet e gjalla që bërtasin për paqe. Unë jam mbrojtës i të pafajshmit. Unë jam drita në errësirë. Jam e vertete Aleat për djemtë e mirë. Makth për ty.-Goku
 25. Ju nuk flirtoni me armikun. Ju i shkatërroni ata. -Rafael (Breshkat Ninja)
 26. Kjo nuk është liri. Ne po mbajmë një armë në kokën e të gjithë qytetarëve dhe po e quajmë drejtimin e sigurisë.-Kapiteni Amerikë
 27. Gjëja më e rëndësishme në këtë botë është forca. Çdo gjë tjetër është vetëm një mashtrim për të dobëtit. -Vexhita
 28. Ekziston vetëm një siguri në jetë. Një burrë i fortë qëndron në majë dhe pushton gjithçka! .- Vegeta
 29. Xhaxhai im thoshte se ne i duam njerëzit për cilësitë e tyre, por se i duam për të metat e tyre. Ferr
 30. Kështu që këtu jemi: një hajdut, dy banditë, një vrasës dhe një maniak. Ne nuk jemi të gatshëm t'i japim fund së keqes së galaktikës. Them se jemi mbërthyer së bashku. Zoti yll film superhero
 31. Një burrë mund të bëjë ndryshimin. Daredevil
 32. Nëse jeni aq i mirë sa thoni se jeni, nuk keni pse të vrisni askënd për të marrë atë që dëshironi. Blic
 33. Unë nuk jam një udhëheqës. Kam ardhur sepse nuk kam zgjidhje tjetër. Kam ardhur për të shpëtuar shtëpinë time dhe njerëzit që dua. Akuaman
 34. Do të ishte një jetë tmerrësisht e mërzitshme nëse nuk do të ndodhte kurrë diçka e çuditshme. Të rrallët janë ata që ndryshojnë botën. Dr Strange
 35. Bota është e frikshme. Njerëzit vdesin, besimi tradhtohet, gjërat ndryshojnë. Blic
 36. Dashuria është një gjë e bukur. Kur ta gjeni, e gjithë bota ka shije si aromatizuese e luleve. Deadpool
 37. Ai mendon se jam një kafshë budalla. Ai më quajti brejtës, ajo më quan kafshë. Unë nuk kërkova të bëhesha! Unë nuk kërkova të më prisnin dhe të bashkohesha, pa pushim. Le të shohim se si ju qeshni me disa të shtëna në fytyrën tuaj. E tmerrshme! Raketë
 38. Një njeri pa shpresë është një njeri pa frikë. Daredevil
 39. E vërteta është çështje rrethanash. Nuk është për të gjithë njerëzit gjatë gjithë kohës. Dhe për mua as. Dritare e zezë
 40. Nuk kemi zgjidhje tjetër. Kështu që ne luftojmë dhe fitojmë. Nuk ka më mundësi. Kapiten Amerika

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.