45 citate frymëzuese nga Walt Disney

Merrni ëndrrat tuaja falë citateve frymëzuese nga Walt Disney

Walt Disney lindi më 5 dhjetor 1901, në Çikago. Ai nuk ishte çdo person, atij gjithnjë i pëlqente të vizatonte dhe filloi si hartues. Meqenëse punët e tij në botën e animacionit ishin të pasuksesshme, ai vendosi të shkonte me vëllain e tij Roy në Hollywood për të krijuar kompaninë e tij dhe të fillonte nga e para, duke mos ditur që ata do të ndërtonin një perandori. Ata e quajtën atë: Studio e Vëllezërve Disney, e cila sot njihet si: Kompania Walt Disney. Nga atje erdhën shumë fraza frymëzuese nga Walt Disney.

Disney ishte producent, regjisor, animator dhe skenarist. Ai ishte në gjendje të argëtojë fëmijë dhe të rritur falë karikaturave dhe filmave të tij. Kam pasur shumë projekte dhe disa i kam realizuar si parku dëfrim në Paris, parku dëfrim më i njohur në botë. Ai filloi të krijojë Mickey Mouse, Snow White and the Seven Dwarfs, Pinocchio ose Bambi.

Fraza frymëzuese nga Walt Disney që do ju pëlqejnë

Fraza që do t'ju ndihmojnë të arrini ëndrrat tuaja në Walt Disney

Likelyshtë e mundshme që shumë nga frazat që ne do t'ju paraqesim më poshtë tingëllojnë të njohura dhe madje rezonojnë në zemrën tuaj sepse i keni dëgjuar dikur. Ose mbase nuk i keni dëgjuar ose lexuar ato askund, por tani, pas kaq dekadash që janë folur, ata ju tregojnë shumë dhe Ata do t'ju ndihmojnë të ndiqni rrugën tuaj të jetës.

di cili është misioni i jetës
Artikulli i lidhur:
Hapat për të zbuluar misionin tuaj jetësor

Sido që të jetë, ne duam të kapim disa nga frazat më të mira frymëzuese të Walt Disney më poshtë, sepse ato do t'ju bëjnë të shihni botën në një mënyrë tjetër ... Sigurisht, plot dashuri dhe dashuri të pakushtëzuar për jetën dhe për ëndrrat që dëshironi të arrini në jetën tuaj.

 • Një histori e mirë mund t'ju çojë në një udhëtim fantastik.
 • Të gjithë bien. Të rikuperoheni është mënyra se si mësoni të ecni.
 • Njerëzit shpesh më pyesin nëse e di sekretin e suksesit dhe nëse mund t'u them të tjerëve se si t'i bëjnë ëndrrat e tyre të vërteta. Përgjigja ime është se ju e bëni atë duke punuar.
 • Ju arrini në një pikë ku nuk punoni për para.
 • E qeshura është e përjetshme, imagjinata është pa moshë, ëndrrat janë përgjithmonë.
 • Mos fle për të pushuar, fle për të ëndërruar. Sepse ëndrrat duhet të përmbushen
 • Nëse keni një ëndërr në zemrën tuaj dhe vërtet besoni në të, rrezikoni që ajo të bëhet realitet.
 • Pse të shqetësohem? Nëse keni bërë më të mirën tuaj, shqetësimi nuk do ta bëjë atë më mirë.
 • Mendoni së pari. Së dyti, besoni. Së treti, ëndërroni. Dhe së fundmi, guxoni.
 • Jeta përbëhet nga drita dhe hije. Ne nuk mund ta fshehim këtë realitet nga fëmijët tanë, por mund t'u mësojmë atyre se e mira mund të triumfojë mbi të keqen.
 • Rreth këtu, gjithsesi, ne nuk shohim prapa për shumë kohë. Ne ecim drejt së ardhmes, duke hapur dyer të reja dhe duke bërë gjëra të reja, sepse jemi kuriozë ... dhe kurioziteti vazhdon të na çojë në shtigje të reja.
 • Nëse jeni të trishtuar, buzëqeshni, sepse një buzëqeshje e trishtuar është më e mirë se trishtimi që nuk ju sheh të buzëqeshni.
 • E dua nostalgjinë. Shpresoj të mos i humbasim kurrë disa nga gjërat e së kaluarës.
 • Unë preferoj të argëtoj dhe shpresoj që njerëzit të mësojnë diçka tjetër sesa të edukojnë njerëzit dhe të shpresojnë që ata të argëtojnë vetë.
 • Nuk më pëlqen ta përsëris suksesin: Më pëlqen të provoj gjëra të reja për të qenë i suksesshëm.
 • Pyete veten nëse kjo që po bën sot të afron atje ku dëshiron të jesh nesër.
 • Mënyra për të filluar është të ndalosh së foluri për këtë dhe të fillosh ta bësh atë.

Projekti Walt Disney falë motivimit të tij

 • Të gjitha fatkeqësitë që kam pasur në jetën time, të gjitha problemet dhe pengesat e mia, më kanë forcuar ... Ju nuk mund ta kuptoni kur ndodh, por një goditje në dhëmbë mund të jetë gjëja më e mirë për ju.
 • Pavarësisht se sa e dëshpëruar është zemra juaj, nëse vazhdoni të besoni, ëndrrat që dëshironi do të bëhen të vërteta.
 • Më shqetësojnë kufizimet e imagjinatës sime.
 • Unë kurrë nuk e quaja punën time një 'art'. Partshtë pjesë e biznesit të shfaqjes, biznesi i krijimit të argëtimit.
 • Të gjitha ëndrrat tona mund të bëhen realitet nëse kemi guximin t'i ndjekim ato.
 • Sa më shumë që të pëlqen vetja, aq më pak je si dikush tjetër, kjo është ajo që të bën unike.
 • Në kohë të mira dhe të këqija, unë kurrë nuk kam humbur ndjenjën time të zest për jetën.
 • Nuk më pëlqejnë kopshtet zyrtare. Më pëlqen natyra e egër. It'sshtë instikti i natyrës tek unë, me mend.
 • Ashtë gabim të mos u japësh njerëzve mundësinë të mësojnë të varen nga vetvetja kur janë të rinj.
 • Dallimi midis fitores dhe humbjes shpesh është të mos dorëzohesh.
 • Jam djathë e di ti Por mendoj se ka vetëm 140 milion njerëz në këtë vend që janë po aq të butë sa unë.
 • Unë nuk bëj animacion vetëm për të fituar para. Unë fitoj para për të bërë më shumë animacion.
 • Të plakesh është e detyrueshme, të rritesh është fakultative.
 • Unë nuk jam një artist i madh, madje as një argëtues i madh; Unë gjithmonë kam pasur burra që punojnë për mua aftësitë e të cilëve ishin më të mëdha se të miat. Unë jam një njeri me ide.
 • Unë jam i interesuar të argëtoj njerëzit, të sjell kënaqësi, veçanërisht të qeshura, tek të tjerët, në vend që të shqetësohem për 'shprehjen' time me përshtypje të errëta krijuese.
 • Unë nuk jam i ndikuar nga teknikat apo modat e ndonjë kompanie tjetër filmike.
 • Forever është një kohë e gjatë, e gjatë dhe koha ka një mënyrë për t'i kthyer gjërat mbrapsht
 • Sekreti i motivimit personal mund të përmblidhet në katër ces: kuriozitet, besim, guxim dhe këmbëngulje.

Fraza frymëzuese nga Walt Disney

 • Mos harroni kurrë se gjithçka filloi kur vizatova një mi të thjeshtë.
 • E kaluara mund të lëndojë. Por mënyra sesi e shoh unë, ju mund të ikni prej saj ose mund të mësoni prej saj.
 • Nëse mund ta ëndërroni, mund ta bëni.
 • Unë kam qenë duke luftuar konkurrencën e ashpër tërë jetën time. Nuk do të dija si të shkoja mirë pa të.
 • Cili do të thoshit se ka qenë problemi im më i madh gjatë gjithë jetës sime ... paratë. Duhen shumë para për t’i realizuar këto ëndrra.
 • Nuk më shërbejnë njerëz që heqin dorë si të famshëm ose që ju bëjnë lajka vetëm sepse jeni të famshëm.
 • Për të bërë diçka me të vërtetë të jashtëzakonshme, filloni duke ëndërruar për të, pastaj me qetësi zgjohuni dhe punoni në rrugën tuaj drejt fundit të ëndrrës tuaj pa u dekurajuar kurrë.
 • Një person duhet të vendosë qëllimet e tij sa më shpejt të jetë e mundur dhe të vendosë gjithë energjinë dhe talentin e tij për të arritur atje. Me përpjekje të mjaftueshme, ju mund ta bëni atë. Ose mund të gjesh diçka që është edhe më e dobishme. Por në fund të fundit, pavarësisht nga rezultati, do ta dini që keni qenë gjallë.
 • Kur besoni në diçka, besoni gjithçka, në mënyrë implicite dhe të padiskutueshme.
 • Funshtë kënaqësi të bësh të pamundurën.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.