Kërkimi i një partneri: mënyra më e mirë për ta marrë atë nuk është kërkimi i tij

takimi i çiftit duke udhëtuar

Kur një person vendos të gjejë një partner, ai dëshiron ta bëjë atë në një kohë të shkurtër, sepse kërkimi do të thotë që ata duan ta gjejnë veten. Normalisht kur një person kërkon një partner është sepse ndiejnë nevojën për të ndarë jetën e tyre me një tjetër, ata duan të jetojnë përvojën romantike të të pasurit një partner ... Ndjenjën e asaj ndjesi shpimi gjilpërash në stomakun tuaj sa herë që bie telefoni ose mendoni për atë person të veçantë.

Nuk është aq e lehtë. Isshtë e vërtetë që në ditët e sotme ka shumë lehtësira për të gjetur një partner falë teknologjive të reja (rrjetet sociale, aplikacionet për të gjetur një partner, etj.), Por nuk është aq e thjeshtë. Çështjet e zemrës do të jenë gjithmonë të ngatërruara dhe gjetja e partnerit që dëshironi nuk është gjithmonë një detyrë që do t'ju kënaqë së shpejti. Si rregull i përgjithshëm, njerëzit janë të komplikuar dhe marrëdhëniet ndërpersonale nuk janë gjithmonë të lehta për tu përshtatur.

Tjetra do t'ju japim këshilla për të gjetur një partner, veçanërisht nëse tashmë keni menduar të hidhni peshqir pas kaq shumë takimesh pa një fund të mirë ... Së pari duhet të keni parasysh se suksesi i datave tuaja nuk varet nga personi tjetër, nëse jo kjo varet nga ju dhe mendimi që keni për veten tuaj. Askush nuk dëshiron të jetë pranë një personi toksik ose të palumtur, Prandaj, para se të kërkoni një partner është thelbësore që të punoni brenda vetes. Vetëm kur të ndiheni gati, do të jetë koha të filloni të kërkoni atë dikë të veçantë që plotëson zemrën tuaj.

Mos ndjej dëshpërim

Nxitoni është këshilltar i keq dhe dëshpërimi frikëson këdo. Një marrëdhënie duhet të jetë e veçantë dhe nëse jeni të dëshpëruar të dilni me dikë do të tregoni vetëm se nuk ju intereson kush është ai person sepse ajo që dëshironi është një partner me çdo kusht. Kjo nuk do ta pëlqejë partnerin tuaj të mundshëm sepse nuk po e bëni atë të ndihet i veçantë ... askush nuk shikon një person tjetër të dëshpëruar për të pasur një partner.

çift ​​i dashuruar

Për më tepër, kur jeni të dëshpëruar për të gjetur një partner, kjo është zakonisht sepse ka probleme të vetëvlerësimit që duhet të adresohen ... Kjo dëshpërim e bën të qartë se personi nuk e vlerëson veten dhe kjo gjithmonë shkakton refuzim. Njerëzit kërkojnë partnerë, të tjerë që vlerësojnë veten e tyre, që kërkojnë sukses dhe që ndihen të sigurt për veten e tyre, sepse vetëm atëherë ata mund të kontribuojnë në gjëra interesante në çift. Nëse nuk është ky rast, ata do të kalojnë në diçka tjetër.

Në këtë kuptim, nëse doni të gjeni një partner, së pari punoni për veten, për vetëvlerësimin tuaj, për vlerat tuaja, në mënyrën se si e shihni botën ... Dhe vetëm atëherë, kur të ndiheni mirë me veten dhe botën rreth jush., ju mund ta gjeni atë partner. Por së pari duhet të jesh mirë me veten tënde!

Pyesni miqtë tuaj për këshilla

Pyesni miqtë tuaj për këshilla me dhe pa partner. Ato mund t'ju ndihmojnë të shihni gjërat nga një këndvështrim tjetër dhe t'ju bëjnë të kuptoni se si të gjeni një partner, pa u dëshpëruar. Ata mund t'ju thonë se do të duhet të dilni më shumë, mbase të bëni aktivitete të përbashkëta ku shkojnë edhe miq të tjerë të vetëm (ose miq të miqve), etj. Por gjëja e parë që do të duhet të bësh është të shkosh ngadalë, të jesh i durueshëm dhe të mos pretendosh të bësh një takim për secilin aktivitet. Për të ditur nëse ju pëlqen një person ju duhet kohë.

çift ​​që kërkon martesë

Beqarët takohen më mirë Miqtë sepse ekziston një familjaritet dhe komoditet që i bën ata të ndihen mirë. Miqtë mund të jenë cupid-i juaj i veçantë sepse ata e dinë kush jeni dhe si është personi tjetër në fjalë, megjithëse do të duhet të vendosni disa rregulla. Bëni të qartë paraprakisht se mënyra se si kalon data nuk është një reflektim i plotë për ju, sepse nganjëherë do të ketë kimi dhe herë të tjera nuk do të ketë dhe kjo nuk do të thotë se ka diçka që nuk shkon mes jush. Nëse data shkon keq, nuk do të jetë faji i askujt.

ata shoqërohen

Kur dëshironi të gjeni një partner është shumë e rëndësishme të shoqëroheni por pa pasur si objektivin tuaj kryesor ta gjeni. Sepse nëse vini re se thjesht dëshironi të gjeni një partner ose të merrni një takim, do të vini re një shkallë të caktuar dëshpërimi dhe siç e kemi përmendur më lart, askujt nuk i pëlqen kjo. Pra, nëse takoni njerëz të tjerë, mos flisni, është dëshira që keni për të gjetur një partner ... Sepse atëherë të gjithë partnerët e mundshëm do të ikin!

Kur jeni duke u shoqëruar, mbani një qëndrim pozitiv sepse nëse qëndroni në një gjendje negative ose pesimiste, askush nuk do të dëshirojë të kalojë kohë me ju. Sjellja e pjesës suaj të sigurt dhe pozitive është e nevojshme për të tërhequr të tjerët dhe ajo që duhet të ndodhë më pas, do të ndodhë tashmë! Por mos doni t’i detyroni gjërat. Nëse njihni dikë që mund të jetë një partner i mundshëm, mund ta bëni të qartë se nuk jeni të mbyllur për të patur një partner por nëse nuk ka kimi ose nuk funksionon, preferoni të jeni vetëm. Për shkak se e pranoni veten, e vlerësoni veten dhe preferoni vetminë ndaj shoqërisë së keqe.

Kjo do t'i bëjë njerëzit e tjerë të shohin forcën brenda jush dhe të vlerësojnë si kompaninë tuaj ashtu edhe ju. Ata do të shohin që ju nuk jeni të kënaqur me asgjë, që keni kritere dhe se nëse vendosni të jeni me atë person është për shkak se ata janë të veçantë dhe jo sepse janë thjesht dikush.

çift ​​që do të puthen

Durim ... Dashuria nuk kërkohet, ajo vjen vetëm!

Ju duhet të keni pritshmëri të vërteta kur bëhet fjalë për gjetjen e një partneri. Mbajini këmbët në tokë dhe mos harroni se dashuria nuk kërkohet. Normalisht dashuria vjen si një shakullinë në jetë, kur më pak e pret, kur nuk po e kërkon. Kjo është kështu sepse kur pushon së kërkuari një partner është kur më në fund e ke pranuar vërtet veten, ti e di që vetmia nuk ka pse të jetë aq e keqe dhe të kënaqesh me jetën tënde dhe miqtë e tu. Kur të arrini në këtë pikë, do të jetë kur të gjeni një partner dhe gjënë më të mirë, do t'ju befasojë!

Meqenëse dashuria nuk kërkohet, ajo do të vijë kur më pak e prisni. Megjithëse sigurisht, për të pasur gjëra të mira në jetë duhet të veproni pak, dhe kjo do të thotë që në një farë mënyre dhe duke ndjekur këshillat që ju japim më lart, duhet të bëni edhe pjesën tuaj. Sepse të ulesh në shtëpi duke shikuar televizion dashuria nuk do të vijë, edhe nëse nuk e kërkon atë. Sepse dashuria, edhe nëse nuk kërkohet, është e nevojshme të shkosh atje dhe të takosh njerëz të rinj pasi gjithçka është statistikë. Sa më shumë njerëz që takoni, aq më shumë ka të ngjarë të dashuroheni me dikë.

Ju nuk doni të gjeni një partner që të mos dukeni të dëshpëruar, por mund të synoni të takoni njerëz të rinj që të rriten brenda sepse të gjithë do të shtojnë diçka në jetën tuaj!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.