Ky qen ishte i lidhur në shinat e një treni. Ky djalë ka një sëmundje të rrallë. Tani shiko këtë

Një djalë 7 vjeç me emrin Owen Howkins lindi me një sëmundje të rrallë. Owen ka sindromën Schwartz-Jampel, një sëmundje që i lë muskujt e tij në tension të vazhdueshëm. Për shkak të sëmundjes së tij ai kishte frikë të bashkëvepronte me të tjerët.

Haatchi ishte një qen i vetmuar që u përball me vdekjen dhe neglizhimin. Të dy Owen dhe Haatchi janë bërë të pandashëm.

Owen ishte shumë i ndrojtur përreth të huajve.
Owen howkins

Sëmundja e tij e bënte nervoz dhe nuk i pëlqente të fliste me njerëzit.
Sindroma Schwartz-Jampel

Ai ishte në një tension të vazhdueshëm.
Owen howkins

Por pastaj ndodhi diçka e mirë. Ai u takua me Haatchi dhe gjithçka ndryshoi.
Hatchi

Kur Haatchi ishte një qenush, ai u gjet i lidhur në shinat e trenit. Njëra nga këmbët e tij ishte gjymtuar tmerrësisht, prandaj duhej amputuar.
Histori Haatchi

Një organizatë bamirësie për kafshët u përpoq t'i gjente atij një shtëpi, por nuk pati fat. Pastaj Haatchi u takua me Owen.
takim haatchi owen

Tani Haatchi është aq i lumtur sa nuk mund të ndalojë së tunduri bishtin e tij të vogël.
haatchi i lumtur

Dhe Owen ka ndryshuar gjithashtu. Ai është shumë më i lumtur dhe ka një shok besnik që nuk ndahet prej tij.
lum owen

Lidhja e tyre është aq e pabesueshme sa fitoi vendin e parë në kategorinë "Miqtë për jetën" në Show Crufts Dog.
owen fitues

Studentët në Universitetin e Hertfordshire bënë një film i shkurtër për lidhjen e pabesueshme midis Owen dhe Haatchi. Ata madje e kanë regjistruar historinë e tyre në një libër, në dispozicion në Amazona.

Shkurtin mund ta shihni këtu:

Nëse ju ka pëlqyer historia e Owen dhe Haatchi, ndani atë me miqtë tuaj!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.