libri sekret

Fraza nga libri Sekreti

Ka shumë fraza në best seller Sekreti dhe që do t'ju bëjë të mendoni dhe reflektoni shumë

shkruaj një libër

Si të shkruaj një libër

Nëse dëshironi të shkruani një libër, por nuk dini cilat janë hapat që duhet të ndiqni, atëherë lexoni më tej sepse kjo do t'ju interesojë.

mësoni të shkruani një letër

Si të bëni një letër

Në rast se nuk dini të bëni një letër, ne do t'ju japim çelësat për ta bërë atë perfekte, mos humbisni asgjë!

Duke menduar për një hipotezë

Si të bëni një hipotezë

Nëse dëshironi ose duhet të bëni një hipotezë dhe që rezulton plotësisht mirë, atëherë hyni për të zbuluar se si bëhet.

Ide për të shkruar një skenar

Si të shkruani një skenar

Nëse dëshironi të shkruani një skenar, por nuk dini as nga të filloni, mos i humbisni idetë që ju ofrojmë më poshtë.

Thënie të jetës që na bëjnë të ndihemi mirë

11 thënie të jetës

Thëniet e jetës janë pjesë e jetës sonë dhe na japin mësime të mëdha. Mos e humbisni këtë përzgjedhje prej 11 për ju.

lojëra para-sportive

Cilat janë lojërat para-sportive

A e dini se cilat janë lojërat para-sportive? Nëse nuk jeni të qartë për objektivat e tyre, mos hezitoni dhe hyni për t'i njohur ato plotësisht.

të menduarit dogmatik

Çfarë është dogmatizmi

A e dini se çfarë është dogmatizmi dhe si ndikon tek njerëzit dhe shoqëria? Ne ju tregojmë më shumë rreth kësaj teme në mënyrë që ta kuptoni atë.

media

Cilat janë mediat

A e dini se çfarë është media saktësisht dhe si ndikon në shoqëri? Ne ju tregojmë më mirë për çfarë bëhet fjalë për media.

llojet e turizmit

Llojet e turizmit që ekzistojnë

A e dini cilat janë llojet e ndryshme të turizmit që ekzistojnë? Ne ju themi disa prej tyre, cilën ju pëlqen më shumë ta bëni vetë?

Bëni vetes pyetje në lidhje me jetën dhe të ardhmen tuaj

Përzgjedhja e pyetjeve për të medituar

Kohë pas kohe nuk dëmton t’i bësh vetes disa pyetje për të reflektuar në jetën dhe punën që kemi. Hyni dhe ne do t'ju tregojmë se cilat janë më të mirat.

vizatime manga

27 fraza të Hakashi Hatake

A e njihni karakterin manga Hakashi Hatake? Ai është një ninja që nuk do të të lërë indiferent kur të shohësh serialin në të cilin është. Mos i humbisni frazat e tij!

freddy mercuri duke kënduar bardh e zi

40 citime nga Freddie Mercury

Freddy Mercury ishte një këngëtar i jashtëzakonshëm. Ekstrovert në skenë dhe introvert në jetën e tij personale, ai na la fraza të shkëlqyera për të mbajtur mend.

person i keq sepse ai dëshiron të marrë drogë

Toleranca ndaj ilaçeve dhe alkoolit

Kur një person merr drogë, alkool ose ilaçe, ata mund të kenë një tolerancë ndaj këtyre substancave, por nuk është e njëjtë me varësinë ose varësinë.

Mark Twain

55 Kuotat e Mark Twain

Këto fraza të Mark Twain nuk do t’ju ​​lënë indiferentë. Prekja e tij e zgjuarsisë dhe humorit do t'ju lejojë të shihni jetën nga një këndvështrim tjetër.

frazat filmike të motivimit personal

36 citime motivuese nga filma

Filmat, përveçse trajnohen, mund t'ju japin mësime të shkëlqyera jete falë frazave të tyre, mos i humbisni këto 36 fraza motivimi!

Ju kërkoni të vërtetën ose guxoni

Pyetjet e së vërtetës ose Dare lojës

Nëse jeni duke luajtur të vërtetën ose guxoni, ky koleksion pyetjesh do t'ju ndihmojë shumë. Bëni miqtë, të dashurën apo të dashurin tuaj të përgjigjen ose të pendoheni!

grua që e di se inteligjenca i jep asaj fuqi

Fraza feministe

Frazat feministe të folura nga gratë me forcë brenda tyre, i kujtojnë të gjithë shoqërisë rëndësinë e luftës për barazi.

familje e prishur

Sindroma e tjetërsimit prindëror mund të jetë edhe abuzimi i fëmijëve

Shumë çifte me fëmijë i japin fund marrëdhënies së tyre në një mënyrë jo miqësore dhe bëhen kundërshtarë për dashurinë e fëmijëve të tyre ose për të shkatërruar tjetrin. Sindroma e shtrirjes prindërore mund të konsiderohet abuzim i fëmijëve. Gjeni se çfarë është dhe nga çfarë përbëhet kur prindërit shkojnë në luftë.

pa treguar emocione

Çrregullimi i Personalitetit Skizoid

Çrregullimi skizoid i personalitetit është një çrregullim i karakterizuar nga izolimi shoqëror dhe pa shprehje emocionale. Por çfarë tjetër duhet të dini për këtë çrregullim?

Zbuloni pjesët e gazetës dhe pjesët e saj

A e dini se si duhet të organizohen informacionet në një ditar? Në këtë artikull do të gjeni të gjitha shpjegimet në lidhje me pjesët e gazetës dhe përshkrimin e tyre.

Barnat sintetike më të njohura

Nëse dëshironi të merrni informacion mbi barnat sintetike më të njohura në popullatë për përdorimin e tyre, këtu do të gjeni të gjitha detajet që ju nevojiten.

Të gjitha informacionet në lidhje me acidin sulfurik

Acidi sulfurik është përbërësi më i popullarizuar që është parë në historinë e industrive, dhe kjo për shkak të cilësive të tij të shkëlqyera që janë shumë efektive për ta, hyjnë dhe dinë gjithçka për të.

Të drejtat dhe detyrimet e qytetarëve

Çdo shoqëri duhet të drejtohet nga të drejtat dhe detyrimet e qytetarëve, të cilat duhet të përmbushen, pasi ato korrespondojnë me njeriun që para lindjes

Cilat janë përbërësit shoqërorë?

Termi komponentë shoqërorë i referohet të gjithë strukturës që ndërton një popullsi në një rajon të caktuar dhe vlerëson dendësinë e popullsisë

Iluzionet më të mira optike

Ne kemi përgatitur një koleksion të plotë për ju me shumë iluzione optike përmes të cilave shpresojmë të zbuloni disa sekrete interesante.

Shqyrtime

Teknikat për trajtimin e kritikës

Kritika nuk duhet të jetë një gjykim negativ, as nuk duhet të shprehet në një mënyrë të pakëndshme. Gjithsesi do të shohim një sërë këshillash për t'u marrë me to.

Cilat duar komunikojnë

Megjithëse gjuha joverbale (gjeste, sjellje, shikim, ton i zërit, etj.) Ofron një lloj informacioni ...

koshi i bebes

Kjo e shkurtër do t'ju bëjë të qeshni

Quhet shirit fëmijësh Baby në Las Palmas dhe tashmë është 2 vjeç, por kur e pashë në Internet ditën tjetër, vendosa ta postoj në blog sepse nuk ka asnjë humbje.

Jim Morris

Ky njeri është 71 vjeç

Emri i tij është Jim Morris dhe ai është një aparat gjimnastikor 79-vjeçar. Në të kaluarën, ai ishte truproja personal i Elton John. Ndiqni një dietë vegane.

bebe në mitër

A ka jetë para se të lindë?

Sipas hulumtimeve, njerëzit nëpër botë, pavarësisht nga kultura apo feja e tyre, besojnë në pavdekësinë e qenieve njerëzore.

video eksperimente sociale

Një dëshmi e paragjykimeve të njerëzve

Një aparat fotografik i fshehur që bëhet një eksperiment social. Në video, 3 persona shfaqen duke u përpjekur të vjedhin një biçikletë që është e lidhur me zinxhir me një sinjal.

lodër e vjetër

Lodër e pabesueshme nga viti 1960

Unë i dua lodrat e vjetra dhe kam hasur në këtë mrekulli të pabesueshme nga viti 1960. Unë nuk di për ju, por më pëlqeu shumë. Cfare mendoni ju

asmr

Fenomeni i ASMR në internet

ASMR është një fenomen ndijor që ka bërë një përplasje të madhe në internet. Ajo ka qenë me ne për vite me radhë, por njerëzit që e përjetojnë atë po bëhen gjithnjë e më të vërejtur.

sindroma cotard

Graham, njeriu që u kthye në një mumje

Protagonisti i këtij artikulli, i identifikuar vetëm si Graham, pësoi një sindromë të rrallë pas një përpjekje për vetëvrasje: të ashtuquajturën Sindroma Cotard.

Depresión

Të jetosh me depresion [PIC]

Kjo vinjetë pasqyron se si ndihet një person me depresion. Mendimet e saj janë të palogjikshme dhe ajo është e vetëdijshme për këtë.

Bota magjepsëse e ëndrrave

Dndrrat mund të jenë magjepsëse, të frikshme, ose thjesht të çuditshme. Shikoni se çfarë ka zbuluar kërkimi i fundit në lidhje me ...

Hitleri, mashtruesi i madh

Jetojeni jetën të vërtetë në zemrën tuaj. Mos u përpiq të jesh dikush tjetër dhe ta bësh të tanishmen tënde të denjë për ...

Fëmijët: ata të urtët e mëdhenj

Fraza për fëmijë Unë ju lë një përmbledhje të shkëlqyeshme të frazave qesharake për fëmijë. * "Veryshtë shumë e vështirë të jesh vajzë." Yvone, ...