Jini të lumtur që jeni të suksesshëm (leksion)

Një leksion nga psikologu pozitivist Shawn Achor i cili bazon teorinë e tij në këtë duhet të ndryshoni formulën për sukses: ajo këmbëngul të punojë shumë për të arritur suksesin kur kryesisht duhet të shqetësohemi se jemi të lumtur për të arritur suksesin.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.