John Freddy Vega, një person që duhet ndjekur

John Freddy Vega

John freddy vega Ai është një nga ata njerëz që, për mendimin tim, ia vlen të gjurmoheni. Ai është një djalë i ri që i është përkushtuar kësaj bote të mrekullueshme të internetit, është një program programues dhe është pronar i një prej portaleve më të mëdha spanjishtfolëse për çështje që lidhen me programimin, dizajnin, etj.

Por për mua gjëja më e rëndësishme për të theksuar në lidhje me figurën e saj është se ai është një folës i shkëlqyeshëm. Çdo të enjte ai transmeton një program drejtpërdrejt përmes internetit dhe na jep momente të tilla:

Në programin e tij ai flet për tema që lidhen me programimin, celularët, ... të cilat me siguri do të jenë të mërzitshme për ju. Nuk kam ide për programim, por kam parë shumë video të tij duke folur në lidhje me këtë temë, sepse është thjesht bukur ta shohësh duke folur.

Kohë pas kohe ata bëjnë leksione në vende të ndryshme të Amerikës Latine dhe ai madje ka qenë në Spanjë duke dhënë leksione. Sidoqoftë, ajo që më pëlqen më shumë është kur flet për lëndë të tjera përveç programimit dhe lëndë të tilla teknike. Kjo është arsyeja për këtë postim.

Kohët e fundit ai dha një konferencë në Medellin me titull "Ju jetoni në versionin më të mirë të njerëzimit". Zgjat 43 minuta dhe është një gjeni. Ju e dini që në këtë blog unë herë pas here vendos konferenca po aq prestigjioze sa ato të dhëna në TED. Sipas mendimit tim, kjo konferencë që Freddy dha në Medellín tejkalon shumë nga ato që jepen në atë ngjarje shumë prestigjioze të konferencës të quajtur TED.

Unë ju lë me konferencën Dhe nëse ju pëlqen, më lini një koment duke thënë atë që mendoni. Nga rruga, unë postova konferencën në faqen e internetit të lajmeve të njohura Menéame. Nëse dërgesës time i japim një tronditje, ajo mund ta bëjë atë në faqen e parë të asaj faqe interneti dhe videoja do të shihet nga mijëra njerëz. Unë mendoj se konferenca meriton një tronditje: Shkundni videon


5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis Maranon dijo

  personalisht nuk di asgjë të veçantë për të kam marrë pjesë në konferenca të shumta dhe nuk ndihem sikur jam një folës i shkëlqyer amen që në një konferencë coprolalia është shije shumë e keqe

 2.   Sukiyaki Mendez dijo

  Wowwwww shkëlqyeshëm. Faleminderit shumë për ndarjen e këtij informacioni… faleminderit është kaq në kohë dhe shumë e vërtetë… faleminderit… përshëndetje nga Guatemala

 3.   Ruben dijo

  'Shtë një mashtrues @ FREDDIER # PMPRMIRSIMI ITSHT NJIN LLOJ MAGAZINE TECHIE OSE GEEK DHE ASGJ EL TJET Programuesit realë janë në GOOGLE, APPLE, MIKROSOFT N GRO GRUPIN ANONYME ? A DO T M B MJ NJ A PROGRAMER M I MIR?

  1.    MiguelR dijo

   A e keni ngjitur çelësin Meyuscule?

 4.   zymbyl dijo

  Unë jam një zhvillues, kam marrë një kurs në Platzi për të azhurnuar veten time dhe jam çregjistruar, që nëse jo më parë pa pasur nevojë të luftoja shumë për t'i bërë ata që të ndalonin së bërë akuzat automatike.

  Klasa themelore e programimit jepet nga Freddy në Platzi dhe atje e kuptoni që ai është një programues i tmerrshëm, ai ka gabime serioze në bazat në gjërat më themelore që shihen në universitet në semestrat e parë.

  E vërteta pas shumë ndjekjes së tij unë duhej të pranoja se ai është bërë i famshëm vetëm për të bërë video në YouTube, sepse si një zhvillues ai kurrë nuk shkëlqeu në asgjë. Në profilin e tij në LinkedIn mund të shihni se ai nuk ka ndonjë përvojë profesionale , e vetmja gjë që ai bën referencë është projekti i tij Cristalab, i cili nuk është asgjë më shumë se një forum që shkarkohet dhe instalohet dhe përmbajtja shkruhet kryesisht nga të tjerët.

  I vetmi ndryshim midis tij dhe njerëzve që punojnë në Platzi është se Fredy është i vetmi që mendon se është i mirë në atë që bën. Kur është një programues i tmerrshëm dhe akoma më keq si mësues. Ai u jep disa këshilla të tmerrshme studentëve duke përfituar nga pozicioni i tij si një youtuber i famshëm. Ai madje u ka rekomanduar studentëve që të braktisin universitetin ose të mos e marrin atë sepse me Platzi ata do të mësojnë më shumë, diçka krejtësisht jashtë realitetit.

  Nëse diçka mund të duartrokitet, ajo ka bindur një brez budallenjsh si unë që të përpiqen të mësojnë diçka në shkollën e tyre, por kjo përmbajtje është mbeturina, është përmbajtje që mund të gjendet falas dhe me cilësi shumë më të mirë në YouTube. Por për sa kohë që ka njerëz injorantë ata do ta bëjnë pasurinë e tyre nga ajo injorancë,