Dëshironi të jeni një person më i mirë?

Unë dua të jem një person më i mirëA jeni dikush që ju pëlqen rritjen personale? Do ta pelqeni bëhu një person më i mirë, në "unin tuaj ideal"?

Nëse është kështu, qëndroni i lidhur për këtë blog në gusht, sepse unë do të postoj disa artikuj si te jesh njeri me i mire, si të bëhesh "vetja jote më e mirë". Mendojeni si një sfidë, ku të gjithë do të punojmë së bashku.

Unë do të doja që ju të merrnit pjesë në këtë angazhim në mënyrë që jeta juaj të ndryshojë për mirë, të hapet mendja, potenciali juaj të lirohet dhe marrëdhëniet tuaja të përmirësohen.

Ne do të punojmë për veten, për karakterin, personalitetin tonë, duke krijuar kështu një version më të mirë të vetes në fund të gushtit.

Çfarë do të thotë të jesh një person më i mirë?

1) Eliminoni tiparet që nuk na pëlqejnë.

Disa prej nesh shpesh ankohen për tipare për të cilat nuk jemi krenarë. Për shembull, zvarritja, përtacia, pesimizmi, ngathtësia, pakujdesia, harresa, vonesa, padurimi, vetëbesimi i ulët, fiksimi, etj. A ju duket e njohur ndonjë nga këto? Për pjesën më të madhe të gushtit, ne do të shqyrtojmë tiparet tona negative dhe do të punojmë për t'i eleminuar ato.

2) Ndërtoni tiparet e reja të dëshiruara.

Çfarë karakteristikash dëshironi të kultivoni? Dhembshuria? Pohueshmëria? Përgjegjësia? Qëndrueshmëria? Vlera? Besimi te vetja juaj? Urtësia? Zgjuarsia? Përmes kësaj sfide ne do të kultivojmë tiparet tona ideale.

3) Zhvilloni karakterin tonë.

Të gjithë ne zhvillojmë një karakter të caktuar bazuar në edukimin dhe përvojat tona. Nëse nuk e sfidojmë veten, nuk eksplorojmë terren të ri, karakteri ynë atrofizohet në asgjë. Ne bëhemi një person më shumë në turmën që shkon me rrjedhën, që lëkundet me opinionin publik, që nuk ka asnjë mendim të vetin.

Duke u angazhuar në këtë sfidë, ju po krijoni mundësinë për të zhvilluar "veten tuaj më të mirë" në vetëm një muaj.

Videoja më e mirë motivuese në YouTube4) (Ri) Zbuloni veten.

(Re) Zbuloni kush jemi, në një nivel krejt të ri. Lidhja me qenien tonë të brendshme. Di pse sillemi ashtu si sillemi. Kuptoni motivet prapa veprimeve tona. Ky vetë-reflektim është i nevojshëm që ne të përmirësohemi dhe të jemi më të mirë. Shumë prej artikujve që do të jenë pjesë e kësaj sfide do të na bëjnë të reflektojmë për veten tonë.

5) Kultivoni vlera universale.

Këto vlera përfshijnë dhembshurinë, mirënjohjen, dashurinë, mirësinë, të vërtetën, vërtetësinë, bujarinë, pozitivitetin, rritjen dhe shumë më tepër. Përmes artikujve që përbëjnë këtë sfidë, ne do të ri-familjarizohemi me këto vlera dhe t'i kultivojmë ato në vetvete.

Qëndroni në akord për ditët në vijim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Max galarza dijo

    A doni revolucion? Filloni duke ndryshuar zemrën tuaj