Këshilla për të dështuar në jetë

Këshilla për të dështuar në jetë

Dëshironi të jeni të suksesshëm në jetë? Je i sigurt Atëherë më mirë të jeni të vetëdijshëm për këto 3 mënyra për të dështuar në jetë. Shmangni ata dhe do të jeni në rrugën e duhur (për sa kohë që dëshironi të jeni të suksesshëm):

1. Përzihet me njerëz mediokër.

Shtë një mënyrë e garantuar për të dështuar në jetë. Nëse ju pëlqen të jeni me këta njerëz, do të bëheni edhe mediokër. Pesë të lartë, të mirëpritur në klubin mediokër. Diçka për njerëzit mediokër që duhet të dini: Ata u pëlqen të "rekrutojnë" njerëz të rinj, u pëlqen të rrëmbehen nga mendimet e të tjerëve dhe kanë tendencë të shohin me sy të keq dikë që bie në sy. Pra, kur shihni dikë me ndonjë nga këto karakteristika, ju dini se çfarë të bëni.

2. Duke mos ditur se çfarë dëshironi.

Qëllimi më i zakonshëm i njerëzve: "Unë dua të jem i pasur". Fineshtë mirë si një qëllim i përgjithshëm, por problemi është, sa i pasur dëshiron të jesh? Le ta themi në këtë mënyrë: metodat e përdorura për të fituar një milion euro janë të ndryshme nga ato të përdorura për të fituar 3.000. Nuk është çudi që disa njerëz nuk mund të përjetojnë përparime në jetë sepse ata marrin vendime të vogla për të arritur qëllime të mëdha. Nëse dëshironi të fitoni një milion euro është më mirë të rrisni nivelin e angazhimit.

3. Duke i dashur të gjitha.

Goodshtë mirë të duash shumë gjëra, por nëse shkon të ndjekësh gjithçka, nuk merr asgjë. Më lejoni t'ju them pse: keni vetëm 24 orë në ditë dhe duhet të përqendroheni në përparësitë tuaja. Unë e di, e di, ju mund të punësoni të tjerë etj., Por fakti është që ju duhet së pari të dëshironi “diçka” dhe më pas të dëshironi diçka tjetër dhe më pas gjithçka. Ka kuptim?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.