E kapur mes kontrapksioneve njerëzore. Fotografi shumë qesharake

Kur keni një kafshë shtëpiake, ajo bëhet pjesë e familjes tuaj. Dhe kur kafshët shtëpiake bëhen pjesë e familjes, ata ndonjëherë harrojnë se nuk janë njerëzorë dhe përfshihen në situata të turpshme midis mobiljeve përreth nesh.

Ne kemi krijuar stol, divan dhe hamak për njerëzit me dy këmbë, jo katër.

Dhe tani si mund të dal nga kjo?
kafshë shtëpiake qesharake

Ju lutem NDIHM. kafshë shtëpiake qesharake

Nuk e di se si arrita këtu. kafshë shtëpiake qesharake

Dërgoni një ekip shpëtimi. kafshë shtëpiake qesharake

Betohem se jam rehat. kafshë shtëpiake qesharake

Nuk jam i sigurt se si ndodhi kjo. kafshë shtëpiake qesharake

Një qen i pastër është një qen i lumtur. kafshë shtëpiake qesharake

Hamaket janë kurthe të vërteta. kafshë shtëpiake qesharake

Kjo e të qenit e bllokuar mes dy kolltukëve ka filluar të bëhet një klasik. kafshë shtëpiake qesharake

Doja t'ju ndihmoja të zgjidhni rrobat. kafshë shtëpiake qesharake

Të lutem më ndihmo. kafshë shtëpiake qesharake

Burim

Ndani këto foto argëtuese (por të adhurueshme) me miqtë tuaj për të buzëqeshur në fytyrat e tyre. [social4i size = »large» align = »align-left»]

Siç mund ta shihni kohët e fundit, unë po kaloj më shumë kohë duke krijuar artikuj rreth kafshëve, ose me një ton humoristik ose për të treguar një histori. histori me fund te lumtur.

E bëj sepse e shoh që ju pëlqen shumë në Facebook dhe, përveç kësaj, Unë i dua qentë për katër arsye kryesore:

1) Ata janë një kompani e shkëlqyeshme: miq besnikë dhe që ju tregojnë më shumë dashuri se çdo qenie tjetër e gjallë.

2) Ato janë një justifikim për të pasur një jetë më aktive: qentë ju detyrojnë t’i nxirrni për një shëtitje.

3) Qentë kanë nevojë për ne, ata na japin një qëllim. Shumë prej nesh kanë një dëshirë të fortë dhe / ose duhet të kujdesen për gjallesat e tjera.

4) Qentë thyejnë barrierat sociale për shumë prej nesh. Ashtë një fakt i njohur që nëse dilni me një qen, do të keni më shumë bashkëveprim shoqëror. Disa njerëz do t'ju buzëqeshin dhe pronarë të tjerë të qenve do të ndalojnë të flasin me ju. Shtë një mënyrë e bukur për të thyer akullin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.